Manualul Pinguinilor ( nu mai e provizoriu)

Raspunsuri - Pagina 34

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Dragele mele, tineti-mi pumnii si gandivi=va la mine sa fie totul bine.

Fatuta asta a mea nu se simte deloc bine.
E alba ca varul, ametita de se clatina pe picioare. Zice ca are o presiune ce-i vine din cap pe ochi [zambet amar].

ma duc cu ea la dr. Nici nu stiu incotro s-o apuc.
Dr. ei de familie e abia dupa amiaza. Acu' ma duc sa-i iau tensiunea.

E asa de ieri.
Eu am un gol in stomac.


Viviana daca ai in casa fiola de Ca si Mg, da-i fetei. Daca nu ai si banuiesti ca ar fi o cadere de tensiune incearca varianta simpla: o lingurita de zahar tos tinut in gura pana se topeste. De obicei face minuni la ameteala/ cadere de calciu/ tensiune.
Fuguta la dr, poate sa fie o anemie.
Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

viviana, multa sanatate!

a_alinta, nici eu nu as fi de acord ca ghetarul sa aiba gard Cine hotaraste cine e in grup? Daca alti trei pinguini nu te plac si decid ca tu sa ramai pe afara? (dau un exemplu, ca sa intelegi de ce imi displace ideea, nu pt. ca as crede asta). Apoi, va fi un grup de x persoane si atat? Adica o discutie intre aceleasi 15 persoane (sa zicem) fara o alta dinamica?

Eu nu inteleg dorinta de privat atunci cand scrii pe un forum. E ca si cum ai vrea sa tipi in mijlocul pietei dar sa nu te auda nimeni

alinuk, am vazut azi o poza cu o tanti care mi se pare ca seamana cu tine. See pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Ma si vad scotand limba! Cred ca ma reprofilez ca sa nu mai injur.
Apropo de asta: stiti care e, sa-i zic asa, fobia mea la volan? Sa nu am un incident in trafic si dupa ce claxonez si ma porcai cu "dusmanul" sa constat ca ne cunoastem cine stie de unde, sau ca e vreo persoana careia altfel trebuie sa-i dau cu "saru-mana" E bine ca ma tempereaza gandul asta

Viviana, va tin pumnii, o fi vreo anemie ceva, carenta de vitamine, d-astea de primavara. Nu va ganditi la ce e mai rau. Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Dragele mele, tineti-mi pumnii si gandivi=va la mine sa fie totul bine.

Fatuta asta a mea nu se simte deloc bine.
E alba ca varul, ametita de se clatina pe picioare. Zice ca are o presiune ce-i vine din cap pe ochi [zambet amar].

ma duc cu ea la dr. Nici nu stiu incotro s-o apuc.
Dr. ei de familie e abia dupa amiaza. Acu' ma duc sa-i iau tensiunea.

E asa de ieri.
Eu am un gol in stomac.


viv, sa nu fie viroza sau gripa asta pacatoasa care bantuie de ceva timp. daca nu, mai poate fi o indigestie,ceva probleme cu bila sau vreo lipsa de calciu. poate n-ar strica si o ecografie abdominala.
sanatate micutei domnisoare !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Viviana, un gand bun de la mine, si eu cred ca e vreo anemie, lipsa de ceva substante. Mai ales ca a fost plecata, emotii multe, mancat dupa capul ei, etc.

Sau poate gripa asta pacatoasa, e un subiect la generale .

Sanatate !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

Vivi sanatate fetei si sa vii repede sa ne spui ce ai facut la doctor.
Eu sunt la servici, dar cand ma uit afara si cand vad ce zi frumoasa este, parca as evada din biroul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

Sunt cu gandul la vacanta de Pasti deja.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui rall


alinuk, am vazut azi o poza cu o tanti care mi se pare ca seamana cu tine. See pic


hahaaa cred ca e vorba despre fatza aia cazuta, nu!?

Viv sanatate, poate e gripa aia ticaloasa care da dureri, ameteli, senzatii de greata...

apropos de masina
Ieri, luasem cadou mamei...aveam multe in maini + cheia de la masina. Pun o parte din ce aveam pe masina ca sa descui usa. Desgur am plecat asa, uitand obiectul cocotzat acolo.
Ma claxonau niste oameni... la care le faceam semne ca sunt nebuni...nu sunt available, am iesit de pe piata... sa ma lase in pace
Eu eram nebuna desigur




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Viviana eu vad doua posibilitati :carenta de vitamine accentuata de astenia de primavara sau gripa nemernica pe care a avut-o si Maria acum 2 saptamani. si sanatate!

Lali zici sa sar de la subiectul reinmormantare la subiectul nunta ,mda cam asa e viata.

Nunta mea a fost exact pe dos decat imi dorisem,noi am facut cununia religioasa cand am putut ,adica dupa 10 ani de relatie si cum socrul meu lucrase prin restaurante ne-a propus Hanul lui Manuc,am acceptat ,daaaaar nu ne-a spus ca era vorba de crama,adica un coridor mai lat,intunecos,in fine.Apoi au urmat discutiile despre muzica "cum fara lautari?" "ce e ala DJ?!" ,asa ca s-a facut de catre sot conform dorintei socrului si au adus niste lesinati si afoni care mai mai ca n-au luat bataie de la invitati
Am multumit lui Dzeu ca mi-a dat minte si cu o seara inainte imprimasem niste CD-uri cu muzica noastra preferata.

Mancarea....de toata jena ,unii invitati au avut sarmale asortate probabil ramasese cate ceva de pe la alte nunti,pestele -bucata-una calda ,alta rece.

Tortul a intruchipat exact ce uram mai mult la un tort,era exact dar exact cum spusesem ca NU vreau .

Ce a facut deliciul nuntii a fost furatul miresei,ei asta da a fost ceva iesit din comun.

Prietenii facusera gasca sa ma fure,fii mei cu sor-mea facusera si ei o gasca sa ma fure,motiv pt care la coltul strazii cele doua gasti s-au luat la cearta iar eu stateam ca proasta si asteptam sa termine si sa se hotarasca.N-am mai avut timp caci langa noi a oprit in scrasnet de roti o duba de politie din care a coborat un echipaj care ne-a invitat pe toti la sectie .

Eu deoparte linistita ca doar eu nu deschisesem gura ,m-au luat frumos de brat si m-au invitat si pe mine pe locul de onoare aka langa geam in spatele soferului.Ne-am invartit prin oras vreun sfert de ora crezand ca suntem dusi la sectie insa am fost surprinsi cand ne-au lasat la discoteca.

Am baut cate un suc ,am dansat cu Raducu,in fine ne-am distrat acolo cateva minute in timp ce rapitorii politisti si prieteni duceau tratative cu sotul prin telefon.

Pe drumul de intoarcere tot pe locul de onoare eram asa ca la fiecare stop lumea casca gura vazand mireasa in duba pe dupa gratii,ce-o fi fost in capul oamenilor nu stiu,dar eram o aparitie

La un moment dat politistii,baieti galanti au oprit la o florarie si mi-au daruit un alt buchet de mireasa .

Am fost in final returnata ursului in schimbul a 5 l de palinca de Zalau si 2 baxuri de vin de Cotnari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Chiar ai avut o nunta de pomina

Mergi la inceput