Stelute de iulie-august 2013 (80)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dnapotecuta spune:

Delia, suntem niste neajutorate. Mai mare rasul la aproape 80 de capitole prin care am trecut.visa-vis de pepsi cred ca post-ul lui Olimp ti se adreseaza si tie la faza cu Coca Cola. Cat despre soare suscriu si eu. Dar se pare ca se deplaseaza vremea buna de la centru spre mine. La ai mei la Slobozia deja e soare si sunt vreo 20 de grade. La noi vremea e inchisa si nici prea cald nu e insa cu siguranta pe dupa amiaza se vor schimba lucrurile. Sper doar sa si tina.
Da-mi mie PM cu parola sa incerc si eu sa vedem daca e aceeasi problema s-ar putea sa aiba si serverul ceva de-a face cu asta.

Alina 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Paula, Amalia sau care mai stiti sa ne dati parola si noua ca sa facem cap nou


viitoare mamica de hocheist 23+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Alina eu am incercat cu parola aia de ne uitam si la poze , dar inteleg ca e alta?


viitoare mamica de hocheist 23+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Ama eu am avut de la tiny love au mai multe variante, sunt super chiar daca mai scumpe merita. Cele ieftine au sunete stridente carevmai mult I'll enerveaza pe bebe decat I'll calmeaza nu mai zic d nervii nostri.
Rodica, Alina nu stiu ce sa zic de capitol nou... stiam ca o sa raman doar cu tableta si nu am citit cum se face stiind ca mi va fi inposibil sa l fac de pe tabletw.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Decio pana apare o fata cu parola, scriem mai rarut


viitoare mamica de hocheist 23+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Alina ai PM


viitoare mamica de hocheist 23+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

neata fetelor!!!!

despre patut cu leganare, eu il consider cam inutil, sau altfel spus 'te legi la cap fara sa te doara'. Incercati sa nu ii invatati leganati decat in situatii exceptionale.Si pt plans solutia universala este sunetul de la feon(testata cu stoicism pe mai multi copii). Nu implica nici un efort din partea parintilor si rezultat 100% garantat.
In rest leganut pt bebe iara merita 100% dar cumparat din primele luni ca sa isi merite investitia. Te mai lasa macar juma de ora sa respiri , fara sa ai grija copilului (adica fffffffff mult timp ).
Alta recomandare copilul trebie evitat sa fie tinut in brate in picioare(adica voi in picioare), incercati pe cat posibil sa stati asezati cand il luati in brate, ca asltfel o sa stati in picioare mult si bine , o sa fie spin cand o sa va puneti jos chiar daca continua sa fie in brate .

Astea sunt recomandari, fiecare face cum vrea.
Apropo rude binevoitoare care vin pe la voi (bunici , matusi , si etc.) incercati sa va impuneti punctul de vedere in privinta dorintelor voastre ,ca apoi ei pleaca voi ramaneti cu ei.Adica vine bunica si jap il adoarme pe picioare si zici ei lasa ca dupa o saptamana oricum pleaca , copiii sunt ffff receptivi si se prind repede ca e mai dragut asa decat sa pape si sa se culce singuri .
Nu uitati ca la maternitate dorm toti , in lumina puternica , galagie si singuri in patut.Oare cum de acasa devin teroristi .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

fetelor eu v-as ajuta sincer dar nu stiu parola..




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dnapotecuta spune:

Nu e aceeasi parola, Delia.
Multumesc fetelor pentru aprecieri. Le scriu si eu asa cum imi vine... si cum m-am impiedicat eu de ele. :)

Alina 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

alina eu te-as sfatiu cum de altfel au spus si alte fete sa te apuci de proza ...esti asa de usor de lecturat si totodata savuros...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput