LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (50)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza si o cafea!
Azi sunt 18 grade cu soare, deci vb mai pe seara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

deea :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Yasmi sa stii ca o sa ma infing mai acusi in apa din chiuveta si o sa ma gandesc la spa-ul tau , o sa mangai legumele pt ciorba si o sa ma gandesc la masajul tau
Sa va fie de bine relaxarea, fetelor! si sa va bucurati de buni la maxim

Of, Deea! Uite cu cata usurinta m-ai facut sa rad si sa lacrimez.
Sa stii ca eu de multe ori asa m-am tras singura la suprafata cand am fost ... mai la pamant cu moralul. Mi-am impus sa caut partea buna a lucrurilor , sa vad frumosul chiar si acolo unde nu e. La urma urmei cam asta-i viata, e doar o chestiune de abordare .
De multe ori mi se pare ca-i la fel cu genul ala de persoane, pe care cu siguranta le-am vazut cu totii , care se duc la o petrecere, de ex, si pur si simplu isi refuza dreptul de a se simti bine.Stau incruntati, intunecati si fara chef , de parca ar fi adusi la petrecere impotriva vointei lor ,si parca au privirea aia de-ti taie si tie orice chef de viata. Nu-si permit sa se deconecteze pt cateva min , sa uite de tot si sa revina la toate, putin mai tarziu , cu un zambet pe buze, mai calmi si mai rabdatori. Pai nu-i pacat? E mai mult decat orice crema antiaging , mai mult decat orice terapie daca cauti si mai si reusesti sa gasesti frumosul in orice, chiar daca n-ai bilioane in cont, chiar daca n-ai cea mai de fita haina, chiar daca n-ai nu stiu ce nebunie aparuta pe piata.
N-are nici o legatura dar ma gandeam intr-o zi cat de frumos era cand eram pustioaca si n-aveam nici bani, nici atatea idei marete in cap si pur si simplu ma bucuram de viata. Bine, viata vine la pachet cu probleme si griji si cate si mai cate responsabilitati dar la urma urmei nu-i mai important sa ne bucuram de ce avem?
Am momente in care uit ca am de ce sa zambesc si ma aud/vad ca pe o babacloanta
Deci am luat-o grav pe aratura acum .
E atat de emotionat exemplul dat de tine si recunosc ca pt mine nici o avere nu bate zambetul pe care-l primesc de la fete. Bine , nu sunt genul lacrimogen sa zic ca traiesc numai pt asta dar dragostea copilului e sincer cea mai mare bucurie pe care o poti avea.
Si nu ma refer neaparat la o imbratisare care are drept scop vreo bomboana ci la bucuria aia sincera pe care o are copilul cand te vede. Cand simti ca tu esti centrul lumii lui si vezi ca-i sclipesc pur si simplu ochii cand te vede. Aia mie se pare mie cea mai sincera si mai pura emotie din lume.Mai ales in primii ani de viata , cand stim bine cat e de greu, dar ochiisori aia dulci si sclipitori compenseaza pt toate noptile nedormite, pt tesniunea aia de-ti crapa vena in cap.
Auzi, si cica nu-s lacrimogena ! Mi-am tras cavar de vedeta
Hai, Deea, zambeste! Am citit finalul mesajului tau. E pacat sa nu zambesti! Si tu vei fi mai plina de energie si treburile vor merge mai bine

Ailed-dota - halal! Pune si tu sare pe rana! ... de fapt ce zic eu ? si aici e soare doarrrrrrrr e acoperit de vreo 14 straturi de nori
Sa ai o zi superba!

Edit am venit sa ma laud! Am cautat pe wunderground prognoza meteo pt urm zile si am vazut ca pe sambataaaaaaaa .... tadaaaaa ....avem musafir! Domnuuuuu soare
Ma retrag sa hibernez pana atunci - sa vezi ce-mi scot io fasolele la soare sambata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata!

Soare si iar se anunta 17-18 grade, deci afara cu noi, nu stam mult in casa ca nu se stie cand pleaca si ramanem fara Vit D!

Azi mergem in centru pe Oxford Street, vreau sa ii caut pantofiori de primavara, am incercat ieri sa ii pun pantofii din toamna, are 3 perechi noi noute, de cateva ori purtate si nu ii mai intra deloc nu ca i-ar fi ficsi, nu pot sa ii bag piciorusul deloc a crescut piscoata asta creata de numa peste iarna, s-a lungit si latit

MsBB hai la Londra la soare, nici nu ploua, mare minune! sa vii cu fetele sa mergem sa zburdam prin parcuri

Yasmi, sa iti fie de bine spa ul te invidiez, asta stii deja si distractie placuta cu mami si pofta buna la Panetone

Mary tu cand mai vii pe la Englezia?

Ailed zi la fete ca ai pus poze noi cu motata stii tu, cam rarisim asa ceva la tine

Somleac, am raspuns la PM

gata, telegrafic azi ca ma grabesc, plecam afara la shopping, sa vedem cu cate sacose ma intorc, pentru piscoata, ca pentru mine am cam uitat sa ii iau, astept sa mai topesc cateva kg ea e in crestere dupa cum se vede si ii trebuie hainute si pantofi noi mereu o sa fie o inaltoaga si lata in spate, gene de est europeanca toti englezii ma intreaba cati ani are pe unde ma mai duc cu ea, si cand aud ca numa 2 ani, casca ochii mari cat cepele, ca cica pare de 3 ani deh... a luat si de la ma`sa ceva bun, inaltimea


am pus cateva pozici de ieri din parcuri si la finalul albumului 3 filmulete cu Sophia cand se da pe tobogane , cum se uita ea dupa copii, refuza sa plece acasa , cica No No si mai zice si " ups shoiii= ups sorry" cand da fund in fund cu o alta fetita pe tobogan e british, a invatat-o tac`su, sa zica sorry si la gaste nu , nu daddy a invatat-o, zice ea ca e neam de englezoaica ma ameteste deja cu ups sorry, thank you, please... and so on

In parc




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

scurt de tot de tot ca sunt pe fuga :))
msbb, gandim la fel, si eu incerc intotdeauna sa vad partea buna, frumoasa!!! si uite asa imi fac viata mai frumoasa!!!

si de fapt am intrat pt sophia, de mami strumf, doamne e delicoasa cretulina ta!!!!! ma face sa zambesc de cate ori o vad!! nu vrei un ginerele smecherel?? :))

de ally mai stiti ceva??

va pupic!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Hello,

Gata, nu ma mai plang de greturi ca vad ca trezesc nostalgii
Deea, eu si la Alex am fost leguma pana la 18 sapt cand am bifat -5kg, deci eram manechin-ponei in trim2,acum se pare ca tot asa e modelul, deci numai bine o sa fiu la vara la mare, putin burtos dar fara aripioare

Eu am inceput sa-i zic lui Alex ca mami are bebe in burtica, el incantat ma tot pupa pe ea, bebe, bebe, ma controleaza la buric si apoi se muta la tati si-l ia si pe el la control la buric, bebe, bebe

Ce soare e la TM

fericita de Alexandru (11.04.2011) 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

salutare fetele

sophia esti delicioasaaaaaaaaaaa
si nu ne trimiti noua pantofiorii? ca si asa petra nu are ca e mai lata putin decat antonia si nu se pupa la numar

eu azi am ore dupa 15 deci acasa ca si pana acum
am facut ceva de mancare
am calcat si spalat
dar afara nu am iesit ca bate vantul de ne ia pe sus
desi vremea e superbaaaaaaaaaaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Am vazut la stiri acum se s-a intamplat in Boston . Cumplit!

strumph - dupa ce am descoperit ce se ascunde in copac - un cret mic si frumos pardon , inaltttt si frumos , am vazut si picaju' si "coliziunea" celor 2 participante la alunecarea pe partie ... si la shoiiii - i-as papa gurita , ca asa-i de dulce!
Am vazut filmuletele cu Sofia paznic si mi-a cerut bis la scena deschisa pana i-am zis ca Sophia ta a plecat la culcare .
Sa ne arati si noua ce ai cumparat. Spor la .

Anda - ba io zic sa mai zici , ca mie-mi place ( Doamne fereste, nu ca ai greturi!) ca-mi aduc aminte cu mare placere de niste momente frumoase pe care ... cel mai probabil ( acu-mi frec bolul de cristal ) nu o sa le mai traiesc din nou. Ma buseste rasul/plansul acum cand imi amintesc cum Andra-mi lua burtoiu in brate si pupa cu putere epidermu' rugand locataru sa scoata capul pe fereastra "mica, mica, Fofia, hai afala"


Asa ca sa ma "laud" cu cat de stricata e mansarda mea zic in soapta asa, sa nu-mi stric firma de om serios , ca i-am dat cupilului furculita sa manance ciorba. Cu gandul la cele auzite la tv, stirea de care ziceam mai sus nici n-am realizat ca i-am dat in loc de lingura furculita . S-a uitat saracu copil contrariat la mine ... eu, normal ca am insistat in prostia mea si i-am zis sa prinda curaj, sa se infrupte cu tupeu din talentul meu de si ea , saraca , s-a conformat. A bagat furculita in ciorba... a dus la gura ... si eu ... tamp asa priveam nedumirirea ei. Mi-a luat vreo cateva secunde bune sa pricep ca intradevar imi lipeste o rotita sus acolo si am salvat cupilul de la infometare cu mancarea in fata .

Am tacut!
Ma duc sa schimb un pampers mirositor si apoi nani. Eu ma apuc de treaba ca dupa aia merem dupa Andra la gradi si merem in parc .... daaaaa , a razbit soareeeeleee ! E si aici soareeee
Paaa-pa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

msbb da voi unde locuiti ca nu am fost pe faza daca ai zis
plimbare placuta in parc
eu mai bag putina treaba
si apoi bai bai la ore

Mergi la inceput
Mergi la inceput