Piersicute de iulie august (36)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Am scris deodata, Ada. La multi ani fericiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Ada mersi de cafeluta.la multi ani...sa fi sanatoasa si fericita.
noi ne am trezit cu noaptea n cap.rafi cum intra o raza de Lumina e sus,Denis cum il aude pe rafi e sus si el iar EU iaca asa de voie de nevoie sunt sus si EU...(((


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Merci fetele. Ali , esti tare dulce cu trezitul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Buna fetelor , din pacate eu nu prea mai am timp de net , asa ca la capitolul noutati, evenimente etc. sunt in urma rau de tot.
Sper din tot sufletul ca sunteti bine, atat voi cat si bebelusii noastrii ( care azi maine implinesc un an ).
Ma bucur ca mai sunt mamici active aici pe forum , am vazut ca si pe faceebook se tin conversatii lungi ... va doresc tot binele din lume si multa, multa sanatate. Va pup !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Noi in general o ducem cam asa :

Am avut cateva luni nasoale, cu Sofia am dat-o din lac in put sa zic asa. Nu am mai trimis-o la gradinita de vreo 5 saptamani.
Prima data a facut viroza aceea urata de sezon sa zic asa, a urmat Florin ( el luase de la servici un alt tip de raceala ), a preluat=o Sofia, o forma mai blanda, putin Natalia, soacra a fost varza , eu sunt singura care am rezistat. Cand am crezut ca am scapat, a Facut Florin zona zoster, am incercat sa izolez fetele sa nu ia varivela de la dansul.Urmatoarea pe lista a fost Sofia cu o infectie urinara, urmata de o scadere a imunitatii si manifestata prin afte bucale multiple si gingivita. A fost punctul culminant ceea ce m-a determinat rapid sa fac o programare la un pediatru homeopat. Doamna a fost deosebit de draguta, ne-a consultat timp de o ora, m-a intrebat diverse chestii , la multe nici nu mai stiam raspunsul exact . Acum avem o schema de tratament in urma caruia Sofiei pare sa ii fi reaparut pofta de mancare, cu imunitatea ramanae de vazut.
Nu au trecut bine doua zile de la vizita la homeopat ca Sofia a facut si ea varicela, o forma foarte usoara din fericire , nu a avut mai mult de 15 bubite. Acum ma intreb de ce se mai face vaccinul ROR cand o gramada de copii vaccinati au facut ulterior varicela, e drept , o forma mai usoara dar tot o fac. Au trecut 2 saptamani de la debutul bolii Sofiei, momentan Natalia nu a dat nici un semn de boala, daca mai trece inca o saptamana si nu face poate scapam , sper sa scapam c avreau sa merg la Bistrita de pasti, asa ca daca e sa o faca as prefera sa ii apara varicela saptamana asta sau saptamana viitoare.

Si acum ca m-am plans destul la capitolul sanatate .... in rest suntem bine, Natalica peste o saptamana are 10 luni, Sofilica peste o luna implineste 3 ani !
Nu mai am treaba cu diversificarea la d-ra Natalia, si-a dat seama pe parcurs ca totusi ii place mancarea . Vroiam sa o intarc dar am amanat putin momentul ca am zis ca daca face varicela i-ar fi de folos daca ar mai tzitzili putin, oricum suntem pe ultima suta de metri ca nu mai tzitileste decat dimineata pe la 6 ( copilul asta e foarte matinal, cand doarme pana la ora 7 dimineata e sarbatoare ) !!! Scoate untul din mine in timpul zilei, ma trezeste devreme , sunt cam praf la capitolul energie, seara la ora 9 si jumatate cad lata de obicei .

Va pupam si va dorim un weekend minunat !




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

r_ocsy, ma bucur sa te vad. chiar aseara m-am gandit la tine, cand mi s-a rupt un colt dintr-o masea ce urmeaza a fi imbracata
ada, la multi ani! , sa fii sanatoasa si fericita alaturi de ai tai!

am dat de un site care mie una imi place mult. nu spun ca e bun sau rau, ci doar ca mie mi se potriveste. va las un articol, daca aveti chef sa cititi:
http://www.scoalapentrusanatate.ro/invitatii-nostri/daca-vrei-poti-sa-ti-hranesti-sanatos-copilul/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Buna fetele!
Va doresc o zi frumoasa
si
un brat de flori pentru Ada!!!

Rocsy, bine ai revenit! ne era dor de tine ! Sanatate multa fetelor tale!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Va multumesc din suflet fetelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

buna fetelor.
am nevoie urgent- de recomandari dr neurolog si un kinetoterapeut care vine acasa- eventual cu tarife....
scrieti pe pm-ca nu stiu cand mai intru sa citesc.
am fost cu sara si m-a bagat de tot in ceata dr teleanu. mai vreau o parere.
va pup.sper sa citesc din urma. acum sunt suparata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoniap spune:

Buna ziua fetelor,
Maria0408, multumim de reteteprecum si de informatiile legate de dermatita
Ali24, noi am folosit ieri lapte de vaca la orezul in lapte
Ioana3110, foarte simpatica descrierea ta cu puii de randunica, iar ciorba de salata o voi incerca si eu, eu pana acum o faceam altfel
Ilenutza, am trimis pm cu adresa, multumesc mult
Olivette, felicitari pt. Maya cea umblareata
Adarev, multumim de cafea si de de tort, La multi ani!
R_ocsy, multa sanatate la fetitele cucuiete
Valy27, multa sanatate Sarei

Noi suntem azi pe afara ca este tare frumos. Dimineata am papat mar si mango de la Alnatura, la pranz galbenus cu paste integrale si iaurt iar diseara experimentam reteta Mariei orezul in lapte cu mar

Si o alta intrebare: cum procedati cu bebeii cand mergeti cu masina, folositi aerul conditionat, lasati vreun geam deschis, caci azi pitica mea s-a topit in masina si avea niste bujori din cauza caldurii ...
Multumesc, va pup

Mergi la inceput