Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 ~48~

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui fluturashhh

dragelor sora mea este in travaliu.Voi fi matusica .are contractii, dar sunt suportabile.abia astept sa termine de nascut.

+30 Ingrid Marie

[url=http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers][/url]


Bravooo!! s-a instalat spontan sau i l-au indus ei pana la urma?



28+ Gabriel Luciano + Mikael Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cosmy spune:

La Multi Ani, draga Elyana!!!


Cosmy35+Anastasia&Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mony_omv spune:

Citat:
citat din mesajul lui VIOIKA76

Eu azi am spalat hainutele lui bebe si vreau sa le calc sa le pun in dulap sa fie gata insa in afara de haine nu au venit nici patutul si nici carutul.Cadita am ,ca am pastrat comoda de la Dragos care are si cadita in ea.Eu am un patut pe care il voi pune jos la parter si pt dormitor am comandat unul cu sistem de leganare si mi-au spus ca dupa 15 aprilie ajung.
Mony cat a durat pana ti-a venit comanda de la tia carucioare.ro ?

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum35+Eduard-Mihai


Vio, eu am facut comanda luni si au venit sambata, dar din cauza ca nu aveau pe stoc patutul, au asteptat dupa producator. Altfel ar fi ajuns mai rapid, mi le-au trimis prin Urgent curier.


35+
Edy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

La Multi Ani, Elyana!
Nastere usoara si bbei sanatosi, voiosi voinici!


Vicky, Printzesone and BB (36+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lillyas spune:

La multi ani, Elyana! Multa sanatate, bebei cuminti, sanatosi si nascuti la termen!

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mony_omv spune:

Elyana, eu personal mi-am luat pompa Tommee Tippee, am prins-o la Real impreuna cu sticlute, sezete, discuri pt sani, sterilizator microunde si recipiente de stocare la 199 lei. Acuma ca si comparatie cu Aventul, eu nu pot sa ma pronunt, am o colega in birou care e fan Avent, dar a recunoscut si ea ca marcile sunt comparabile insa pretul e mai mare la Avent.
Oricum te sfatuiesc sa te uiti si pe Amazon uk, mai sunt uneori reduceri mari si cu tot cu transport merita. Colega mea mai spune si ca difera calitativ ce cumperi de pe Amazon UK cu ce se gaseste la noi, chiar de la aceeasi firma.

35+
Edy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Multumesc mony, o sa tin cont de ce ai zis!

Eu tocmai am trimis un mail doctoritei sa o intreb daca stie de Dianatal gel si ce parere are, sper sa nu se simta ofensata

28+ Gabriel Luciano + Mikael Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Va multumesc mult, mult pentru urari

Abia astept sa ajung acasa

28+ Gabriel Luciano + Mikael Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Mony multumesc de raspuns ! Eu le-am facut o comanda pe firma si vreau sa vad daca o onoreaza la fel de rapid .

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum35+Eduard-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

ioooooooooooooi, am avut o contractie scurta, dar mai dureroasa auleu, cum o fi nasterea?

moaaaa, m-a surprins, o sa doaaara rrrau

m-a ascultat bebe si s-a mutat, dar cred ca e cu funduletul spre iesire acum... iar trebuie sa il bag in sedinta sa ii explic cum trebuie sa stea

28+ Gabriel Luciano + Mikael Damian

Mergi la inceput