Manualul Pinguinilor ( nu mai e provizoriu)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Andra, gata cu bubele? sa nu va auz 10 zile cu cozonaci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Neata....
Alina,la multi ani si-ti doresc ce-mi doresc mie.Asta ca sa nu las loc de interpretari.

M-oi fi frezat io,da` mi l-a tuns cam scurt....si sta cret...adica in toate partile....si degeaba il intind cu peria si placa,s-a incretit la loc.....

Ruf...cred ca multa lume e ciufuta lunea...se zice ca nici iarba nu creste....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns P&ANA spune:

Ziua buna si de la mine .Sunt la job si ma relaxez cu niste acte.

Am avut un we plin, plin . Am vizitat stomatologul , coaforul si piata.

Am reusit sa pun seminte de rucola ,marar ,loboda si cimbru diect pe tarla Am facut si rasaduri de ardei si rosii din cele nemodificate . Sper sa iasa ceva.

Am citit despre copii sportivi de Buflea si Ralu .Va felicit mamici !

Am vazut calorifere pictate , retete de cozonac

Alinta , la multi ani sanatosi si voiosi !

Kari , scuze , vazusem prea multe cuvinte turcesti in fraza aia . Pe mine m-ai iubi , cred . Nici eu nu-i iubesc pe toti , mai ales pe cei de pe langa tine .

Michelle , eram datoare cu un raspuns .Scrisesem un raspuns mai amplu pe care nu l-am mai trimis . Pe scurt, sunt agnostica si ma simt exrtaordinar de bine. Respect insa toate credintele .

O saptamana faina sa aveti .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Alina la multi ani sanatosi si...frumosi!!
Armonie si zile norocoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Bonjour, Mesdames.

Am sosit si noi in week-end si de atunci ma chinui sa citesc ce ati mai facut.

Moderatorilor, nu se poate implementa pe noua platforma un buton cu rezumat, in care sa apara userii si ce-au mai facut ei ? Asta in caz ca pleaca omul in concediu si la intoarcere gaseste 2 (doua) capitole noi !

Cateva poze si povestirea mai tarziu ca e mult, incepe cam asa "cum am declansat eu alarma pe aeroport in Frankfurt".

Viviana, am in poze curcubeul din La Defense, superb, ne intorceam de la Versailles.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

morgen randunicilor


a venit primavara!!!!!

a_alinta, LA MULTI ANI!



P&Ana, sorry . nu-i urasc pe toti turcii, insa am intalnit destui care incercau doar sa profite de sistemul german.... la fel am intalnit intre ei si oameni civilizati si cu mult bun simt. insa pe aici natia turca are un renume foarte prost, nu spun eu asta spun nemtii.


dau raport scurt ca sunt in parametri.

Rufus, multumesc, sunt foarte tanara....


Viviana, sunteti din nou in formatie completa.



lali, bine ai revenit. patania ta mi-a adus aminte de o nebunie mare de tot ce am facut-o cu o prietena pe vremea cand eram nemaritate si in cautarea fericirii. prietena mea isi gasise un negru tocma in Africa. si se vazuse cu el la Bucuresti si Londra, apoi a invita-o la el in Nairobi. cum singura era riscant sa mearga, ma luat pe mine.
dupa aterizarea la Nairobi, dupa ore multe de zbor, nu stiu ce li s-a parut alora suspect la noi, asa ca ne-au condus intr-o camera la separeu. erau doi negri acolo cu armele mai mult spre noi. si pe mine ma luat spaima. 'fai nebuno, astia o sa ne impuste aici si ne arunca la lei, te-a pus draku sa ma convingi la asa o nebunie....' ea radea, mie imi venea s-o iau la palme, aia au inceput sa strige la noi sa vorbim in engleza. in fine, am scapat ca venise don-juan dupa ea. 5 zile cat am stat acolo, n-am iesit din casa deloc, nu mai spun ca visam noaptea numai elefanti si girafe care veneau peste noi in casa.
am ramas prietene inca, radem de cate ori ne amintim ce nebunie am facut atunci.
alor mei acasa nici nu le-am spus unde plec, le-am povestit la intoarcere. mama se albise la fata saraca cand a auzit... si acum imi zice uneori 'nu cumva pleci tu in Africa la lei?'

gata, v-am pupat ca trebuie sa decolez la servici.
saptamana minunata sa aveti.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Kari, la lei n-am ajuns dar la cati negri si indieni erau pe aeroport in Frankfurt lucrand ca oameni de ordine nu mai era mult sa apara si ceva feline.

Deci ne imbarcam noi cu bine de dimineata, ajungem la Frankfurt linistiti. (Nu va mai spun ca la 6 dimineata in avion am baut vin rosu in loc de cafea.) Tanti de la Lufthansa ne spunsese la telefon cu cateva zile in urma ca ne ajung 45 de minute intre avioane pentru ca nu vom mai trece de controlul de securitate, suntem doar pe transfer. Ne lasa avionul in mijlocul pistei, ajungem dupa vreo 15 minute la terminal cu autobuzul. Ne dirijeaza o multime de indicatoare plus oamenii de la securitate din nou spre o coada mare de control conform cu poarta pe care le-am spus-o. Incepem noi sa ne punem toate acareturile pe tavite si cand ne vine randul ii spunem femeii respective ca ne grabim putin sa prindem avionul de Paris la poarta A numaistiucat. La care ea ne spune sec sa ne intoarcem, ca am luat-o pe drumul mai lung spre poarta noastra si nu vom ajunge la timp; ne indica un alt drum. Ne-am reluat in graba curelele, hainele, telefoanele, tabletele si rucsacii din tavite si am luat-o deja la fuga in sens invers prin aeroport printre cordoane. Doi negri si un indian in uniforma la fuga dupa noi, tocmai ce ne dirijasera spre culoarul respectiv si nu pricepeau de ce ne intoarcem. In fine, alergam tot aeroportul, sotul in fata eu dupa el tarand copilul de toarta, trecem din nou de securitate, nadusiti bine.

De data asta mi se spune sa nu ma descalt de cizmele mele cu tinte, dupa aprinderea becului rosu sunt invitata in separeu, descaltata, controlata inclusiv la metalul de la sutien cu mult calm in timp ce barbatul facea semne disperate sa ma grabesc. Ne continuam in final alergarea, ajungem la poarta cu 5 minute inainte sa plece avionul. Din fericire inca nu se imbarcase nimeni, avea intarziere ... trecem de biroul de boarding primii impreuna cu alte familii cu copii si stam inghesuiti intre birou si intrarea spre poarta. Langa noi, o usa pentru iesire de urgenta ce dadea spre pista si un buton mare rosu de apasat in caz de necesitate. Copilul se fataia permanent, ba mi-e sete, ba am transpirat, vreau sa-mi suflu nasul, eu: vezi sa nu apesi butonul rosu din greseala. Pazesc butonul vreo 10 minute si, in final, cand suntem invitati spre avion cu un zambet larg, il apas zdravan cu cotul si incepe o sirena, mama, mama. M-am speriat, maxim, noroc ca nenea de la boarding ne face semn sa plecam spre avion, am tasnit si nu m-am mai uitat in spate ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali
M-am speriat, maxim, noroc ca nenea de la boarding ne face semn sa plecam spre avion, am tasnit si nu m-am mai uitat in spate ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali
Moderatorilor, nu se poate implementa pe noua platforma un buton cu rezumat, in care sa apara userii si ce-au mai facut ei ? Asta in caz ca pleaca omul in concediu si la intoarcere gaseste 2 (doua) capitole noi !



Dezvolta ideea la sectiunea de profil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Lali, bine ati revenit!
distractie mare pe voi... mai zi, mai zi

Mergi la inceput