DIETA RINA - 2

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Elyda sa nu fii suparata si mai ales sa nu renunti,uite eu n-am slabit deloc chiar daca am respectat cu strictete,ba imi arata cantarul cu 400gr in plus insa sunt schimbari in organism si readaptari. Este eficienta insa avem nevoie de rabdare.

Ok Buflea,o luam incetisor cu mata'.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Danke, Kariguld! Aia mi-era, ca ma trimiti la doctor... In disperare de cauza ieri si azi am baut ceai verde - cel mai scarbos gust de pe pamant, cu toata lamaia si scortisoara din el, bleeeeah - si parca dimineata eram mai fara surplus de apa. Cred ca as putea apela la tine si pentru matasea broastei, daca de-aia de porumb nu gasesc. Apropo, ma si imaginam explicand plasatoarelor de marfa prin DM cum arata ce caut eu: "pamatuful ala galbiu sau rozaliu, moale si matasos din varful stiuletelui" :))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Elyda, au spus fetele ...cred ca depinde si cate ai de dat jos, adica cu cat esti supraponderala ... daca vrei minus 5kg, cred ca iti trebuie 5 luni nu 3 zile ...eu am 10-15 kg in plus fata de cat spune manualul ca ar trebui sa am la varsta si inaltimea mea. De aia sper sa se vada mai repede ...sper, sper.

Nu stiu daca am mai scris ... tin dieta de 3 zil dar am impresia ca nu am mai mancat un ou de 3 ani ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Mie imi lipsesc tare branzeturile zilnice.
Buflea, si eu cred ca decat sa te simti rau, mai bine faci compromisurile astea la inceput si vezi pe parcurs cum te adaptezi. Oricum, rezultate se vor vedea.
Si la tine, Elyda, ia-o asa: n-ai mai pus nimic in plus ;) Sau altceva: nu e musai sa se vada pe cantar, de multe ori de vede mai bine pe haine. Cand ma intepenisem la un moment dat data trecuta la nu stiu cate kg si nu stiu cate sute de g, am taiat cate o zi de carbo. Si mergea.
De-asta zic totusi ca un cantarit mai des nu strica, poti sa verifici cu ce e mai eficient sau ce te trage in jos.
Maine va tin pumnii la toate, e intr-adevar o zi mai naspa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Ce mai mancam maine? Dati ceva idei ....
Eu cred ca fac o salata de cruditati, telina, morcov, lamaie ... e buna cu mar, dar nu e buna combinatia.
Eu nu ma cantaresc prea curand si nici nu asteptinuni. Dar am senzatiaca usor- usor ma disciplinez un pic: mese la ore ( aprox) fixe , fara rontaieli, fara paine. Daca o tin asa pana la Paste, atunci o fac lata: mananc cozonac cu oua fierte. V-am zis ca vreau sa ma duc de Paste la Galati, la mama? Noroc ca ea nu se omoara cu gatitul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

karula, e pe bune cu medicul. daca organismul retine apa, e de rau. undeva ceva nu functioneaza bine. nu vrei sa sti cum arata o peroana umflata cu apa, egal unde in corp. ferita sfantul, doamne apara.

maine am in plan o salata de cruditati, de fapt doua. sper sa nu mor de foame, de obicei dupa ce mananc cruditati mi se face foame. sau mai bine pun citeva legume fierte.... vad eu.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Vreau si eu reteta cu salata de cruditati ...

Deci :
- telina - am in frigider
- morcov - am in frigider
- nu mar - nu trebuie sa-l vad in frigider

... si mai ce ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Vreau si eu reteta cu salata de cruditati ...

Deci :
- telina - am in frigider
- morcov - am in frigider
- nu mar - nu trebuie sa-l vad in frigider

... si mai ce ?


-ardei
-castravete
-ridichi
-conopida cruda
-si orice alte cruditati mai ai in frigider. plus patrunjel verde.
eu mai pun deasupra si cateva feli de mandarina

fructele uscate se pot consuma numai dimineata pana la amiaza? mi-am luat smochine, curmale si stafide din nou. si o punguta mica de ingwere caramelizate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Karri poti consuma fructe uscate cand vrei tu insa ,valabil pt toata lumea,lasati 2 ore pauza intre fructe uscate si salata sau intre salata si mere etc.
Putem consuma si seminte,nuci,alune,etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Karula nu-ti poate trimite cineva din tara ceaiurile?

Mergi la inceput