Buburuze(26)!Bravo Cos_minutza, Ruxulic,aadina!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Piscotel, faina poza unde-s amandoi Cum se poarta Alessia cu fratiorul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Am incercat sa dorm si eu cu copii si m-am culcat cu o durere de cap si dupa 10 min m-am trezit cu o durere si mai ingrozitoare.Am luat un paracetamol asa mai cu teama,dar daca nu ma mai lasa un pic nu's ce ma faceam.

Am mai pus si eu cateva pozici cu iubirile mele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Piscotel, Radu era vinetel la o manuta in poza aceea sau mi se pare mie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

multumesc fetele!

nu mara, nu ti se pare, acum s-a mai trecut vanataia, am venit cu ea din spital...bine ca se trece acum.

Liza - deocamdata e in tatonari Alessia...ma anunta cand plange bebe, vine sa il dragalim, sa-l ia in brate, sa-l pupe, sa-l managaie pe manuta, pe cap...dar numai cand are ea chef...daca insist io nu vine si nici nu o mai fac, o las pe ea sa vina din proprie initiativa sa-si arate dragostea...in rest nu am vazut rautacisme dein partea ei, deci e bine zic io.

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si36+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Felicitari Cosminuta Bine ai venit David. Pup fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Piscotel e bine. Miriam o si iubeste pe Anastasia, dar face si o gramada de rautati, cum ar fi sa o muste de manuta si sa-i bage degetele in ochi.Sper sa treaca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Felicitas - tocmai ca nu am vazut tendinte din astea de muscaturi sau ce zici tu, in schimb tre sa ma repet de multe ori pana ma aude, adik are momente cand nu vrea sa ma auda:)) apoi vine calare peste mine sa ne iubim; seara ne iubim mai mult dupa ce adoarme piticul. Per total e bine.

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si36+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

fetele am si io o intrebare ptr cele care isi depun deja dosarul...cum ati facut cu luna aia in care tre sa stea si tatal cu copilul? acu am auzit la stiri ca tre sa specifici de la inceput ce optiune alegi...ori stat tatal, ori pierzi indemnizatia pe luna respectiva. Ce n-am inteles io e cum e platit tatal in acea luna?

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si36+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta2013 spune:

Va pup, mamicuteleor si pe cele care mai aveti burtici.
Nu am mai intrat de zile bune pentru ca numai pot. Sunt extra-mega obosita. Copilul meu azi a facut 10 zile dar nu are nici un program de somn, mancat etc. Azi de la 5 dim pana la 2 am stat doar cu ea in brate. Se chircea mititica si cred ca a durut-o burtica. Mi-am facut o serie de remuscari, ba ca n-am mancat ce trebuia, ba ca nu stiu sa-mi ingrijesc copilul.
M-ai am o problema, cand o schimb plange de mama-focului. Poate e prosteasca intrebarea, dar voi cand schimbati bebelusii, inainte de masa, sau dupa ce mananca? Si mai am intrebari? :)
Faceti baita zilnic?
Apa pt baita o luati de la robinet sau o fierbeti?
Masajul cand il faceti, dupa baie sau inainte? De ex dr mea mi-a zis sa-i fac masajul cu 2 ore inainte de baie.
Stiu ca ati mai scris, dar va intreb si eu (pt ca mi se inchid ochii si nu mai pot citi din urma) ce le dati bebelusilor vostri pt durerile de burtica. Mie mi s-a recomandat espumisan si baby drink. I-am dat azi 10 pic de espumisan, dar nu si-au facut efectul, iar ceiutul baby-drink mi se pare tare dulce si mi-e teama sa-i dau. I-am dat 50 de ml in doua randuri si acum o pazesc.
Ariana, cred ca ti-am raspuns la mesaj, dar din greseala nu l-am postat :)
Bebelusa mea s-a nascut de 3350 de gr si de 50 de cm.
Ieri avea 3200 de gr si dr a zis ca pana in a 14 zi tb sa recupereze greutatea.
Avem si icter :(
Of, avem de toate.
Va multumesc anticipat pt raspunsuri.
Vreau sa le spun si eu felicitari proaspetelor mamici, sa aiba o recuperare usoara si copii cuminti si mancaciosi.


36+ Sofia-Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danidani74 spune:

Draga Violeta, nu te necaji prea tare. Probabil copila ta inca se acomodeaza la viata extrauterina. Ai grija la alimentatia ta. Nu manca alimente care de obicei te baloneaza cum ar fi stiu eu, varza ,fasole.
Edward a recuperat mai greu greutatea de la nastere pt ca a avut un icter mai pronuntat si care a tinut suficient cat sa ma fac toata ganduri. Baie eu ii voi face de 3 ori pe sapt. Abia i-a cazut "restul" de cordon ombilical asa ca i-am facut doar sponge bath.
El plange de mama focului cand ii schimb scutecul inainte de masa asa ca acum il schimb cand aproape termina biberonul. ( mananca doar formula)
I-am dat Infacol pt colici dar se pare ca nu merge. Asa ca de astazi am inceput sa-i dau ceai de musetel( f slab) si doar 1-2lingurite de 2-3 ori pe zi. Sa vedem ce iese.
Odihneste-te si inarmeaza-te cu foarte multa rabdare.

Mami fericita. Edward. 26-03-2013

Mergi la inceput