DIETA RINA - 2

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Paff ...am vrut si eu sa-ti urez La (cat mai) Multi ani, dar n-am avut loc de vaicareli ...

Ca sa fiu in ton cum subiectul, iti doresc multa rabdare si cat mai multe kg in minus ... sa stea bikinele pe tine ca in revistele de bikini si sa dormi cu Rina sub cap si in cap, pana o sa consideri tu ca merita abandonata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paff spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Paff ...am vrut si eu sa-ti urez La (cat mai) Multi ani, dar n-am avut loc de vaicareli ...

Ca sa fiu in ton cum subiectul, iti doresc multa rabdare si cat mai multe kg in minus ... sa stea bikinele pe tine ca in revistele de bikini si sa dormi cu Rina sub cap si in cap, pana o sa consideri tu ca merita abandonata.


Cea mai tare urare.Multumesc mult..imi place partea cu bikinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paff spune:

Azi mi-am facut niste mini snitele la cuptor si am castraveti murati deci asta voi manca la munca.Si acasa tot asa.E bine,macar azi nu fac foamea.

Bafta azi fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

S-a miscat cantarul, s-a miscat cantarul!

Andra (eu nu pot sa-ti zic Ralu, ca asa imi zic mie ai mei si imi suna ciudat sa-mi scriu ) ai deschis un subiect sensibil si dureros: sotii si kilogramele lor. Eu am un exemplar ce-mi alimenteaza invidia zilnic: s-a lasat in oct. de fumat si de atunci a slabit constant, fara diete, fara stresuri
L-am santajat in fel si chip, ca o sa fie ultimul nesuferit pe pamant plin de draci (n-a fost!), ca o sa sparga dulciurile copiilor (le-a spart!) si o sa se faca hidos de gras (nu s-a facut!), ca-l dau afara daca imi reproseaza mie vreo tigara (nu mi-a reprosat!) si tot asa.
E chinuitor sa traiesti langa perfectiunea intruchipata
E si slab, e si calm, nu tine nici dieta, nici nu fumeaza, mai si alearga zilnic... Ma duc sa ma cert cu el. Gasesc eu ceva sa-i zic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Karula- nu te certa cu sotul tau ..
Du-te la alergat cu el ... rasfata-l... iubeste-l
... asa tigarile treptat ... si veti fi amandoi perfecti ...

Eu azi am mancarica de cartofi si fructe .. mere ..
Nu mai am fructe acasa .. tb sa ma duc la cumparele ... si nu m-as duce pt ca poftesc la toate nebuniile ...

Dar voi vedea .. mai bine nu mai mananc nk si atuci se va misca acul cantarului..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Buna dimineata randunicile mele!

Karula zi-mi Andra ,ca-mi place ,asa imi ziceau mama,tata si toti ceilalti.

Te inteleg e greu cu perfectiunea in casa ,insa al meu s-a reapucat de fumat deci nu mai este asa perfect ,vorbeste de fapt invidia din mine,glumesc.

Sport face pe santiere ca nu se poate abtine sa nu puna osul la munca chiar daca el e sef.

Azi am asa de gand:

Mic dejun
-portocale

Pranz

-cartofi la cuptor cu mustar si cimbru si o salata de frunze langa,ieri am combinat salata verde cu leurda si cu ruccola si a fost foarte faina salata,behehe

Cina
idem ca la pranz

si la toate astea se adauga ceaiul anticontra grasime si multa multa apa,am o sete in mine nu stiu de ce.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Citat:
Dar voi vedea .. mai bine nu mai mananc nk si atuci se va misca acul cantarului..


Elly sa nu cumva sa te infometezi ca nu stiu ce fac cu tine,tocmai de aceea am ales Rina ca pot slabi ramanand sanatoasa si in forma ,nu o matza lesinata si bolnava pe deasupra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Citat:
citat din mesajul lui elly_me

Karula- nu te certa cu sotul tau ..




Nici gand, Elly, ca n-am cu cine. Cat despre alergat in tandem, s-o creada el! Am si eu mandria mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Andra.. nu ma infometez pt ca eu iau si multe medicam. si tb sa mananc
.. de aceea am ales Rina ca pot manca si-mi pot lua medicam...
Daca nu mananc si iau metformin .. ma apuca bataiala .. la propriu ..
Tremur toata ...

Iar tratamentul este f important pt mine si nu renunt la el ...
Insa mi s-a recomandat sa slabesc ..
Acum na .. eu incerc ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

ce mai mancam maine ???
Cioco si praji


..restul nu mai conteaza

Mergi la inceput