Piersicute de iulie august (36)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Noi iar am dormit impreuna :( Chitz a a dormit pe la 21.30 lg mine la tv, am mutat-o in patutz, apoi s-a trez de vreo 2 ori, am plimbat-o un pik si a adormit la loc si cand sa ma bag si Eu in pat la 23...ea era in picioare...am incercat vreo juma de ora sa o asez pe perna, iar se ridica si incepea.sa planga, ma striga...asa k am cedat si am luat-o lg mine unde a adormit dp numeroase foieli...s-a tot foit/ridicat si in cursul noptii, dar am pus-o la loc pe perna si adormea laloc...nu stiu ce sa ma fac cu ea pt k chiar n. Vreau sa se invete sa doarma cu noi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Kimmy, si eu am folosit Bonisan si a fost ok. Asa facea si Aurora intr-o vreme, la 2 zile cu supozitor, dar moale. De cand am diversificat-o nu mai e nevoie de bonisan, dar pana atunci si-a facut treaba bine.
Balanta, bine ca ati terminat. Sa va bucurati de noutatile de prin casa.
Roxy, lasa ca se face fata cuminte din nou. Daca nu vrei sa o inventi cu voi in pat nu ai posibilitatea sa dormi cu ea in camera, dar in alt pat? Ea in patut si tu in pat, macar sa nu te plimbi atat si poate daca te vede e mai ok. Zic si eu....poate merge.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

salut

unde gasesc sa cumpar Organix finger foods?
http://www.organix.com/Our-Foods/organic-tomato-slices

am gasit o doar ca si cadou la biscuiti dar nu vrea asa (ca biscuitii nu ii mananca, nici pe aia de la hipp nici pe aia de la plamons asa ca momentan nu ii mai dau deloc biscuiti) dar e inebunit dupa rondele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Porumbita, eu am gasit in real rondele. Nu din astea ca de orez cu nu stiu ce, dar poate au si din astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

Buna dimineata si de la noi,
Ca de obicei lately, intru scurt. Suntem mai bine, sotul s-a intors la munca, bb are analizele ok, dar inca e pe tratament cu nexium, probiotice. E fff agitat si asteptam saptamana asta bubitele de varicela. Poate totusi nu apar! Vom merge si la eco de burtica si la dr gastro.
Din categoria cra cra, se ridica in picioruse si bate din palme, face pa, cand intra sotul meu in camera striga "ti ti ti ta ta ta", "vorbeste" cu noi: noi zicem Da?, el raspunde Da si tot asa, iar cand lipsesc prea mult sau vorbesc cu altcineva/telefonma striga: Hei, Hei!

Balanta, sa a fie de bine renovarile. Cu ajutorul mamelor subscriu, mai mult incurca. Eu insa nu m-as descurca fara femeie la curatenie.
Oricat de greu mi-a fost perioada asta, mereu ma gandeam la tine, ca se poate si mai greu.

Porumbita, eu am luat direct de la importator Colief intr-o perioada cand nu gaseam in farmacii. http://www.superfood.ro/index.html# tot ei aducsi organix. Daca nu poti comanda direct, macar iti spun unde au livrat rondele.

Va pup, se trezeste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoniap spune:

Buna ziua si de la noi,

Am inceput si noi sa umblam in 4 labe de duminica. A fost foarte haios, am fost la bunici in vizita si mama manca cartofi pai dintr-un bol. Pitica era pe canapea se juca. Maicamea a pus bolul cu cartofi pe canapea iar pitica s-a dus glont la el si si-a umplut mana cu cartofi pe care din fericire nu a apucat sa-i si guste ca am fost pe faza , asadar degeaba ne-am chinuit noi cu jucarii, telefoane si telecomenzi sa o facem sa mearga in 4 labe, trebuia sa folosim mancare dar nu ne-am gandit la asta, asa ca acum exersam la greu mersul in 4 labe.

Maria0408, ce haios trebuie sa fie Silviu mergand dupa umbre
Roxypuy, La multi ani! pentru sotul tau - asa mai cu intarziere
Olivete, ce bine suna ciorba ta de loboda
Carmen_80 felicitari pentru progresele piticului, ce inseamna o bona buna care stie sa lucreze cu copilul si ce important este ca poti sta linistita la job stiind ca copilul este pe maini bune
La multi ani! pentru Miruna si pentru Victor
Muraturica, felicitari pentru progresele piticei
Letitzias, multumesc de ideea cu muzica din Cartea Junglei, incercam si noi
trimit sa nu pierd si revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoniap spune:

asadar,
Porumbita, felicitari pentru masuratori
Roxypuy, sa porti cu placere bluzitele, ce bine papa si pitica ta
Fleurdelise, ma bucur sa aud ca sunteti mai bine, sanatate multa in continuare iar faza cu mango ... noroc ca Ericutul a fost mai istet si a stiu el sa nu pape ce nu-i bun
Adarev, multumim de cafea si spor la pregatiri
Letitzia, noi avem niste bubite asa una langa alta ca niste zgrabunte, initial au fost 3 acum s-au inmultit, de la dermato ne-a zis ca e dermatita atopica, am primit o crema Cicablast balsam b5 insa nu am folosit-o decat o data deocamdata, la noi zona in cauza este sub pleoapa inferioara si e greu sa o ung fara sa-i dau si in ochi, am observat ca la noi cel putin zona in cauza apare, se mareste, dispare, apare din nou, ... nu stiu daca seamana cu ce aveti voi, dar poate ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoniap spune:

Balanta, sa va fie de bine amenajarile, cam asa-i cu mamele cateodata, eu sper sa nu ajungem ca ele cand om fi la varsta lor
Kimmy, ma bucur mult sa aud ca sunteti mai bine, si sunt sigura ca veti fi si mai bine Iiuli, ma bucur ca sunteti mai bine si felicitari pentru noile achizitii

Am cumparat si noi pasta nenedent asa ca de diseara incepem operatiunea spalatul pe dinti

Si cateva intrebari:

Fetelor, ce folositi pentru protectia solara la bebeii? Dar pentru insecte, ca am eu o spaima mare mai ales cu capusele

Si o alta intrebare - daca ma apuc de sport sunt sanse sa scada productia de lapte, caci imediat ma duc la job si mi-ar prinde tare bine macar cateva kg date jos, cu mancarea nu e ok, daca mananc la regim scade laptele

multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui IIuli



Porumbita, eu am luat direct de la importator Colief intr-o perioada cand nu gaseam in farmacii. http://www.superfood.ro/index.html# tot ei aducsi organix. Daca nu poti comanda direct, macar iti spun unde au livrat rondele.

Va pup, se trezeste

Mami din 10.08.2012


ms

mi au dat site ul lor
http://www.primele-cumparaturi.ro/18_organix?p=3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Da mai fetelor, asa cu bona mea. Nu mai repet experienta cu ea, va dati seama.
M-au sunat insa alte potentiale bone ce par mult mai ok, bunici cu experienta, una a fost asistenta medicala, ma rog, voi avea de unde alege cand va mai fi cazul. Acum am fost presata de timp. Totul e bine cand se termina cu bine!

Roxy, cand te aud cu Chitz care nu mai doarme in patut...exact asa a fost si la noi, dar incepand de la 6 luni. Acum adoarme cu mine f repede si usor, chiar daca se mai foieste un pic. Eu cel putin am capitulat, dormim bine asa, reversul medaliei e ca nu prea mai am o viata conjugala. Eu nu am gasit solutia sa doarma la loc in patut, astept si eu sugestii...

Letitia, pare dermatita sau eczema, nu stiu prea bine diferenta. Eric a avut 2 zone aspre de marimea unui banutz pe spatele gambelor, I-au trecut cu crema hidratanta prescrisa in farmacie, nu stiu daca te ajuta denumirile, Glaxall Base si Spectro e-baby. Acum de cand cu boala, I-au erupt bubitele exact in zonele unde a avut eczema. De data asta i-au prescris crema cu hidrocortizol si s-au cicatrizat/atenuat imediat. Pentru o pata mica deasupra funduletului, cu aspect mai galbior indicand o posibila infectie, l-am dat cu Fucidin, crema cu antibiotic.La el totul este vindecat acum.

Iiuli, sanatate lui Mihaita si felicitari, mai mai faceti sa va invidiez, al meu nu face nici pa nici bravo. Deci pana la urma sotul tau a avut varicela?

Balanta, esti o harnica, sa va bucurati de renovari iar despre mama, ce sa zic, stiti parerea mea (eu am pierdut-o demult): mai bine cu, decat fara. Zi ca ea si fa ca tine.


Fetelor, mai dati idei de meniuri bebe, sunt eu in pana de idei acum. Pusi, ce mai gatesti?

Mergi la inceput