Stelute de iulie-august 2013(79)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Paula te rog sa ma crezi ca m-am uitat la poze un sfert de ora si nu imi venea sa cred ca sunt eu. Faza cea mai ciudata e ca m-am obisnuit destul de bine cu noua mea imagine. Adica nu mi s-a parut ca arat atat de ciudat pana nu am vazut pozele din primele saptamani. Si mie mi se parea ca eram rotunjoara pe atunci ca aveam cu 3-4 kg mai mult decat mi-ar fi placut mie sa am . Si acum ca am +9 kg arat asa...cum o sa arat la +15 sau mai mult ???
ati apucat sa va clatiti ochisorii ? pot sa sterg ?

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Monirina asa-i ! e imresionant . Eu sper sa nu mai cresc f mult ca ajung cu ele la buric ca vad ca nu stiu sa creasca in sus ..Cu toate ca nu am crescut asa de radical nici la sani ..ca am 85B de la 70-75 B dar ca imagine e si sfarcurile alea parca nu sunt ale mele

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui diana_popa27

Paula te rog sa ma crezi ca m-am uitat la poze un sfert de ora si nu imi venea sa cred ca sunt eu. Faza cea mai ciudata e ca m-am obisnuit destul de bine cu noua mea imagine. Adica nu mi s-a parut ca arat atat de ciudat pana nu am vazut pozele din primele saptamani. Si mie mi se parea ca eram rotunjoara pe atunci ca aveam cu 23-4 kg mai mult decat mi-ar fi placut mie sa am . Si acum ca am +9 kg arat asa...cum o sa arat la +15 sau mai mult ???
ati apucat sa va clatiti ochisorii ? pot sa sterg ?

27+


viitoare mamica de Medeea


Poti sa o stergi, mie o sa-mi raman pe veci in memorie...chiar au lasat o impresie f puternica.
Eu ssunt la 13+, si nu am curaj sa ma uit in oglinda

Eu am ramas cu sanul stang vizibil mai mare, decat dreptul, dar asa era din timpul sarcinii...chiar nu stiu de ce , si la fel si mamelonul.
Si mi-au ramas si sanii mai mari.
Pot sa zic ca sanii au fost cei mai afectati de sarcina si nici nu si-au mai revenit veci.

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 26+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Paula ti-am traumatizat retina! Am ras eu ca am zis ca ajung sa pun poze cu mine in fundul gol pe aici si uite ca s-a intamplat in realitate imbracata situatia nu e asa de tragica.(cred eu)


27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Nici eu nu ma astept sa isi mai revina vreodata..sper doar ca sfarcurile sa nu ramana asa de uriase ca sunt IMENSE. Eu am pielea alba de fel si erau roz delicat. Sunt f tribale acum ..ca sa zic asa

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Diana, nu mi-ai traumatizat retina, iubita, e prima poza cu o gravida dezbracata pe care o vad, nu am vazut niciodata o gravida dezbracata, decat pe mine, si niciodata nu m-am uitat in oglinda asa. Adica stiu ca mi-a crescut burta mult, ca mi-o vad, stiu ca mi-a crescut fundul, si picioarele, soldurile ca simt pe haine, sanii nu mai vb, dar o imagine de ansamblu nu am avut.
Si chiar si tu ai zis ca nu ti-ai dat seama de diferente inainte/dupa pana nu ai vazut poza.

Ar tb sa-mi fac si eu o poza asa!! Neaparat, e o poza pe care tb sa o am!!
Sa stii ca e o poza f frumoasa!!

Si sa stii ca stiu multe mamici la care si-au revenit sanii. Si sfarcurile isi revin cand termini cu alaptatul, aproape cum erau. La mine e pb cu sanul stang, ca dreptul e ok, doar un pic mai mare. Fara sutien nu am ce cauta si inainte de sarcina aveam un sutien pt hainele mai transparente.

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 26+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Paula eu inca sustin ca indiferent de schimbari trebuie sa ne iubim si ne acceptam corpul. Nu am fost perfecta niciodata si mereu as mai fi vrut ceva de la el dar pana la urma isi face treaba intr-un mod minunat. Si acum in sarcina cu atat mai mult ...e socant vizual dar se schimba ca sa "FACA UN OM" si pana la urma trebuie sa il iubesc ca isi face treaba bine
Ma mai apuca pe mine pandaliile de kg dar asta e ca ma sochez ... Si clar e pe buna dreptate zic eu

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monirina

hello, eu nu mai tin pasul cu voi :) nrocu cu weekendul ca atunci mai apuc sa citesc :)
am vazut ca vorbiti de miscari, eu maine inchei 20 sapt. vroiam sa va intreb daca mai tineti minte la "varsta" asta simteati des ca misca? eu il simt foarte rar, si ma cam streseaza asta, sunt zile in care nu-l simt deloc....


Daca te consoleaza cu ceva, eu am simtit-o pe prichi prima data la fix 20 de sapt ... am fost stresata maxim ca n-o simt, dar de atunci o simt zilnic, dar asa finut ... nu ma streseaza tare

22+ Miruna


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota, Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, FIV 4, august 2011, aprilie 2012 Budapesta, dr. PK, nereusit, FET noiembrie 2012 Budapesta, dr. PK, reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora86 spune:

MONICUS multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Diana, eu n-am reusit sa vad nudurile ... dar pozele care au ramas sunt frumoase! Intr-adevar ai fost foarte slaba la inceput, chiar "plata" pot zice Dar mie imi place cum iti sta graviduta, ai niste forme frumoase, bine proportionate! Nu stiu cum se vedeau toate nud, dar imbracata imi place maxim cum iti sta!

22+ Miruna


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota, Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, FIV 4, august 2011, aprilie 2012 Budapesta, dr. PK, nereusit, FET noiembrie 2012 Budapesta, dr. PK, reusit

Mergi la inceput