Stelute de iulie-august 2013(78)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Deci aleg 1 an si ma intorc mai repede si primesc 5 milioane in plus inca un an, da?
Ce fain!!!

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 26+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Fetelor, apropos de stimulentul de insertie, am inteles ca s-a modificat in dec 2012. Acum cica trebuie sa te intorci minim cu 3 luni inainte in campul muncii si sa stea si tatal o luna in CIC...ceva de genul. Intrebati la HR

Happy Ama 26+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

bobitule bafta la eco....asteptam cu vesti bune , da inimioara e de vina ...lasa ca scap si eu...

anca

paula
si eu stiam de cei 500 ron ca se dau timp de un an de zile in cazul in care alegi de la bun inceput varianta de concediu maternal de 1 an , daca alegi din start 2 ani chear daca te intorci mai repede nu se mai dau cei 500 ron , daca gresesc sa ma corectati




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Buna dimineata fetele mele!

Olimp, clujeanca mea iubita, imi pare rau pentru starea mahmura de aseara.

Azi dimineata am vazut rezultatele, mi-a iesit E-coli la urocultura. Simptome n-am, dr. de familie m-a chemat sa-mi prescrie antibiotic, ma gandeam sa merg in dupa masa asta sa recoltez si secretie vaginala ca daca e si acolo ceva sa iau un antibiotic potrivit pt ambele ... Ati avut careva dintre voi probleme de acest gen?


26+

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Buna dimineata!
Amalia multumim
yvy multa sanatate piticei!
Monica Sunt tare dragiti la varsta asta cand sunt indragostiti .
Magdav, LA MULTI ANI
Am reusit si eu sa racesc.. nu se putea altfel dar momentatn e rezonabil. Am doar nasul infundat si gatul putin iritat ca am respirat pe gura toata noaptea.
Eu am avut niste dureri tare ciudate azi noapte de burta nu stiu daca contractii dar asa pareau si erau dureroase. Nu stiu cat de dureroase ca eram drogata de somn si am tendinta sa exagerez noaptea durearea (daca mi se pune carcel la gamba zici ca imi amputeaza cineva piciorul la cat de urat fac)Oricum m-am trezit si simteam durere in toata burta si micutza mea se zbatea de am crezut ca iese afara. Am mai patit eu noatea asa de vreo 2 ori dar ca azi noapte nu.
Dariana nu iti face griji si eu am avut 2-3 saptamani de "foame". Acum am revenit de vreo 3 zile la normal. Mananca linistita ca senzatia asta de apetit crescut e perfect normala o sa scada ea cand se ridica stomacul si nu o sa mai ai loc.

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Paula am avut noroc chior ca mi-a zis ea ca o doare urechea si am prins-o intr-un stadiu incipient si sper sa treaca fara antibiotic, doar cu picaturi, L vorbeste f mult acum mai ales de cand am dat-o la gradi, ca altfel eu credeam ca-i dau maselele, tot se trezea si se foia noaptea, febra nu avea, nici muci, nmk, a venit otita asta asa din senin si mai are si la ambele urechi
Nici L n-a facut niciodata pana acum, chiar ma laudam ca macar pe partea asta stam bine

Olimp draga de tine ce te mai chinui si tu cu jobul, sper sa rezisti pana la capat cat vrei tu sa mergi, dar vad ca te ajung din urma toate; ai grija si nu te forta prea tare ca nmk nu e mai important decat bebe

Dariana nu te stresa prea tare cu mancatul si eu m-am bucurat ca n-am pus nmk in ultimele 2 saptamani cu spitalizari si alea (desi mi se parea ca da, tot la +10kg am ramas) si am bagat ca purcelusii de toate, KFC, inghetata la 12 noaptea , cioco si muuulti cartofi prajiti sa vedem dezastrul saptamana viitoare!!!



Happy Mom si S27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Bobitza, iti tinem pumnii!!

Olimp, Diana, sanatate multa!

Betty, eu nu am avut astfel de probleme. O prietena de-a mea insa a facut infectie urinara de 2 ori in sarcina, a facut tratament cu antibiotic si nu a avut probleme.

Happy Ama 26+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Multumesc Ama, problema mea este ca dupa cum bine ma stiti eu am facut analiza asta asa de rutina fara nici un simptom, fara sa am nimic, daca nu o faceam nu stiam ... parca ma tem de antibiotic, dr. de familie spune ca pot repeta daca vreau dar ea crede ca nu are cum fi eroare de laborator... deci m-am ales acum cu alta dilema daca ca n-am putut sta linistita sa nu ma caut atata ...dr. zice ca nu-i ok sa las asa ca poate urca mai sus infectia si atunci e mai grav trebuie internare.

Oare ce saracia sa fac?

26+

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Olimp, multumesc, draga mea!

Betty, eu am avut streptocc. B care ba iesea pozitiv la analiza de secretie col, ba negativ, iar ultima data a iesit pozitiv si mi-a dat o saptamana de Zynat de 250 mg. Am repetat analiza si s-a negativat. Sper sa ramana asa...
Asta pe partea de gineco, cat despre ecoli, la mine dispare cu urinal akut, dar cel mai bine e sa vb cu un dr.

Bobitza 21+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

betty lasa ca va fi bine ca ati vazut drac mort si sticla ruginita ? nu scapati de mine asa de usor

eu din fericire nu am avut niciodata , ma refer in viata mea infectie urinara...asa ca nu te pot ajuta cu sfaturi , sa de aDD sa-ti treaca cat mai repede..oricum daca faci si secretia de col ..cu un tratament impusti 2 iepuri..

dariana si la mine pofta de papa e la ea acasa ... si-mi fac toate poftele acum , caci dupa nastre pun fermuar la gurita...

diana si pe mine ma chinuie carceii la gambe , cand la unul cand al altul...si te cred si eu am impresia noaptea ca toate dor mai tare..




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput