LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (50)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:


primavara? unde? aici e ... "tara" lu'Bacovia!

In fine, mult a fost putin mai e , nu? Am suportat atatea luni de intuneric , tre sa fie si soarele "meu" pe undeva ... daca nu... imi pictez io unu pe geam

Zic rpd ca-s rusinoasa ... ce bine imi pare ca mi-a trecut nebunia

Am omis, din greseala, sa le urez si Andradei de millie si Nataliei de Ama22 LA MULTI ANI! Sa cresteti mari, sanatoase si frumoase!

Anda sa aveti spor la dixtractie astazi

Felicitas - iti raman datoare daca imi spui numele medicului din B. Imi e greu tare sa ajung in Cluj dar pana-n B parca e mai posibil.
Am bagat fetele la nani si m-am apucat de puricat internetul - jumatate din mine cauta scuze sa nu fac operatia dar jumatate imi spune ca-i mai bine , si numai prin prisma faptului ca-i mai ok sa fac acum cat sunt mai tanara decat mai tarziu fortata de imprejurari. Imi poti spune, te rog, cam cat a durat recuperarea la sotul tau?

ah mi-a venit jumatatea acasa gata, ii predau stafeta si ma apuc si eu de hartiile mele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

Anda sa-ti traiasca buburuza si sa treaca greturile. Vezi ca noi n-avem greturi si putem servi o felie de tort si o sampanie.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011





Uuups, scuzati, am uitat de tort si sampanie

fericita de Alexandru (11.04.2011) 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui millie

Hello
multumim frumos pt.urari
noi ne chefuim in wek., aveti idee de o crema buna de ciocolata pt.tort?
de maine o sa fiu casnica ,ioi ce urat suna,nu am cu cine lasa copii asa ca trebuie sa-mi duc lichidarea la vechiul meu loc de munca
La multi ani Alexandru!!!La multi ani Natalia!!
sa fiti sanatosi,norocosi si ferciti!!!
multa sanatate tuturor!

mami de 2 printese Timeea Alexandra 25. 02. 2009 si Andrada Bianca 11.04. 2011


mie cea mai buna crema de cioco mi se pare cea cu frisca lichida si ciocolata amaruie, sau ma rog o ciocolata buna f f concentrata ca sa-i dea gust bun cauta dupa crema ganache sau simplu crema de cioco cu frisca..
acum depinde si de preferinte..uite, mi e nu-mi plac blaturile alea pufoase, imi place mai greu si mai umed, cele care se fac cu cioco in aluat sau cu unt/lapte/ulei..

si distractie placuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Hello, burtici!

Cami acum am vazut, nu ne-a dat antibiotic pentru ca otita era intr-un stadiu f incipient, am prins-o la inceput (otita acuta congestiva), L n-avea muci, nu tusea, nmk , doar mi-a spus ca o doare urechea dupa 2-3 nopti de urlat si abia a doua zi am scos cu aspiratorul muci verziii, nu stiu unde ii tinea ca dr s-a uitat atunci in nas, in gat si nu avea nicio secretie
De atunci o intreb zilnic daca o mai doare urechea, de obicei nu o doare, doar seara o mai ia, iar acum de 2 zile imi zice ca n-o ma doare deloc, o intreb si de 10 ori pe zi.
Avem picaturi in nas cu antibiotic (deci local) si in ureche cu antialgic si antiinflamator si nurofen pe gura; a zis sa-i dau antibiotic daca face febra, dar slava Domnului ca n-a facut
Am vazut si eu printesele tale, sint superbe amandoua, vreau sa-ti zic ca s-a smiorcait L ca nu a mai vazut poza cu Petra in bratele mosului, ti-am mai zis eu ca in fiecare zi daca ma vede la calculator imi cere sa vada "petitza cu moshu"

Miki ma bucur ca ati trecut hopul, ma bucur ca nici la Andra nu e situatia asa rea, poate se rezolva fara interventie, cand se matureaza aparatul urinar!

Somleac eu nu stiu sincer cand ai tu timp de toate acele activitati mi se pare supraomenesc, mai faci si mancare pentru 7 guri, mergi la sedinte, la spectacole, la teatru, speli/calci etc. plus activitati cu fiecare copilas in parte Eu am scapat si de gatitul zilnic de cand merge L la gradi, seara o aburesc cu un iaurt cu banana sau gris cu lapte si am devenit putoare
Sincer am impresia ca la tine ziua are 124 de ore, eu obosesc numai enumerand cate faci tu intr-o zi

Eu merg la niste cursuri de parenting acum, mi se par f f interesante, e un concept de parenting democratic, care nu agreeaza metoda pedeapsa /recompensa si se axeaza pe gestionare situatiilor de criza si rezolvarea conflictelor prin implicarea activa a ambelor parti (parinte si copil), ascultare/empatizare din partea parintilor si gasirea impreuna a solutiilor vs impunerea lor! Pentru inceput sint chiar incantata.





Happy Mom si S27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Buna,

Am intrat doar sa urez LA MULTI ANI, tuturor fluturasilor care in martie si aprilie si-au serbat/isi vor serba ziua de nastere! Le urez sa aiba parte de sanatate, iubire si sa va bucure zi de zi cu zambetul, pupicei, imbratisarile si prostioarele lor!!

Numai bine la toate!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

LA MULTI ANI ALEXANDRU!!! MULTA SANATATE SI FERICIRE ITI DORESC!!! Si la mami sarcina usoara si la termen!

LA MULTI ANI ANDRARDA!!! SA FII FERICITA SI CUMINTE! MILLIE SA TE BUCURI DE PRINTESA!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Miki de acord cu tine !
MsBB nu mai stiu cum ii zicea, dar o scotocesc internetul sa vad poate imi aduc aminte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Pe unde sunteti?
Eu pazesc o oala si astept sa se raceasca niste ciuperci sa le blenduiesc.

Ivy stai linistita ca la primul copil nici eu n-am fost mai breaza. In timp am invatat ca daca vrei sa poti darui mult trebuie sa si primesti mult. Asa ca accept si CER ajutor tot mereu. Asa apelez la prietene , vecini sa vina sa stea cu pruncii ca sa mai putem si noi iesi. Cand o aveam doar pe Daria , chiar si pe Alex asa ceva era de neconceput pentru mine. Sa las copii cu vecina si eu sa merg la un spectacol mi se pareaa un sacrilegiu. Acum mi se pare o idee bunaSi oricum eu nu sunt insarcinatasi nici nu calc ca-mi calca tanti de sta cu ILinca. Stii se zice ca Dumnezeu da mamelor putere pentru fiecare copil sa-l poata creste. Poate de aia sunt eu asa mai nepotolita ca mi-a dat Dumnezeu multa putere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Msbb tu unde locuiesti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Neatza, poftiti la cafelutza si la discutii.

Nu va ascundeti, haideti la povesti ca eu ma plictisesc pe tren.

Mergi la inceput