FIV cu Dr. Dragos Albu 77

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NicNic spune:

Hahahaha Pety m-ai facut sa rad pe-aici, noroc ca sunt singura, altfel i-ar ar fi zis lumea ca am luat-o razna de rad de una singura :)))

Asa m-am gandit si eu, mai ales ca sunt la a doua stimulare anul asta, iar asta a fost mai intensa decat cea pt IUI.

Abia astept sa scap maine de injectii, m-am saturat de intepat dimineata seara, cate una cate doua de nu mai am loc. Vorba unui prieten, curand o sa imi tasneasca apa prin burta ca la o fantana arteziana si o sa umplu o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicNic spune:

Cumintzica subponderala????? frumos spus :) eu, conform indicelor astora, sunt direct subnutrita :))))



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

nicnic, roaga-te sa nu scapi de toate injectiile, si rezultatul mult dorit inseamna cate o injectiuta pe zi (noi ne distram in fiecare seara cu clexane ...distrat inseamna: sotul care imi face injectia transpirand, iar eu neuitandu-ma nici la ac)

asa imi zice calculatorul de indice masa corporala: ca sunt subponderala (dar singurul moment in care albu a zis ceva de asta a fost cand imi imaginam eu ca o sa am tripleti si ca nu mi-ar permite constitutia o astfel de sarcina...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicNic spune:

Eu mi le-am facut singura, cu exceptia zilelor in care am avut monitorizari sau cand am avut jumatati de masura
Nici eu nu suport nici macar acul sa il vad, dar mie nu are curaj sa mi le faca. In schimb, at cand e acasa, ma ajuta sa sparg fiolele si ma mangaie usor pe spate ca doar doar s-or face singure, sau eu stiu ce-o fi in mintea lui??? Dar bine si asa, ca pana acum mi-am spart doua fiole cu ser in degete, de am 3 taieturi de toata frumusetea. Si sa ma vezi si singura, si chinuidu-ma sa imi tin ceva pe rani, si incercand alta fiola, ce sa mai, ca la circ. De aia zic, macar sa raman si eu cu una, dar nu cu 3-4/zi cum am avut pana acum. Dar, om trai si om vedea, multe degete de-om mai taia


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Pup fetele

Cumintzica eu maine am ultima monitorizare in principiu...

Pety super productie ,bravo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Daca va cumparati ceva medicamente de la Farmacia Tei - sa nu va luati dupa pretul de pe site. Am avut surpriza placuta ca Spermotrendul care pe site apare ca fiind 140 lei, in farmacie sa coste 109 lei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicNic spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

hehe, esti curajoasa nicnic....de fapt cam toate fetele isi fac singure injectiile, eu nu si nu

crystyne, iti tin pumnii draga mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pety1981 spune:

Neata ...crystyne te asteptam cu vesti bune,da?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicNic spune:

Neatza dragi fete cumintzi
Azi am avut si eu ultima monitorizare, si, conform celor spuse de dl dr, am raspuns chiar bine la tratament .
Mi-era cam frica, pentru ca aveam doar 8 foliculi si nu pareau in apele lor, deci supliment de tratament si a mers
Asa ca azi dimi am vazut 9 foliculi, dintre care 8 mai grasuni iar vineri sau sambata, in functie de analize, se pare ca vom face punctia.
Crystyne sper sa vii si tu cu vesti la fel de bune .
Cumintzica trebuie sa impartiti munca, deci e bine: tu vii cu burtica, sotul cu injectia fair enough
Pety la tine ce se mai aude?
Multumim de suport fete dragi [pup
Sa aveti o zi superba si La multi ani frumosi si sanatosi tutror ce isi serbeaza azi ziua numelui!!!

Mergi la inceput