Stelute de iulie-august 2013 (81)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Ti-as explica eu de diferente daca as stii . Eu cred ca in urocultura se vede infectia cu e-coli...., iar la sumar sunt cele de glucoza si altele


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Rodica . Cred ca totusi urocultura am facut...
Nici nu pot sa verific ca le-am lasat la drta de familie.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Am si eu o intrebare... a primit careva din voi Geanta Bebelusului?

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Citat:
citat din mesajul lui doxy

Am si eu o intrebare... a primit careva din voi Geanta Bebelusului?

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia




Asta nu se primeste cand nasti? Sau e altceva?


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RLK spune:

Citat:
citat din mesajul lui betty200

Fetelor sunt cam stresata ca probabil o sa trebuiasca sa iau antibiotic pt. infectia urinara, a mai venit un rezultat de la un laborator si a iesit tot E-coli.

Acum am o mare rugaminte la voi, va rog sa-mi scrieti care dintre voi a facut UROCULTURA de cand sunteti insarcinate? Nu sediment sau sumar de urina ca alea si mie mi-au iesit ok, ma intereseaza daca ati facut urocultura. M-as bucura mult daca ati raspunde cat mai multe si cele care ati facut si cele care n-ati facut analiza asta. Cele care ati facut cum suna rezultatul?

Multumesc mult.

Criss, tu ziceai ca mergi la un medic la eco la un medic care nu asista la nasteri, te refereai la Dr. Surcel, el nu asista la nasteri?

26+

bebitza



Salutare gagici! Eu evident ca am ramas in urma cu cititul, dar in urma rau..sunt pe la capitolul 63. Dar am zis sa intru la zi sa mai citesc, si sa recuperez intre timp. Am tot sperat sa reusesc si sa va scriu atunci. Whatever...
Betty, si mie mi-a iesit la urocultura infectie urinara. Cred ca am repetat nenorocita asta de urocultura de vreo 7 ori. La unele laboratoare mi-a iesit E-coli, la altele enterococcus(sper ca am scis bine)..la altele la rezultat imi scria ca exista o flora bacteriana mixta..si sa repet.Un singur lab mi-a dat si antibiograma, dar din pacate antibioticele la care era sensibila bacteria nu sunt f indicate in sarcina.
Eu nu prea m-am stresat, pt ca dr. mi-a spus in felul urmator:sa incerc sa beau f multa apa (2-3 l pe zi), timp de o sapt, pt ca ajuta mult, fiind posibil sa-mi si treaca. Din pacate jobul nu-mi permite, avand si munca de teren...as face pe mine la propriu. Asa ca o sa incerc asta peste 2 sapt, cand intru in prenatal.
Am inteles tot de la dr. ca fatul nu este afectat sub nicio forma, decat daca nasc natural. Cum eu vrea sa nasc prin cezariana...sunt ok.

V-am pupat pe toate. Mai intervin si eu pe masura ce mai citesc din urma :)


RLK 28+ si Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns graphistar spune:

Buna, dragi burtici!

Criss, referitor la tortul cu crema de zahar ars...il fac de mai multi ani si reteta era fara insiropare, se autoinsiropeaza daca il lasi cateva ore bune, dupa ce l-ai rasturnat, pana sa-l mananci si nici atunci parca nu era destul de insiropat. Dar cum la mine saliva mereu cineva pe langa tort, am ales sa-l insiropez pana sa-l rastorn, sa fiu sigura ca e uniform siropul si il ornez si gata, la devorat cu el


Laura24 + Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Buna dimi!

Sunt ca un zombi am dormit 3 ore azi noaptebag o cana de cafea ca am treaba multa azi ca maine vin mosafiri

amalia tsakoniati
27+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Amalia ma intreci la nr de musafiri


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dnapotecuta spune:

Neataaaa! Noi fugim de frigul din casa si iesim afara la soare. Diana, vreau si eu link-ul ca titlul suna promitator :D.
Raluca, cum esti maica? Long time no write.... Am ajuns la C-ta acum vreo 3 saptamani si m-am intretinut cu conu' Louie prin Vama insa am uitat complet sa dau un semn de viata. Sper ca toate sunt bune la voi.
Noi am fugit.... mergem sa luam baterii pentru mini-roata olarului a lui V. si ceva argila cu uscare la rece sa producem ceva azi. Mai am 2 zile de chin si o taie la gradi. M-a cocosat vacanta asta cat ii melita gura... de dimineata pana seara... iam zis ca de-abia astept sa scap de el si el a zis acelasi lucri despre mine si tac-su. E bine ca ne impacam...

Alina 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RLK spune:

Alina, sunt ok, thanks for asking :)
Pe la Vama am mai fost si eu, acum vreo 2 sapt cred. In schimb am fost in Vama Veche weekendul trecut, si a fost f placut.Lejer...am mancat un zargan la cherhana si am baut o bere fara alcool :D

Gagici, vreau si eu parola pe PM, please!!!

RLK 28+ Mara

Mergi la inceput