LMA!Ghiocei de martie-aprilie2009!***460***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Astazi avem un sarbatorit tare tare drag noua sa ca il uram si pe aceasta cale :



DAVID



Sa fii sanatos si mereu voios copil frumos !!

Olga te imbratisez cu mare mare drag, sa te bucuri de minunatii tai baieti !!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare!

La multi ani, David!
La multi ani, Andreea!
Olga, Geanina, va pup si va imbratisezSa va traiasca minunatii ghiocei!

nu toate lumea recupereaza sambetele. noua ne-au lungit programul de lucru cu o ora in fiecare zi, toata lunasi uite asa ajung la gradi la 5.30 si fiicamea e ultima.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!

Multumesc pentru urari dragutelor!!!

Noi ne-am petrectut in week-end. A fost foarte distractiv, doar ca a lipsit Cristi si a fost cam greu fara el. Noroc ca am avut echipa mare, mama, matusa, sora-mea si colegii de la firma. Lui David i-a placut ff mult, a fost fericit.

Ieri ne-am sarbatorit la gradinita. Am avut o mica tragedie inainte sa intram in cladire, caci am deschis portbagajul care era plin cu baloane si le-a luat vntul aproape pe toate si n-a fost chip sa le prindem, ba mai si pocneau. Asa mila mi-a fost de el, caci urla si alerga disperat in toate directiile si eu nu stiam cum sa-l calmez. Dar apoi a fost bine, cand a intrat copiii dansau caci venisera "Gardienii Terrei" si i-au invatat cat de importanta este miscarea, somnul, mancatul sanatos, gandirea pozitiva. Foarte frumos a fost caci au interactionat cu copiii prin joc si le-a placut f mult. david a crezut ca toate astea sunt cu ocazia zilei lui de nastere :D M-am scos, caci si-asa imi faceam mustrari de constiinta ca nu am adus un animator ceva, dar chiar nu avea ce face acolo :D. L-a sfarsit s-au zbenguit iarasi pe toate melodiile hituri de-acum, au fost draguti ca i-au pus si lui david o melodie dedicatie (cea cu "E ziua ta, ziua ta, ziua ta...) Apoi am adus tort, sampanie, copiii i-au facut urari frumoase si acasa, caci i-am promis ca nu l-as acolo. A fost foarte fericit!!!

Luni am fost la gradi la ora lui karate (vroiam sa vad exact ce face si sunt ff multumita), ieri am fost la gradi sa-l sarbatorim si maine merg iarasi la gradi cu el de dimineata, o sa fiu gradinar, o sa fac exact activitatile pe care le vor face si ei. Am emotii ca dupa aceea o sa vrea David sa stau cu el la gradinita, caci deja s-a invatat si ma ruga astazi sa vin cu el, dar dupa ziua de maine....cu atat mai mult.

Aici sunt pozele de la gradinita.

https://plus.google.com/photos/118393632817624101296/albums/5867523753623169153?authkey=CN2-04aLnoausgE

va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare!

am admirat pozele si pe frumuselul David

pe unde umblati mai fetelor?
ati prins aripi?

am constatatca dupa ce terminam de sarbatorit toti ghioceii va trebui sa ne mutam, nu? trecem la alta categorie de varsta. nu-mi vine sa cred ce repede trece timpul si ce copii mari avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Oli, stiu ca am spus-o de nenumarate ori. Dar nu ma pot abtine.
Sunteti familia ideala.

SA va dea Dumnezeu zile indelungata si sa fiti feriti de rele.

La multi ani, David!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!

Cafea ?

Olga, ma bucur ca ati petrecut asa frumos si David s-a simtit bine !!

La noi primavara si-a facut simtita prezenta in ultimele zile ceea ce ma bucura pt ca putem sta mai mult pe afara



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

buna dragelor,

vin si eu la pupaceala generala
va multumec mult de tot pentru urari
deasemenea, pupacim si imbratisam strans toti sarbatoritii

mai are cineva chef de praji?oferta zilei e pe baza de cioco: tort de cioco, mousse de cioco, parfait de cioco



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns curea spune:

La multi ani sarbatoritilor!!! DAvid, Micshunica!!
Am vazut ca puneti de o intalneala la Teramitica, acolo am organizat un eveniment prin 2009, este ok locatia, si proprietarii sunt ok. Gateste tare bine doamna de acolo. In plus mi-a placut f mult gradina imensa, cu piscina si iazul acela. Puteti face excursii prin zona, stiu ca este si o pestera si mai ales daca baietii sunt pasionati puteti merge la cetate la Alba Iulia. Mi-as fi dori sa venim si noi, caci nu am venit la nici o intalnire, va cunosc doar virtual, insa am termenul f aproape de livrare al celului de-al doilea baietel ( 3 iunie).
Am o intrebare ati observat daca in comportamentul copilului vostru preferinte la copilasii cu care se joaca?
La noi, Radu nu este f sociabil in parc, desi la gradi educatoarea imi spune ca se joaca cu anumite persoane.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

hello!

gianina, eu vreau ciocolata!!! multa cioco si prajituri cu cioco si tort

curea, ma bucur ca ai mai trecut pe la noi. Crina se joaca in general cu toti copiii, nu conteaza daca sunt fetite sau baieti, mari sau mici, ii respinge doar pe cei care sunt foarte activi, care alerga mult, etc. ea e mai statica. si nu prea agreaza nici sa se joace cu cei care impun reguli, ii place ca ea sa fie leader

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Buna curea Nu stiu daca am apucat sa te felicit pentru bebe2 !
Si Ilinca are preferinte, desi nu si le exprima la fel de transant ca alti copii. Mai degraba are copii preferati decat copii antipatizati, ca sa spun asa.

Gianina, io vreau cioccooooo !!! Dar daca tu dai oferta zilei pe baza de cioco, se poate sa preiei tu si suncile?:))))

Mergi la inceput