Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 ~48~

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iris1211 spune:

Am mai pus o poza pe picasa pentru cele care nu m-au vazut pe FB.


Happy 34 + cu Anda-Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lillyas spune:

Buna!
Fluturas, felicitari pentru nepotel/nepotica! Multa sanatate si bebelui si surorii! Te asteptam cu detalii de la nastere.
Eu de ieri fac practica cu nepoata cea mica, care are fix un an, deci e bebeta mare si nazdravana. Am stat cu ea de dimineata pana spre ora 13-14. Bine, vine si sora mea acasa pe la pranz cu cea mare, dar mai stau pana le da sa manance, pana o culca pe cea mare... Greu e cu burta sa ai grija de copii!

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubu_ruza spune:

Salutare fetelor! Acum reusesc sa imi beau si eu cafelutza si am intrat sa va salut. Cam slaba activitatea pe aici
mcoca ti-am trimis parola pe PM
mony_omv am si eu o intrebare dar sa nu radeti de mine. Exista carnet de gravida? Eu nu am asa ceva, de unde il pot procura?

Corina,
33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Buna ziua !
fluturash sa va traiasca nepotica !
Buburuza iti raspund eu cu toate ca intrebarea era adresata lui Mony. Carnetul de gravida ar trebui sa ti-l dea medicul de familie ,dar pentru anumiti medici el nici nu conteaza ,pentru cei mai multi conteaza daca ai un dosar cu toate analizele din sarcina.
Eu am si carnet de gravida am si dosar ,nu mi-a cerut nimeni carnetul atata vreme cat le-am aratat dosarul.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum35+Eduard-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Mony, dar ce doctor de familie "profesionist". Bine ca nu depinzi prea mult de el.

Vio, ce mai faci? Cum mai esti? Cand ai zis ca ai consultul preanestezic la Medlife? Abia astept sa-mi povestesti in ce a constat. Acum imi aduc aminte in ce a constat "consultul preanestezic" de la operatia de hernie de disc: o discutie de 5 minute cu anestezistul inainte de operatie cu 10 minute in care m-a intrebat asa vaaaag daca am vreo boala, alergie, cam cate kg am...nu a studiat nici macar o analiza de sange sau altceva, nu s-a uitat pe radiografie...nimiiiic. Din cate am vazut eu, la Medlife, consultul preanestezic dureaza juma de ora minim, te cheama cu dosarul full de analize, te pune sa completezi o fisha...etc.
Asa ca Vio, te astept cu detalii "detaliate" despre consultul asta. Il faci si pe cel cu neonatologul in aceeasi zi?

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubu_ruza spune:

Multumesc frumos pentru raspuns Vio . Si eu am dosarul lui bebe de la inceput, cu toate analizele, ecografiile, fisa de cand am fost internata in spital, chiar si copii la medicalele ce le-am avut pe perioada sarcinii. Oare mai este necesar sa cer acest carnet la medicul de familie?

Corina,
33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madd11ee spune:

Hellie, stiu de la o cunostiinta ca de la cazul ei au bagat obligatoriu consultul preanestezic..S-au ars, netinand cont de faptul ca ea are rezistenta ffff mare la anestezic de care ea tot zicea in discutia de dinainte de operatie, dar nu o credeau..ziceau ca de la frica vrea sa fie anesteziata mai tare, ca e la prima sarcina si de asta..Doar ca pana la urma au ajuns sa ii faca cezariana pe viu..nu a prins deloc..iar cei de la medlife s-au speriat ff tare..si de la cazul ei, este obligatoriu un consult in toata regula..

Si eu sunt curioasa cum va fi..

Am pus si eu doua poze pe picassa..Facute astazi..cu burtica proaspata..[:-)]

Iris, Vicky, Be_one, ff dragute pozele..

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Maddie, pai fff bine ca au bagat obligatoriu. Mi se pare de mare bun simt sa vorbesti inainte cu cel care practic te poate amorti pe vecie in caz de esec. Brrrr....
Senzationala burtica! Frumusica fooooc!

Iris, si la tine la fel!!! Burtica serioasa nu gluma.



29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madd11ee spune:

Da, iti dai seama..Stiu ca si pana atunci aveau, doar ca nu era la fel de serios..dar dupa ce s-au trezit cu ea ca simte tot..s-au panicat..le era frica sa nu ii dea in judecata si altele..
Culmea e ca tipa, la 1 an si 8 luni dupa experienta..si-a revenit psihic ff bine..adica, ea chiar se gandeste la inca un bebe..Eu nu stiu daca as mai fi avut curaj..

Multumesc, Hellie, pentru compliment! Astept si de la tine poze cu burtica..nu de alta..dar noi doua eram cele care tot o asteptau..

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Sa stii Maddie ca nu am chiar nicio poza cu burtica pana la aceasta ora. Nu mi-am facut pentru ca pana acum 2-3 saptamani paream doar ca m-am ingrasat si am pus pe burta nu ca as fi gravi. Dar acum, mai ales seara e tare semeatza burtica. Asa ca o sa fac o sesiune de poze neaparat. Si o sa le si postez.
Sa stii ca daca nu erai si tu in aceeasi situatie ca mine, adica cu mai putina burtica eu chiar m-as fi panicat. . Nici acum nu avem noi cine stie ce burtici (eu azi de exemplu sunt imbracata cu o fusta de ne-gravida care imi era mie larga si o purtam mai cazuta pe solduri...iar acum o port cu succes direct pe burtica), dar se vaaad clar.

29+

Mergi la inceput