Viata dupa 60 ani!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui emanouela

Prea tanar pt asa o pierdere

Prea des noi ne bucuram de confortul unei opinii fara disconfortul cugetarii. John F. Kennedy


Da emanouela...si a fost si o mare,mare dragoste intre ei!(tata inca o mai iubetse si mai sufera dupa mama)

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Si inca nu am vorbit de coafuri si tunsori.
Moderne si cat mai suchii.

Mama mea a facut 2 facultati si a profesat 10 ani. Apoi a fost casnica.
Cand avea 54 ani a murit tatal meu. De la 60 la 68 ani a avut job bine platit cu carte de munca. A calatorit mult. A cerut-o si unu' de nevasta, un neamt, am incurajat-o, insa ea, nu stiu, a suferit dupa tata.

Acum are 78 de ani. E bolnava si scartaie. Insa e fenomenala! Se imbraca, fardeaza, aranjeaza, coafeaza de imi starneste invidia. Doamne, si are niste margele si cercei de mor!
Cand o vezi nici nu-i dai varsta. E tonica si vesela.
Se cearta tot timpul cu Celcesforaie pe teme politice.

E atat de vie!

Ha, ha, ha, si are si o stranepoata de 3 ani, care mai sta pe la ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Seful meu are 61 de ani. Arata de vreo 50. Se imbraca in blugi, geaca de piele, merge imbratisat cu sotia sa, joaca tenis cu fiul lui, vrea sa mergem la baschet.
Tatal meu are 62 de ani, se imbraca tip top, pantaloni albi, camasa de in, pantofi italienesti, sacou. Tenis ar juca daca ar avea cu cine :))) Singura problema cu el este ca nu poate trece peste ideea ca cremele de fata nu sunt doar pt femei. De cate ori ii spun sa se dea cu crema si cu strugurel imi zice sa-l las in pace cu astea, ca daca face asa ceva simte ca-si poate pune si o fusta dupa aia. :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

La 60 de ani voi fi mult mai libera decat acum. Nici nu ma gandesc ca voi scartai din toate cele; inca de pe acum am grija de mine, tocmai pt a-mi mentine sanatatea.
Tatal meu are 72 de ani, iar primavara, pleaca la tara, unde cultiva diverse legume. Mama, din pacate, a decedat.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ni-na spune:

Mi-ati amintit de o gafa facuta acum cativa ani.

A trebuit sa ramana la noi o saptamana strabunica sotului(matusa ce o ingrijea isi luase o binemeritata vacanta).Intr-o seara imi arata ca i se ingrosasera incheieturile si ma trezesc vorbind "esti batrana,cum vrei sa fie la 93 ani!"Atunci babuta mi-a replicat intzepata:"eu nu sunt batrana,sunt in etate"

Asa ca fiecare se va comporta cum isi simte sufletul.....exista batrani de 40-50 ani si exista persoane "in etate"la 93!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui ni-na

Asa ca fiecare se va comporta cum isi simte sufletul.....exista batrani de 40-50 ani si exista persoane "in etate"la 93!




Si tata se simte foarte jignit(si eu zic ca pe buna dreptate)cind unii impertinentzi i se adreseaza cu "mosule"sau "tataie".

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Tata, Dumnezeu sa-l odihneasca! era belea...nu avea stare o secunda. La cei 68 de ani iesise la pensie dar muncea pt ca era vai de zilele nostre daca statea acasa, ne scotea la "pascut" cu cata energie avea, weekendurile muncea pamantul la tara, duminica cand de, era duminica....batea pietile, bazarurile, targurile toata dimineata, dupamiezile ne bazaia pe cei care-i mai prindea prin casa..."unde mergem? ce facem?", arata de 50, se comporta ca un adolescent uneori iar par alb abia dupa 60 a inceput ici colo sa-i iasa, cateva firicele anemice (il mostenesc)...in schimb i-a scos mamei.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana
[
Asa ca am o intrebare in completare.
Cum va vedeti imbracate/imbracati?

Eu ma vad tot in blugi si adidasi si in culori vii.
Sau poate ar trebui, ca dupa 60 de ani se imbracam numai in negru si maro?




mie mi-ar placea sa arat asa: http://advancedstyle.blogspot.be/2012/08/linda-rodin.html
:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui portocalia

Citat:
citat din mesajul lui viviana
[
Asa ca am o intrebare in completare.
Cum va vedeti imbracate/imbracati?

Eu ma vad tot in blugi si adidasi si in culori vii.
Sau poate ar trebui, ca dupa 60 de ani se imbracam numai in negru si maro?






mie mi-ar placea sa arat asa: http://advancedstyle.blogspot.be/2012/08/linda-rodin.html
:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Si tata se simte foarte jignit(si eu zic ca pe buna dreptate)cind unii impertinentzi i se adreseaza cu "mosule"sau "tataie".


Asta imi aminteste de o intamplare cu bunica-mio, incarca niste saci acum 2-3 ani(deci avea vreo 80 de ani). Si se trezeste unul si ii spune "hai tataie, asa, cu spor". Si el, cu zambetu' ironic pe buze ii zice "tataie e taica-tu, ma, nu eu"

Mergi la inceput