Buburuze(26)!Bravo Cos_minutza, Ruxulic,aadina!

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Gata m-am "reactualizat"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Si inca ceva: va multumesc din suflet ptr urari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibuga spune:

va multumesc pt gandurile bune ramonica26,iuliajurdi,mara-i ,felicitas,tusferi,piscotel2011,violeta2013,arianna05-

violeta2013-da asa este,unii medici sunt uimitori de medicali,fac avorturi fluierand,te scapa de "probleme" cu entuziasm stiintific...sanatate multa!

arianna05-felicitari pt Adelina-Ioana!

va doresc nasteri usoare,bb sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Ramonika, nu te stresa, o sa fie bine, o sa te descurci, instinctiv vei stii ce sa faci sa fie bine, ai sa vezi.
Eu am trecut peste sfaturile gen Colief e prea scump si nu prea eficient si i-am luat piticei. Si ce credeti, repriza de plans de colici de astazi a durat nici mai mult nici mai putin de 5 minute!
Inca nu imi e clar daca aceasta situatie se datoreaza Coliefului sau plimbarii lungi cu carutul de astazi (ne-am plimbat vreo 2 ore si jumatate timp in care pitica a dormit dusa). Vom vedea maine ce si cum dar sper ca acest produs sa fie solutia minune impotriva colicilor si sa pot spune cu mana pe inima ca cei 70 si ceva de lei pe care ii voi da o data la 2 saptamani pe acest produs sa fie bani cheltuiti cu intelepciune si folos.


mamica fericita de Anna-Patricia

http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Tardyferon, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta2013 spune:

Fetelor, eu iar cu probleme vin. Fetita mea a facut o iritatie la fundulet de-mi usuca sufletul. Ce faceti si cu ce tratati voi bebelusul in asemenea cazuri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Violeta eu cu Robert am avut la un moment dat mari probleme cu funduletul si nu a mers nici bepanten nici sudocrem si iy mai dadusem cu cate ceva, nu mai tin minte si intr-un final i-am dat la fundulet cu unguent de nuc luata de la plafar,Divina parca se numeste.Eu i-am dat cam 1 saptamana ca se facuse micutul carne vie cat incercasem eu celelalte creme, apoi la fiecare schimbat de scutec am folosit crema de galbenele si nu am mai avut niciodata probleme.Sper ca ti-am dat o idee.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta2013 spune:

Mara, esti o draguta ca de fiecare data. Si eu ma gandeam la crema de galbenele. Am dat si eu cu diverse creme, dar nimic. Nu mai folosesc servetele umede, gata, le declar razboi. Bag funduletul in chiuveta, de-acum :) .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Citat:
citat din mesajul lui violeta2013

Fetelor, eu iar cu probleme vin. Fetita mea a facut o iritatie la fundulet de-mi usuca sufletul. Ce faceti si cu ce tratati voi bebelusul in asemenea cazuri?

mamica fericita de Sofia-Ioana

violeta,si noi am facut o iritatie de pareau bubitele tari.a trecut cu sudocrem.un pediatru batran mi a sugerat violet de gentiana,ca usuca si dezinfecteaza,dar sa stii ca pateaza hainele.alta varianta e bepanthen pkus,dar cred ca se ia cu reteta.

nu te speria,toate trec.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

si noi am facut iritatia tot de la servetele,pe care le folosisem la inceput si inca erau unele organice cu aloe....gresit.eu o spal mereu la fundulet,la fiecare schimbare de scutec.uneori doar cu apa.e important ca inghinal sa nu se adune crema,ca macereaza pielea.acelasi medic batran,dar updatat cu noutatile domeniului,mi a zis ca pot sa nu dau mereu cu crema.de o zi asa fac si e bine,daca simt ceva rosu,o sa dau cu galbenele sau sudocrem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta2013 spune:

Mara, Elena, multumesc. Daca in sarcina nu am fost asa panicata, de cand am nascut mi-e teama de orice. Ma simt neputincioasa. Dar imi va trece :) Trebuie doar sa dorm mai mult de 3 ore, cred :)

Mergi la inceput