Stelute de iulie-august 2013(82)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Betty ce-mi faci tu mie...

Happy Ama 26+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Delia, nu trebuie sa opresti. Eu inca mai iau seara. Am intrebat si nu conteaza. chiar daca mai scapa in urina, nu afecteaza rezultatul

Happy Ama 26+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Uppps Ama iti trimit pe curier, as mai imparti si eu din calorii, tortul asta e campion cred la asa ceva.

26+

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Delia, cand recoltezi pt analiza de urina trebuie sa te speli bine la exterior cu apa si sapun, chiar inainte de recoltare si sa tamponezi cu tifon steril (eu am folosit hartie igienica pe care n-am atins-o de nimic inainte), daca respecti conditiile astea e putin probabil sa mai ai urme de utrogestan si asa cum spune Ama alea oricum nu influenteaza rezultatul.

26+

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Betty, de suparare mai am putin si termin juma de cutie de inghetata tiramisu

Happy Ama 26+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina2401 spune:

buna seara burtici! :)

in sfarsit am ajuns si eu la zi...dupa cateva capitole necitite, am avut la serviciu foarte mult de lucru, dar acum ma rasfat..am plecat la munte impreuna cu sotul pentru 4 zile. Ne intoarcem marti...sper cu forte proaspete.
De miercuri ma apuc sa predau stafeta colegelor...la sfarsitul lunii mai intru in prenatal, adik la 32 saptamani.

Bobitza foarte dragutz patutul ales. L-ai cumparat? Unde este magazinul de pe Stefan cel Mare?

Pentru ca n-am mai apucat sa mai scriu de mult...vroiam sa va zic ca merg la un curs de puericultura - "Arta de a fi parinte", impreuna cu sotul unde aflu chestii interesante. Cursul este tinul de o moasa...cu ceva experierienta in spate.

Ati scris la un moment dat de pompa de san, la curs ne-a zis ca cel mai bine va indica moasa sau neonatologul ...daca este cazul de pompa. Sora mea a cumparat o pompa, dar n-a reusit s-o foloseasca. Acum o sa fie randul meu...daca va fi cazul.
Ne mai zicea si la aparatorile pentru san ca tot de la moasa afli ca daca luam o masura care nu se potriveste sanului nostru bebe nu o sa poata trage si nu se face acel vid intre san si gurita lui.

In rest sunt bine, bebetza este vioaie...si noi abia asteptam sa o vedem la eco peste 2 saptamani.

Mess, iti tinem pumnii si sper sa va rezolvati situatia.Tu trebuie sa fii tare pentru bebitza ta.



25+ de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Mess tare complicat cu barbatii astia sincer parca ar fii copii. Am avut si eu o perioada asa cu sotul pe cand eram cu constructia casei. Permanent era cu prietenii. Bine atunci aveam o perioada excelenta dpdv financiar si i-am spus daca doamne fereste maine nu vei mai avea toti te vor lasa. Din pacate sa adeverit afacerea am inchis-o si toti au plecat unul cate unul. De la a pleca in fiecare seara sau a avea vizite de te saturai a ajuns sa stea acasa singur la laptop sa nu il mai sune nimeni . Chiar intr-o seara a inceput sa si sa imi spuna cata dreptate am avut si ca numai eu am ramas langa el. Daca spui ca prietenii sunt necasatoriti probabil ca asta este si cauza. Vei vedea ca atunci cand se vor casatorii va disparea unul cate unul iar sotul tau isi va da seama cat a gresit. Si la noi toti sunt necasatoriti de copii nu mai spun. Eu iti doresc sa treci peste aceasta perioada iar sotul tau sa realizeze ce are langa el. Din pacate multi isi dau seama dupa ce pierd pers de langa ei sper sa nu fie si cazul vostru. U fii mai linistita pt bebe.

27+ Patrick
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Multumesc Ama
Betty cu igienizarea ma descurc, sarumana, pastilele ma incurcau


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Nici Swety n-a mai dat pe aici, dar ea zicea ca citeste din umbra. Sa stii ca te pup


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

Citat:
citat din mesajul lui doxy

Si din ciclul ce vesel e cu copii... una proaspata. Rares I'll impusca pe tati, tati cade la podea, Rares:
Mami, tati are muritatoza!
Poftim???
Asta inseamna ca e murit. :)))))))).

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia




cineva e fan plusica

iar legat de pedichiura SPA - da banii aia doar daca nu ai colturi de scos. altfel mai bine ti le scoti acasa si dupa aia te duci si la SPA



-----

O poveste cu Minuni - o roza, un fluturas dragalas si 23 s


Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput