LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (50)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Strumph nu putem vedea pozele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

Strumph nu putem vedea pozele.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011




...erau ramase pe privat ... le-am pus sa se vada, sper sa fie ok acum


eu de post lui Nick ii mai fac soia, tocanite cu legume, mazare, cartofi si bulion, sarmale cu soia macinata, ciupercute la ceaun cu marar si patrunjel si mujdei cu mamaliga , tocanita de lgume cu orez, bunaaa, salata de vinete, fasole batuta, ardei copti cu sos de bulion, ciorbica de fasole alba ...si nu mai stiu, nici eu nu prea am idei , el mai cumpara chestii de pe la un magazin de produse bio, chestii vegane, ca e in trend aici, el profita pentru postul lui

am pus piscoata la nani, a venit rupta in 2 de la joaca si alergat in pact cu tac`su abia a intrat pe usa, a miorlait ca ii e somn, s-a frecat la ochi, dar nu s-a dus la nani pana nu si-a luat portia de branza, am in bucatarie o bancuta cu rafturi dedesubt, si e urca acolo si imi arata cu degetelul spre frigider: " ciz piz" = cheese please! si numai acolo in locsoru` asta mananca branza asta, e gouda, olandeza, bunaaa rauuu intr-o zi nu i-am gasit de cumparat la supermarket nu mai era pe raft deloc si a fost jale mare acasa se tinea de fusta mea prin casa si imi cerea "cizzzzzzzzz pizzzzzzzzzzzzzz" cu greu i-am explicat si impacat-o ca nu am, ca nu am gasit de cumparat, dar i-am promis ca a 2a zi cum ne trezim mergem la magazin sa cautam "ciz"

ma duc sa termin bucatareala, deci inapoi la oalele mele



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Ciiz piiiz tot nu se vad pozele.

Ma duc la o intalnire cu mamici sa punem tara la cale. Va anunt cred ca maine ce actiuni am hotarat , daca se va hotara sau va fi doar o maxima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

nu stiu de ce nu merg!

ia sa vedem, acum s-or vedea?

hocus pocus!! Whipsnade Zoo

gata, nu mai trancan singura, ca numa` eu-s pe aici duminica dupa amiaza ma duc sa imi usuc parul si sa mi-l pun pe moatze ...si apoi poate iesim la o inghe, ca s-a trezit si maimutel, maraita si zice numa` nu nuuuuu , la tot si toate saptamana asta numai nu am auzit, nu si nu si nu si nuuuuuuu



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:


Salutare tuturor!
Am intrat pe fuga asa, inca doarme cea mica dar cea mare face tumbe pe aici ... asa ca o sa fiu rapida.

LA MULTI ANI, MARIAAAA!
Sa cresti mare, sanatoasa si plina de noroc in toate!

mada ma bucur mult sa te vad! abia astept sa fiu iar la curent cu totul. Sa va fie de bine ieseala la circ. Pacat ca n-am timp acum sa va povestesc cum fu la noi cu andra la circ Poate altadata!

yvyana - asta da viata traiata intens.

ioanales - sper sa aflati curand ce este. Va tin pumni!

Strumph - e posibil sa fi fost viroza eruptiva, cum zice si yvyana. Stiu ca se mai numeste si a sasea boala eruptiva.Sofi a patit-o la un an fix. Tot asa , febra mare, 3 zile , apoi eruptia si pa, s-au dus toate simptomele si si-a revenit instant.
N-am timp acum sa stau sa scriu ca a fost o intreaga nebunie atunci - si am avut surpriza sa aflu ca se poate repeta , la vreo 8 luni distanta.
Sper maine sa am mai mult timp si-ti povestesc cum a fost la noi, daca te intereseaza. Uite, mai multe aici!
http://www.desprecopii.com/info-id-1122-nm-Roseola.htm


Pupici ca nu mai are rabdare caprita asta mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

La multi ani LOLELY!!!
La multi ani MARIA!!!
Delia sa iti traiasca fata si sa fie fericita!

ma duc sa pun cateva poze si pe picasa ca pe fb am pus!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fetele va multumesc mult pentru urarile de ziua Mariei!
tortul a fost de cumparat ceva de genul asta dar dublu ca inaltime http://receptizakolace.net/madarica/ , scuze dar n-am gasit in engleza exemplificare... e fff gustos
Va pup, vb maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Am vazut pozele Strumph. Partea proasta e ca multe animale nici n-am stiut ce sunt, pfuii ce mama tembela mai sunt. Sofia e o dulceata. SDesi seamana mult cu Nick are si din tine , cred ca atunci cand va mai creste va semana mai mult cu tine.

Delia , arata bine tortul dar eu zic pas. Cu toate ca azi la biserica am aflat ca de fapt eu nici nu postesc, ca post nu e daca nu rabzi de foame , iar eu mananc intr-una ca disperata.

Na sa va zic ce am hotarat la intrunirea de mamici cu initiativa suntem 5 bucati la numar . Va spun aici poate ca aderati si voi la unele din cauzele noastre sau poate cautati si voi in orasele voastre sa faceti ceva asemanator:
1 . Sa le ajutam pe maicutele de la manastirea Marcus, care acu 10 ani au luat in plasament 10 fetite intre 3 luni si 6 ani ca sa le creasca crestineste. Acum ar mai vrea sa ia 10 fete, dar pentru asta trebuie sa mai ridice o casa. Casa e inceputa este la nivel de acoperis, au nevoie de o gramada de materiale si bineanteles de bani ca sa plateasca muncitorii. UNa dintre prietene se va strdui sa faca rost de materialele cerute de maica stareta, noi celelalte vom incerca sa facem cunoscuta cauza lor si sa adunam banutii necesari. Ideea e ca fiecare poate da o suma cat de mica, daca vom fi multi cei care vom contribui sigur se vor strange banii necesari. Va las aici linkul poate va conving http://www.manastirea-marcus.com/

2. Sa-l ajutam pe parintele de la Covasant o localitate de langa Arad sa termina tabara crestina si de pastrare a traditiilor . Aici ne trebuie tot banuti, ideea e la fel sa-l promovam si pe el si mai ales ce face acolo si sa organizaam o intalnire cu oameni cu putere financiara chiar la tabara sa vada cu ochii lor ce a putut face un om cu suflet mare si cu harul lui Dumnezeu asupra lui.http://www.ortodoxiacovasint.ro/tabara.htm. Nu stiu daca mai stit dar acolo am avut o gramada de manifestari deosebite anul trecut: "Familia crestina" "Festivalul tinerelor talente" "Festivalul romanilor de pretudindeni" ", o luna de actiuni pentru copii de la oras care au avut ocazia sa iasa in natura sa fie plimbati cu carul sa vad animale si nu in ultimul rand sa manance fructe

3. Sa sustinem cantina saracilor de pe langa Episcopia Ortodoxa. Astefel fiecare dintre noi va asigura alimente pentru o masa .

4. Vizionare de poze de la muntele Atos. Sotul uneia dintre prietene a fost acolo si ne va prezenta ce a vizitat. Am inteles ca este impresionant.

5. Un doctor din Arad a luat sub aripa lui copii ai caror parinti au murit si sunt crescuti de bunici, unchi, matusi fara posibilitati. Fiecare dintre noi vom primi o familie din asta si va trebui sa mergem sa-i vizitam , sa le ducem alimente sa-i ajutam cu ce putem, mai incolo sa mai scoatem copii in lume, poate un teatru, un film, o excursie...

6. Seara de facut placinte impreuna cu copii.

Na cam astea sunt planurile. Sper sa ne ajute Dumnezeu sa si realizam macar ceva din ce ne-am propus. Doamne ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Si eu pe aici in miez de noapte!


Somleac, Strumf, MsBB m-am cam saturat de atata adrenalina

Strumf asa e MMR este ROR romanesc, measles e rujeola, deci teoretic ar trebui sa fie protejata piscoata si ori nu face ori face o forma mai usoara daca vine in contact cu virusul rujeolei; eu stiam din popor ca rujeola=pojar, rubeola=pojarel si varicela=varsat de vant (chicken pox la voi). Roseola infantum e cu totul alta boala eruptiva, sint o gramada la copii, mai e eritemul infectios si alte viroze eruptive, L mi-a facut de toate a avut odata si o eruptie despre care pediatra a zis ca nu mai stie ce este


Nu stiu ce-i cu L de la un timp ca se trezeste f des, de 10 ori/noapte si daca o intreb ce are nu-mi zice nmk, tot plange ; or fi ultimele masele, or fi frici nocturne nu stiu... Voi patiti vreuna asa ceva???



Happy Mom si S27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Neatza,

poftiti de cafeliti

Mary am vazut pozele cu Andra. E o dulceata. Vad ca sta cu clamita in par sau era numai pentru sesiunea foto? Ilinca nu tine agrafe doar daca il prind si ii fac mot.

Ivy si Ilinca se mai trezeste noaptea, uneori mai des depinde, dar stiu cand s-a trezit de frica ca-mi tot povestea ceva de "Alec" si de cu seara o speriase fratesu. Plus ca vobeste mult in somn, uneori vorbeste vesel asa, dar alteori se simte ca ii e teama ca de inteles nu inteleg decat franturi de cuvinte.

Miki cum sunteti?

Cami mama ta cum se simte?

Aly ati mai fost la impartasit? Ilinca a dormit de tura sta si ca urmare s-a impartasit, toti enoriasii au plecat acasa impliniti

Va pupicesc

Mergi la inceput