Burtici de noiembrie-decembrie2013!!!(2)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Ana, chiar nu stiu ce sa spun.. Eu cand m-am dus cu lista de investigatii pt gravida mi-a spus ce este decontat si ce nu. Iar printre cele decontate erau si cele torch.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

oricum daca stai dupa analizele decontate..... treci si de al doilea trimestru de sarcina, eu la prima sarcina m-am dus la un laborator la inceputul lunii si surpriza mi-au spus ca nu au plafon si m-am lasat pagubasa, desi am si eu ca si medic contract cu casa de asigurari si stiu care e treaba cu plafoanele, dar am preferat sa platesc decat sa-mi termin nervii degeaba si sa umblu ca cersetoare pe la usile lor. Asta e tara in care traim

Mamica de baietel scumpel Rares Andrei de 3 ani si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaraluca83 spune:

Daa , pai asa m-am nervat si eu de tare cand mi-am facut primele anlize de numa. La fel ca n-au plafon, ca n-au primit fondurile. Am fost cateva zile la rand. Platesti toata viata pt. asigurare medicala si cand ai si tu nevoie odata, nu sunt fonduri. Eram la un punct sa ii dau in judecata , pe cei de la CAS ma refer. Asa e din pacate, traim in Romania, ca sa nu mai zic ca pt graviode ar trebui sa fie primordial. De aia sunt atatea cazuri cand femeiele nu se duc nici macar la ecografii sau analize, pt ca nu-si permit. Si de aici probleme si copii bolnavi pentru care statul plateste apoi pensii de handicap si indemnizatii pt cei care au grija de ei . E mai usor sa platesti decat sa previi. Din pacate asta e ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaraluca83 spune:

Buna dimineata fetelor si burticilor ! Cam slabuta miscarea pe aici in ultima vreme, va e asa de rau? Va imbratisez si va urez o zi excelenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Hello,

Ana Raluca, ai dreptate, cam slabuta miscare pe aici, o fi si vremea frumoasa de afara de vina, toata lumea vrea sa faca fotosinteza la plimbare.

Eu am fost ok vreo 2 zile, cu greturi acceptabile, tocmai ma laudam prietenilor la telefon ca am inviat nitel, dar cred ca m-am laudat un picut prea repede ca m-au luat iar niste arsuri pe stomac si niste greturi.Plus ca m-a lovit si constipatia de cateva zile, trebuie sa-mi cumpar niste prune

O zi buna sa aveti

fericita de Alexandru (11.04.2011) 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

Buna
Acum 2 zile mi-am vomitat si fierea din mine!de atunci ma simt mai bine.Cine stie,fac ca Anda,ma laud un pic...Nu mai iau nicio vitamina...sangele nu am apucat sa il fac...sunt pe nicaieri!
O zi cat mai buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marie_83 spune:

buna fetele,sunt si eu o burtica de 7+,am auzit inimioarele -sunt gemeni ,dar am o sarcina cu probleme,am fost internata cu iminenta de avort...am trecut peste dar de ieri mi-au cam disparut simptomele -greata si sanii durerosi.Vi s-a intamplat sa dispara semnele si apoi sa reapara sau e clar semn rau?
Va urez sarcini usoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Nelia, deci si tu te distrezi cu greturile. De ce nu iei nici o vitamina, astepti sa vezi ce prescrie ginecologul?

Marie_83,mie mi-au disparut greturile si durerile de sani(care imi pareau chiar moi) vreo 2 zile cand aveam 6 saptamani, ma luasera niste dureri serioase de burta si nu m-am calmat pana nu am fost la urgenta la eco. Bebe era bine, putin brahicardic, am luat nospa si am stat calma si apoi au revenit in forta greturile.Acum iar m-am simtit mai binisor vreo 2 zile, dar vad ca iar ma apuca raul ala cumplit. Deci, in concluzie, cred ca pot fluctua starile astea de gravideala, probabil dupa nivelul hormonilor.Probabil un eco te-ar calma cel mai bine sa vezi ca bebeii sunt ok. Sarcina usoara si bine ai venit!

fericita de Alexandru (11.04.2011) 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

Bine ai venit Marie, sa-ti traiasca inimioarele si sa creasca mari!!! Sarcina la termen si bebelusi sanotasi si la termen! Eu zic ca esti prea stresata, dar un eco cred ca te-ar linisti

Mamica de baietel scumpel Rares Andrei de 3 ani si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

Buna dimineata fetelor! Ce mai faceti? Cum va mai simtiti? Cine a mai fost la eco? Ce pofte aveti ( ca eu am multe)?
Cam slabuta miscare pe forum ....

Mamica de baietel scumpel Rares Andrei de 3 ani si 10+

Mergi la inceput