urgent ATC proteina de cal pt copil bolnav

urgent ATC proteina de cal pt copil bolnav | Autor: histamina

Link direct la acest mesaj

situatia e disperata. fetita are doar 14 ani si are aplazie medualara. mama ei este colega mea. fetita este cea pt care va rugam saptamana trecuta sa donati sange. redau mai jos mesajul primit:

Corinei i se va monta un cateter pe care sa i se administreze ATG proteina de cal. In Romania nu exista decat proteina de iepure dar doamna dr. de la Fundeni spune ca cea din urma are reactii adverse mai puternice decat prima asa ca suntem in cautare.
Singurul producator din lume este Pfizer.
Este nevoie in prima faza de 4 fiole de 5ml, speram din tot sufletul sa fie nevoie de inca niste doze pentru ca asta inseamna ca merge tratamentul si poate pe perioda asta se gaseste si un donator de celule stem (am inteles ca ATG proteina de cal sau iepure se foloseste ca sustinator al transplantului). Scuze pentru faptul ca nu imi gasesc cuvintele.
Martea asta s-a strans destula lume la hematologie si i s-a facut transfuzia.
Multam sa aiba Domnul grija de toti.


plateste imediat. cei care pot ajuta, am inteles ca s-ar gasi in Franta, sa imi dea pm.in romania s-ar aproba in 2-3 saptamani,dar pentru ea s-ar putea sa fie mult prea tarziu.


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

multam fain pt pm.
ne-a ajutat Dumnezeu si s-a rezolvat.
e bine ca exista un OM.se numeste Raed Arafat.cheapeau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

off-topic : toata admiratia si respectul meu pentru dl. Arafat. se vede ca este un om deosebit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Multa sanatate fetitei, Histamina! Sa deaDumnezeu sa mearga tratamentul si sa isi revina rapid!

Mergi la inceput