DIETA RINA - 2

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Elyda - aseara puteai sa mananci niste capsunele cu cioco si cu frisca .. dar azi .. nici nu ai voie sa te gandesti ...

Strunmphi- crapa obrazu' de rusine cand citesc ce plimbari lungi faci
eu nu ma pot mobiliza ...
Dar cine stie, daca mai scrii cateva mesaje ma apuc si eu ....
Somnic usor ...

Ralu - sala .. felicitari ... poate ma ambitionati si pe mine ... caci lenea e cucoana mare la mine ..

Miky - hai la salaaaaa ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Elyda imi agit ciocata-n aer ,lasa draga imaginatia.

Serialbastre am si eu o punga de hrisca in dulap ca am experimentat o paine cu hrisca,nu prea mi-a placut.

Pt incadrarea in categorie trebuie sa ma uit pe eticheta dar mi-e lene ca asta presupune sa ma sui pe scaun atat is de sus puse dulapurile mele,deh dupa inaltimea meseriasului

In rest:morcovi,morcovi,morcovi,rezist,morcovi,Q-fort-rezist,morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Elly la mine sala nu e o noutate,fac din noiembrie anul trecut si vreau sa zic ca e asa fain,o ora pt mine de trei ori pe saptamana,ma simt altfel,pe bune,mai mare putoare ca mine intr-ale sportului n-ai sa gasesti dar uite ca m-a prins microbul.
Pauze am avut doar datorita racelilor si varicelei,cand sunt copiii acasa n-am cum sa ma duc,ma refer la cei mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

pe mine nu ma prinde microbu ..
dar poate bag ceva in seara asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Bai nenica ... trebuie facuta si aici o ordine, ca deja mi se urca invidia pe amigdale si nu trece cu antibiotic ...

Deci Ralu, ia aranjeaza-ne tu in linie, tu si strumphitza, ultimele la coada ca sa nu va mai vedem cat gym puneti pe voi ...dupa aia veniti siflide pe aici si ne dati cu cate 15kg in minus pe la nas in timp ce noi (eu) ametesc seara dupa 1 kg pierdut ... si cica e buna Rina, pai la 20 km bicilit, cred ca e buna orice mancare ...
In plus, cate ore are nenica ziua la voi si ce dieta ati urmat ca sa scapati de lene ?

Si mie imi place ce spune Paff si asa ne trebuie, cate o ciocata de la Ralu (din fundul cozii, da ? .. sa intinzi piciorul ca la balet, drept, cu varful intins) si o morala de la Paff ... si gata, am aripi noi.

Aseara, in drum spre casa, m-a sunat mama sa cumpar paine ... ma duc la paine, mai fetelor, mirosea a fucking paine proaspata si alte prajituri coapte, de mi-a venit sa lesin ...drept urmare, in timp ce duduia taia painea, mi-am scurs ochiul prin vitrine si cu balele curgand, am ales un pateu cu branza dulce ... pateurile aveau doua marimi, unele mai mici si unele nesimtite, cat o palma ... am vrut, va jur ca am vrut sa fiu simtita si cand am deschis gura, m-am auzit comandand pateul nesimtit ... nu e vina mea, gura nu m-a ascultat, in masina, cu pateul nesimtit in mana, am si batut-o (doua palme peste gura) si i-am promis ca daca viitoare ii scot si doi dinti ... mi-a promis ca nu se mai intampla ...
Deci pana am ajuns acasa, mancasem un pateu nesmtit cu branza dulce. Acasa ma astepta mama cu salata si paste ... si nu mi-a mai fost foame. Am luat cateva guri la insistentele mamei care nu stia de pateu si nici nu i-am spus ... per total dinnerul meu a constat din pateu si cateva guri de salata cu paste, restul a mancat tata ...

M-am culcat totusi multumita, ca nu am mancat ca purceaua ... multumita dar in continuare ametita. Seara imi e rau, cel mai rau ... nu mi-e foame dar am aceeasi stare de slabiciune care ma culca la max 22:00 ...nici nu barbatul nu am putut sa stau cand a venit de la serviciu, saracul de cateva zile imi tot spune sa iau ceva, o pastila daca mi-e asa de rau.

Dimineata totusi ma scol bine, acum de ex nu mi-e rau si parca nici foame ... am la mine o banana, o pruna si jumatatea de papaya de ieri. Pentru pranz am salata de cruditati de care vorbeati ieri si ardei copti si zacusca. Diseara o sa mamanc la fel ...

Nu m-am mai cantarit ...

Maine ce facem, incepem iar cu proteinele ? Ca eu tare as baga niste oua ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paff spune:

Buna seara!

Buflea,maine iar proteine.Dupa fiecare zi de vitamine se reiau zilele,proteine,amidon,carbo si iar vitamine.

Fetelor,eu le zic bine pentru ca nu vreau sa raman singura aici.Sa va zic..de feicare data cand am tinut o dieta cu succes,am tinut-o in grup.Data trecut cand am tinut Rina am tinut-o cu fetele de pe un alt forum si imi era mult mai usor.Daca aveam o zi grea,imi era foame sau ma saturasem intram aici si cand vedeam ca ma sustin fetele sau ca unele au slabit,imi reveneam.Am mai incercat sa tin Rina si singura in ultima perioada dar am renutat de fiecare data.Veneam de la munca cu foamea in gat si cedam.Azi de exemplu,la vitamine,amn venit cu o foame de as fi mancat pietre.Am dat cu ochii de ceva bun in frigider dar am rzistat si am trecut la rontait legume.

Eu sper sa merita pentru toate ,efortul asta sustinut in grup dar eu chiar imi doresc mult sa schimb ceva la mine si sa ma iubesc.

Azi am mancat fructe de munca.Mi-am cumarat jumatate de pepene galben si doua pere mari si am tot mancat.Acasa am mancat legume si acum tot rontai la ridichi.

Maine carneeeeee ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Paff, sunt muta de admiratie!
Azi ma gandeam ca am ajuns fix la kg cu care am terminat prima data Rina. As mai vrea doar sa le dau jos si pe cele pe care data trecuta le-am pierdut fara sa-mi dau seama, in perioada de "intretinere".
Si mi-am mai dat seama ca fara dieta (Rina, ca altceva mi se pare chinuitor) nu am cum sa slabesc. Doamna asta ma disciplineaza bland si eficient.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Mai, eu trebuie sa fac o amestecatura maine ... trebuie sa bag amidoanele, ca fata asta vrea sa ne vedem maine seara la sushi. Si nu pot si nici nu vreau sa o refuz ... deci planul meu este ca maine la pranz sa bag orez si maine seara sushi ...

Daca fac asa, mananc sambata proteinele - adica gratar in curte.
Si duminica carbohidratii si sunt iar in pas cu voi ...

Ce ziceti de planul meu ? Ralu ? Paff ? ... e posibil sa bulversez ceva daca inversez amidoanele cu proteinele ? Adica voi care ati citit cartea, exista vreo logica in ordinea zilelor ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Tot eu ... pe unde sunteti, ati murit ? ...de foame ? daca da, vin si eu cu voi ...baiiii, e nasoala ziua asta de vitamine.

Este ora 13:00 la mine, mi-am terminat fructele si ardeii copti si mi-e foame rau ... m-am bagat cu capul in cutia aia de ardei copti si am lins-o efectiv pana a iesit spalata ... sa ma fi vazut ce intinsesem limba prin toate incheieturile. De ce nu mi-ati spus sa imi fi luat si eu niste morcovi, niste radacinoase, sa rontai la ele ... Si e abia ora 13:00. Cum rezist eu pana diseara cand tot "nimic" din asta mananc. zid, cap, bang

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Morcovii la mine au fost asa o optiune de ultim moment,caci n-aveam deci n-aveam cum sa propun,dar daca a venit prietenul lui Robert si mi-a facut piata am pus pe lista si morcovii.

Paff

Karula mare dreptate ai .

Buflea eu zic sa nu le ametesti asa,iesi cu prietena ta mananca sushi s-apoi continua ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic.

Paff predau legatura ,tu ce zici?

Mergi la inceput