Stelute de iulie-august 2013(77)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Buna dimineata!

Sunt la munca pana la 12.Dupa agitatia de ieri , azinoapte am dormit bustean. Stau seara pana pe la 12 , ma uit la serialele Anotamia lui Grey dupa care somn.

Olimp mi se pare mie sau aseara ai lipsit?? esti bine??

Elena & Denisa (26.10.2004)
27 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

neata mamici si burtici

Cris, Paula aportul de lichide in sarcina e f important. Spre 3 l pe zi trebuie sa bata. Nici nu va mirati ca arata cantarul +x. Daca nu primeste, face organismul stoc. Paula la tine ar explica si durerile de picioare.

Pentru scapat de pipi exercitiile Kegel + exercitii dedicate ptr muschii din regiune. Numai ca majoritatea sunt de facut pe spate, culcat, daca mai puteti incercati. Aici dupa nastere te trimit la gimnastica de recuperare fix ptr zona respectiva ca sa nu te trezesti de la o anumita varsta ca treci la pampersi. Eu am fost la 8 sapt. dupa nastere vre-o 10 saptamani.

Yvy o je te compatimesc sincer. Noi am avut asa o perioada intre 1 an 1/2 si 2 ani 1/2. La 2 sapt eram la spital ca veneau bolile cu predilectie in week-end. Apoi s-a potolit situatia slava Domnului.

si ceva de zambit: Clara s-a indragostit. alesul e un pusti tare simpatic, cu radacini croate. e dispusa fii-mea sa invete si croata de dragului lui, fredoneaza prin casa ceva melodii alea nu stiu carui star croat ca a invata-o Louis. si dimineata abia astepta sa ajunga la gradi sa-l smotoceasca. Auzi la ea: e asa de dulce ca il foloseste pe post de teddy bear. deci a inceput distractia.

Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008) si 21 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

Apropo vitamine & co: eu iar magneziu ca am avut crampe la pulpe plus ca spune doctoritza ca face bine si la tensiune. 1 bulina pe zi.
Si de saptamana trecuta am primit si femibion 2: acid folic 1 pastila si 1 pastila cu iod si alte minunatii de care e nevoie cica. si astea le iau si cat voi alapta.

Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008) si 21 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana29 spune:

Buna dimineata si de la mine!

Fetelor, nu stiu ce e cu mine...visez numai la mancare, a ajuns o obsesie. Daca in prima parte a sarcinii ma laudam ca nu am pofte, n-am nici o treaba, acum de vreo 3 saptamani imi sta capul numai la prostii, imi vin tot felul de idei si trebuie neaparat sa le pun in aplicare. Acum m-am trezit ca nu mai pot de pofta de porum fiert, si sunt prinsa la birou pana la ora 15. Dar nu stiu de unde-mi vin ideile astea, ca doar n-am trecut prin lanul de porumb de dimineata. In plus, la fiecare 2 ore mi se face foame, si daca nu mananc simt eu ca-mi scade glicemia, nu ma simt prea bine...Asa se face ca daca pana la 18 saptamani pusesem doar 3 kg, acum am pus intr-o luna aproape 4 kg. E exagerat, nu? Si degeaba rontai pe mere, ca nu imi pot pacali nici mintea, nici stomacul...Sunt tare curioasa unde ajung in ritmul asta.
Sa nu credeti ca-mi fac griji pt kilograme...am mai slabit dupa sarcina trecuta 26 kg cu dieta Dukan, dar speram sa o iau mai usor de data asta, ca in ritmul asta imi pusca cicatricea de la cezariana de umflata ce-oi fi

Multumesc ca-mi "ascultati" lamentarile de dimineata, ca daca ma plang la fete in birou imi sar in cap

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

ma duc sa fac capitol nou ca acum vin fetele ca sunt nevorbite

amalia tsakoniati
26+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul.aug2013 spune:

Cap. nouaici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Dariana, e normal! Suntem langa tine Daca ti-e foame, ti-e foame! Oricum, daca spui ca ai mai reusit odata sa slabesti nici nu ai de ce sa-ti faci griji

Happy Ama 26+ si Eva

Mergi la inceput