Stelute de iulie-august 2013 (81)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Joy Multumesc!
Oare se pot lipi si pe mobila sau doar pe perete. Eu am o comoda pe care vreau sa o fac masa de infasat si as vrea sa pun ceva pe ea ca de pictat nu merge.

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Fetele ia uitati eu sunt soc
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_people_with_the_most_children

26+ Patrick
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmmen25 spune:

Fetele,imi raspunde si mie cineva,va rog
Buna dimineata fetele!Ce agitatie de dimineata!

"Eu sunt la servici de la ora 8 si pana pe la 18 cred ca mi se lungesc urechile....Apropos,ca nu mai tin minte de la fiimea,cand plecam in prenatal?la 30 saptamani sau 32 implinite?Sincer nu prea mai rezist 10 ore la servici cu fundul pe scaun ,ma dor toate cele cand ajung acasa,si la mine nu merge cu 6 ore sau altele ori full ori deloc,iar deloc....nu cred ca ne descurcam financiar....

De cumparat petru cocosel nu am luat inca nimic,pentru ca oricum saptamana viitoare primesc rezultatul la amio,si atunci voi purcede la treaba daca este cazul,dar am de la Anca patut,carut,si tot felul de hainute pe care de atunci le-am cumparat in culori neutre.....asa ca pentru inceput avem cate ceva


Alta intrebare..Voi ati avea curaj sa plecati la mare in saptamana 30-32 de sarcina?(bineinteles daca sunteti ok,nu?)Oscilez sa cumpar biletele la mare prin early booking ori ba.Indiferent de situatie,al meu sot si copilul vor pleca in concediu(pentru fata),dar nu stiu daca sa iau bilet pentru mamaie sau pentru mine.........


Cred ca v-am zapacit de cap"


gravi 19s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Maeve Eu nu am experienta si nu pot fi decat de acord cu ce zici tu acolo. Eu sper ca o sa pot sa invat copilul si dupa posibilitatile mele si copilul sa se adaptateze. Adica de ex eu o sa incerc sa stau asezata cand o sa o tin in brate ..sa nu o tin f mult de maini cand incepe sa mearga in picioare (sa o las mai mult pe ea sa se ridice) pt ca pe mine soacra o sa ma ajute f f mult cu micutza si ea nu o sa poata nici sa tina atatea kg in brate in picioare..nici sa stea cocosata sa mearga dupa ea prin casa cand incepe sa mearga. Nu stiu ce parere aveti voi de premergatoare pt etapa aia. Spun despre asta ca am o prietena care vesnic se plangea de spate cand a inceput sa mearga copilul ca "se cerea" micutza si ea era terminata de spate cum o tinea. Eu. ..sotul o sa putem dar soacra-mea cu siguranta nu (cel putin nu pt cat are nevoie un copil).
Stiu ca om trai si om vedea in functie de copil dar eu sper sa imi pot lasa copila cu soacra fara sa o "nenoroceasca" in 2-3 ore.
Eu ma gandesc ca si copilul se adapteaza la "oferta" nu ? Incurajati-ma!

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Delia, felicitari!

Joy, esti o muza! La ce picioruse ai te cred ca iti arde de blugi skinny Anyway, you rock!

Happy Ama 26+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maeve spune:

DeliaT felicitari pentru eco

Joy, foarte tare, ti-ai facut de cap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Pana scriu reteta la tortul de zahar ars, va pun 2 piese care m-au facut pe mine sa bocesc ... Sunt potrivite mai ales pt viitori parinti de fetite

www.youtube.com/watch?v=8OYOwfjfekM&feature=youtu.be" target="_blank">COSMIN CHICHISAN - Fata mea puiut iubit

www.youtube.com/watch?v=HNnCWklgLIA" target="_blank">Stefan Banica - Cantec pentru Violeta



22+ Miruna


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota, Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, FIV 4, august 2011, aprilie 2012 Budapesta, dr. PK, nereusit, FET noiembrie 2012 Budapesta, dr. PK, reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

delia t

delia r
bucatareasa noastra desavarsita si binenteles bobita si ea vine tare din urma...

joy super atitudine...eu cred ca in strea in care sunt acum ma refer la Kg as intra cu tocurile de 12 cm in asfalt , mai degraba m-as duce de-a dura

dana apropo de nr copiilor , in cazul barbatilor istoria musulmana si nu numai a demonstrat multe..intredevar este un record in cazul unul cuplu ...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JoyJoy spune:

vai olimp, replicile tale sunt deliiiiiiiiir!!!

Jo 19+

Gugulushele

Never give up on a dream just because of the time it will take to accomplish it.
The time will pass anyway.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

joy am noroc ca pot spune cu mana pe imina ca nu m-au debusolat prea tare hormonii , am reusit sa ma pastrez pe linia de plutire zic eu , macar atat daca restul , aici ma refer la aspect s-a sifonat , vai nu sifonat expandat cam tare...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput