Stelute de iulie-august 2013 (84)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Fetelor care ati mai facut cezariana, lohiile cam cat au durat la voi? Asta daca difera cu ceva fata de nasterea normala...

Happy Ama 27+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_ama

Aaaaa, am uitat sa va impartasesc ce compliment am primit azi in asteptarea liftului "corporatist". O colega dintr-un alt departament vine la mine zambind: "Ce faci, grasule?! Cand te-ai facut atat?" In mintea mea se derulau scene de ciufuleala cat-woman style...

Happy Ama 27+ si Eva





viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

salutare lume! dau un fresh si o feliuta de tort in cinstea sotului, a mai crescut cu 1 an, dar tot strumful meu ramane :))))
noi am cumparat interfon pt bebe de la primii pasi
http://www.perfectbebe.ro/detalii/interfon-bebe-primii-pasi-cu-proiector--68/
si l-am folosit si ca lampa de veghe, si ca interfon atunci cand eram la alt etaj in casa, si pt melodiile linistitoare ce canta perioade mari de timp. are o melodie cu valurile marii sau cu sunete de animalute din natura, mereu ma lua somnul pe mine, inainte lui bebe :))))

amalia imediat ma trec si eu cu familia pe listuta ce o duci la Sf Irina, multumim din suflet pt gest. imi permit sa mai trec un nume de bebe bolnavior, e programat pe 23 aprilie la o operatie in turcia

eu sunt pe drumuri in ultima vreme, joi ajung si eu la dr si sper sa imi faca un eco sa imi vad prunca, sa vad cat cantareste de ma loveste cu atata putere. azi am dus si proba pt urocultura, asa de control, dupa ultimele discutii de aici si ma tin de capul dr sa imi masoare si colul si sa imi ia o lama sa vedem ce crocobauri mai sunt pe acolo.
v-am pupacit!
m-am pozat azi, am terminat si icoana mea, cand am nitel ragaz, incarc cateva poze pe picassa.

Oana, mamica fericita de Maria-Emilia (28.02.2010)
26+
minune mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Paula am intrebat un prieten care e de specialitate, isi deschide clinica de recuperare in Iasi. Venise la sot pentru contracte si alte pb jur. Mi a zis ca acum in sarcina nu am ce sa fac, eventual un masaj in zona dureroasa dar cu o crema obisnuita cu altele nu am voie. Mi a parut neserios raspunsul. Dar diseara chiar o sa l pun pe sot sa execute, spersa nu comenteze ca daca ma tulbura is nebuna rau, dau in cealalta extrema merg la salon in oras la masaj si sparg toti banii. :D

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Tocmai m-am intors din oras si am fost la cu succes, o sa va arat si ce mi-am luat

Diana am fost in magazinul Ianna si vreau sa-ti zic ca sunt preturi foarte bune. ex un compleu format din 7 piese (caciula, manusi, servetel, camasa, body, bluza si pantaloni) costa 60 lei. Un material f bun. La oferte gasesti haine bune iar, intre 5 si 19 lei. Si Ianna e producator din Arad.


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmmen25 spune:

Va multumesc tare mult pentru sustinere!!!Mult a fost putin mai este.Imi macin gandurile de la 12 saptamani cand am primit rezultatul de la DD...........Daca am rezistat 8 saptamani cu incertitudini nu mai pot astepta 2 zile?Doar virtutea mea cea mare este rabdarea

gravi 19s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Citat:
citat din mesajul lui unidanad

Amalia u nu cumva te-ai referit pt listuta aceea pt acatist la fetele care au deja copilasi?? Pt ca bebeii nostri din burtica in afara de faptul ca inca nu sau nascut nu sunt botezati deci prin urmare eu stiu ca degeaba se da acatist??? Intreb si eu nu sariti pe mn

27+ Patrick
Dana



Da, e vb de listuta aia...si nu stiu daca nu tb si numele de familie.
Eu intru in google, fiind logata cu gravideiul.aug si acolo sus, pe banda neagra ( la mine- neagra), gasesti drive si acolo sunt listutele

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 27+ , bb2



La acatiste nu trebuie numele de familie . cat despre nenascuti si eu stiu ca nu se citesc... lasati ca alege Amalia ce trebuie



viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Oana la multi ani sotului!
In sfarsit si la Iasi e soare si cald. L am trimis afara pe rares ca sa mi fie mai usor dar nuapuc sa ma asez ca iar striga maaamiiii. Bucurie maxima pe el ca "s au intors furnicile" :))) da, din tarile calde :)).

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

In legatura cu lampa de veghe, in spatele blocului, in fata geamului e becul stradal, trece lumina si prin draperii, daca mai pun eu si lampa de veghe o sa fie lumina ca si cu bec normal Deci am scapat de aceasta problema


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Oxana imi pare rau ca treci prin durerile astea


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput