parintii spun lucruri traznite:-)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamaruta spune:

Din ciclul " Copii sunt adusi de berze perfect"

[/quote]

Crez c-o uitat doctoru' sa puna barometrul in locul copilului.

Mihaela
www.desprecopii.com/info.asp?id=512" target="_blank">Anaïs & www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19303" target="_blank">Emma
[/quote]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:



Adela-

Sarbatori Fericite


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oLo spune:

quote:
Originally posted by mamaruta

Din ciclul " Copii sunt adusi de berze perfect"

Crez c-o uitat doctoru' sa puna barometrul in locul copilului.




cred c-ai uitat sa povestesti contextu'. ca asa nu intelege nimeni nimic

Era vb de o doamna care spunea ca avantaj la cezariana e si faptul ca prevede vremea (dupa cum o doare sau nu operatzia) (evident, ca era la misto 'avantajul' acesta). Dupa care, doamna Adela, se plangea ca dansa nu poate prevedea vremea (desi a facut cezariana). De aceea i-am zis ce am zis.
Bine ca v-am explicat si voua ca sa radetzi mai bine acu ;)





Mihaela
www.desprecopii.com/info.asp?id=512" target="_blank">Anaïs & www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19303" target="_blank">Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corneliaa spune:



Unde ati disparut toti? M-am tavalit de ras! ma regasesc si eu in multe ipostaze. Si eu am ars mancarea stand pe DC...la taclale.Si eu scot perle....
Unde sunteti?

Perle de gravidutza crizata:

La 7 sapt., la control, doctorul vede sacul amniotic inca gol si ma chema peste 2 saptamani din nou.
Eu intreb foarte senina:- Se poate sa fi coborat sacul amniotic in uter si sa fi ramas embrionul pe trompa?
Inutil sa va spun reactia doctorului care se de ras!

Pe la 15 sapt. dupa ce m-am aplecat mai brusc dupa ceva imi sun crizata soacra: - Cred ca i-am rupt o mana copilului ca mi-a pocnit ceva in burta!!!!

Iar din perlele de la catedra (si eu fosta profesoara):

- Enumerati tipuri de senzatii (la psihologie). Ex: senzatii vizuale, auditive, olfactive...etc.
- Raspuns: - Senzatia de voma!!!!


(38 sapt.)

Cornelia si bebe-strumf
http://community.webshots.com/user/corneliaa100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana0204 spune:

quote:
Originally posted by corneliaa



Unde ati disparut toti? M-am tavalit de ras! ma regasesc si eu in multe ipostaze. Si eu am ars mancarea stand pe DC...la taclale.Si eu scot perle....
Unde sunteti?

Perle de gravidutza crizata:

La 7 sapt., la control, doctorul vede sacul amniotic inca gol si ma chema peste 2 saptamani din nou.
Eu intreb foarte senina:- Se poate sa fi coborat sacul amniotic in uter si sa fi ramas embrionul pe trompa?
Inutil sa va spun reactia doctorului care se de ras!

Pe la 15 sapt. dupa ce m-am aplecat mai brusc dupa ceva imi sun crizata soacra: - Cred ca i-am rupt o mana copilului ca mi-a pocnit ceva in burta!!!!

Iar din perlele de la catedra (si eu fosta profesoara):

- Enumerati tipuri de senzatii (la psihologie). Ex: senzatii vizuale, auditive, olfactive...etc.
- Raspuns: - Senzatia de voma!!!!


(38 sapt.)

Cornelia si bebe-strumf
http://community.webshots.com/user/corneliaa100




Mai scoate Corniiiii ca e tolba plina.

Oana D

Foto

Craciunul in familia mea: http://community.webshots.com/album/236873162UkYGvI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Viovio spune:

continuati ,va rog...



Violeta mami de printesa Cristiana Bianca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/violeta_avon/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

quote:
V-am zis de vecinelu tembelu de Ruiu al meu? V-am zis? Are peste 70 de ani si mai mult ca sigur ca peste 70 de pitici pe creier. In compensatie io am doi copii care il terorizeaza. De ziua Oanei ne-a facut reclamatie la politie ca ne dementializam la 6 dupa-amiaza, culmea, la 6 dupa-amiaza cand oamenii au nevoie de liniste si pace in casuta lor. La cateva saptamani, vine la usa si ne anunta ca el divorteaza din cauza noastra, lucru pe care ni-l doreste si noua din inima. Ca din cauza noastra se cearta cu nevasta-sa, nevasta care acum un an ne-a rugat cu cerul si cu pamantul sa nu mai reactionam cand bate Ruiu in teava ca asta il scoate din minti si ii creste tensiunea la 22. Buuuun. Acum o saptamana vine iar dna Ruiu in casa la noi, tot pe la 6 dupa-amiaza ca sa vada ce se intampla. Mutam mobile? Se plimba copiii cu bicicleta, ce facem de e atata tevatura? Ash, puteam io sa-i spun ca era ora in care ma bate barbati-miu preventiv si ma da cu capul de pereti? Ca sa vada ea cu ce e incaltata Oana. Era desculta. Bun. Daca e desculta, cine bocane? Io de unde sa stiu? Aflasem de unul Bocanila dar era din alta poveste. Si apropos de povesti, cred ca v=am mai zis, dar va mai zic ca-s batrana si senila si mi se iarta. Cand a invatat oana aberatia de capra cu 3 iezi, la pasajul "Cioc, cioc, cine e?" intreaba iezii, Oana continua invariabil coborand tonul "Ruuuuiuuu". Pai asa, i-am spus si io lu tembelica, domne, io va cred ca va terorizam, tineti-ne pumnii sa ne imbogatim subit sau sa ne pice mostenirile alea multasteptate sa ne mutam, dar va spun ca si dvs mi-ati traumatizat copiii din fasa. Astia nu stiu de bataie, nu stiu de cearta, dar tremura ca varga cand aud de dnul Ruiu. Culmea, care mai e si personaj real. Hai ca ma opresc ca ma apuca indignarea. Scuze de offtopic, na.


... cu multa simpatie pentru autoare, care mi-e buna prietena virtuala .



Our planet is a lonely speck in the great enveloping cosmic dark. In our obscurity, in all this vastness, there is no hint that help will come from elsewhere to save us from ourselves. -- Carl Sagan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

Peisaj:sufragerie,televizor deschis la o emisiune de bucatarie.
Personaje:mama Rayu tolanita in canapea si Amelie alias Boubou,fetitz de un an circulind in zona.
La un moment dat, dupa ce rascoleste una alta prin camera, Amelie se apropie de ecranul de la televizor.Mama Rayu sare ca arsa din canapea si racneste:"MAMIIII,nu sta asa aproape ,tanti are cutzit in mina"!!
Sa va zic ce am facut dupa ce am ris vreo 5 minute singura?
Am postat pe DC!

Elena si pisicutza Amelie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

xenocyd antiTristu sau ynocentza intruchypata mere la biserica

xenocid: dyana inainte sa pleci vreau sa'mi zici daca tu chiar esti suparata pe mine
xenocid: dyana revenind, sa stii ca asa's io mai al dracu
xenocid: si ca nu am indraznit niciodata sa cred ce crezi tu ca am crezut despre tine
dyana: declar oficyal ca il iert pe XENOCYD
descintec: xeno, botezi????....fiecaruia ii da dumnezeu numai cat poate duce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

rad aici singura de se mira al meu sot ce m-a apucat asa deodata.






http://community.webshots.com/user/svetlana_79

Mergi la inceput