Stelute de iulie-august 2013(79)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

liliana hai iesi din butoi , cred ca ti-a fost greu tintuita la pat cu gripa si pe deasupra si singura pe acasa...sanate multa ... , acum cum te simti ?




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

paula nu din nou , nu te scuteste deloc...receala asta




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Betty, nu mai gasesc codul!! Trebuie sa ma mai uit acasa daca mai am facture, poate e trecut pe aia. A, si ai mai intrebat tu de schimb. Tu poti plati cu cardul tau legat la un cont in lei. Transferul se face automat la cursul Visa/MasterCard etc.

Lili, iti trimit o calda imbratisare! Hai ca mai e putin si o sa vina bebe si o sa treaca toata supararea. Dar totusi mergi la dr. fara frica

Happy Ama 26+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmmen25 spune:

Buna dimineata fetele!Ce agitatie de dimineata!

Eu sunt la servici de la ora 8 si pana pe la 18 cred ca mi se lungesc urechile....Apropos,ca nu mai tin minte de la fiimea,cand plecam in prenatal?la 30 saptamani sau 32 implinite?Sincer nu prea mai rezist 10 ore la servici cu fundul pe scaun ,ma dor toate cele cand ajung acasa,si la mine nu merge cu 6 ore sau altele ori full ori deloc,iar deloc....nu cred ca ne descurcam financiar....

De cumparat petru cocosel nu am luat inca nimic,pentru ca oricum saptamana viitoare primesc rezultatul la amio,si atunci voi purcede la treaba daca este cazul,dar am de la Anca patut,carut,si tot felul de hainute pe care de atunci le-am cumparat in culori neutre.....asa ca pentru inceput avem cate ceva


Alta intrebare..Voi ati avea curaj sa plecati la mare in saptamana 30-32 de sarcina?(bineinteles daca sunteti ok,nu?)Oscilez sa cumpar biletele la mare prin early booking ori ba.Indiferent de situatie,al meu sot si copilul vor pleca in concediu(pentru fata),dar nu stiu daca sa iau bilet pentru mamaie sau pentru mine.........


Cred ca v-am zapacit de cap

gravi 19s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Maeve iti doresc ca ziua sa ti se mai insenineze


viitoare mamica de hocheist 23+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana83 spune:

Olimp, multumesc , ma simt bine in mare, insa am o tuse foarte chinuitoare incat fac cativa stropi pe mine uneori, si simt si o durere surda in piept plus ca inca ma trezesc cu niste dureri puternice de cap.

Paula, asa e , sunt constienta ca multe persoane trec prin situatii mult mai grele decat a mea, cu raceala m-am cam obisnuit , dar ma doare foarte tare faptul ca sunt mereu singura, ca n-am avut cu cine sa mai vorbesc, ca a trebuit sa ma descurc cu absolut tot singura... , cred ca starea mea se amplifica si datorita amintirii unei perioade asemananatoare de cand avea Codrin doar cateva luni si-atunci ca si cuplu am trecut prin momente foarte grele....dar o sa treaca si perioada asta, daca nu cumva in ritmul asta n-o sa fiu nevoita sa fiu singura si cand o sa nasc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Liliana multa sanatate si forta sa treci de perioada aceasta. Daca te incalzeste cu ceva, si al meu barbat e tot plecat, pana sa fiu insarcinata parca nu avea atatea lucrari, iar acum brusc s-au inmultit si il vad doar seara. Unde mai pui ca nu merg la serviciu, deci sunt numai eu si televizorul . Noroc cu fetele. Poate te ajuta sa socializezi mai mult cu ele


viitoare mamica de hocheist 23+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

liliana hai ca nu esti singurica , povesteste cu noi zilnic sau cum ai ocazia si iti trece timpul altfel , stiu ca nu von compensa absenta sotului dar macar putin cate te putem ajuta sa o facem.....

pt tuse eu am luat sirop STODAL si mi-a folosit




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maeve spune:

Multumesc Delia, si tie o zi foarte buna sa ai

liliana, imi pare rau ca te simti atat de singura, sper sa poti rezolva problemele cu sotul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

E randul meu sa ma vait de retentia de apa , eu care ziceam ca n-am probleme, cum ma apropii de trim III, vin si simtomele specifice. De marti m-a apucat, am zis ca trece, dar nu. E clar ca asa voi fi si asa de urate arata labele picioarelor. Eu si asa am glezne groase, acum sunt ca niste cartabosi si nici asta n-ar fi o problema, problema e ca ma deranjeaza la mers . Citeam pe net legat de asta si zicea urmatoarele remedii:
# Masati periodic picioarele cu lotiune cu menta sau camfor pentru a reduce din aspectul pufos si a oferi o senzatie de racoare in picioare.
# Masati cu crema hidratanta si la nivelul picioarelor – masajul imbunatateste circulatia sangvina.
# Renuntati la baile calde, iar la sfarsitul dusului stropiti picioarele cu apa rece.
# Evitati podelele incalzite.
# Tineti picioarele putin ridicate atunci cand dormiti sau stati pe scaun pentru a facilita circulatia sangelui.
# Mentineti o greutate corespunzatoare dezvoltarii normale a sarcinii.
# Mergeti pe jos cel putin o jumatate de ora pe zi si daca puteti practicati innotul (ajuta sanii, spatele, picioarele) .


viitoare mamica de hocheist 23+ Lóránd

Mergi la inceput