fier de calcat sau statie?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Citat:
citat din mesajul lui A_Iulia

Dintre toate (fier, statie, presa - ca am de toate) vad ca la mine s-a ales presa ca device-ul preferat. Eu preferam statia, dar fiecare cu preferintele lui.

Evident, cu presa se calca totul mult mai rapid.


Daca ai vreo metoda de calcat camasile cu presa sa imi zici si mie. Si eu o prefer ca e mai rapida. Tricourile mai merg, dar camasile nu stiu cum sa le fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristoiu

Citat:
citat din mesajul lui A_Iulia

Dintre toate (fier, statie, presa - ca am de toate) vad ca la mine s-a ales presa ca device-ul preferat. Eu preferam statia, dar fiecare cu preferintele lui.

Evident, cu presa se calca totul mult mai rapid.


Daca ai vreo metoda de calcat camasile cu presa sa imi zici si mie. Si eu o prefer ca e mai rapida. Tricourile mai merg, dar camasile nu stiu cum sa le fac.


Hai ca am sa urmaresc sa vad cum face doamna care ni le calca. Sincera sa fiu, nu am avut curiozitatea...dar arata impecabil, si ea doar cu presa calca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui Miriluta

Citat:
citat din mesajul lui marius

Citat:
citat din mesajul lui cristoiu

Citat:
citat din mesajul lui marius

Ceva care calca singur nu stiti?


O sotie?


Asta am...

Altceva?



sot?

Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)

Aha.... ma duc sa-mi caut unul... cum sa fac? Barbat cu obligatii caut sot pentru calcat hainele? Sau ceva de genul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristoiu

Citat:
citat din mesajul lui A_Iulia

Dintre toate (fier, statie, presa - ca am de toate) vad ca la mine s-a ales presa ca device-ul preferat. Eu preferam statia, dar fiecare cu preferintele lui.

Evident, cu presa se calca totul mult mai rapid.


Daca ai vreo metoda de calcat camasile cu presa sa imi zici si mie. Si eu o prefer ca e mai rapida. Tricourile mai merg, dar camasile nu stiu cum sa le fac.


Eu am chiar modelul asta:
http://medgidia.olx.ro/presa-de-calcat-elna-press-iid-444793072

Are banda speciala pentru calcat maneca la camasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore.d spune:

sa va spun cum este noua mea statie de calcat. o mare dezamagire. desi am ales un model performant, scump, nu imi place deloc. ma gandesc sa o dau inapoi dar nu stiu daca se mai poate avand in vedere ca am folosit-o o data. oricum o sa-mi cumpar alt fier de calcat.

Mergi la inceput