Manualul Pinguinilor (titlu provizoriu)

Raspunsuri - Pagina 42

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Citat:
va tot aud cu raspuns din asta rapid, imi zice si mie cineva despre ce e vorba!?
nu vad nicaieri raspuns rapid, am orbul gainii clar... desenati si la baba butonul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

surprinzator sau nu...dar nu toti au manualul cu ei si multi nici habar nu au de el.
de asta eu admir consilierea inaintea casatoriei, care de ex se face la biserica crestina. nu te casatoreste pana nu te duci cateva saptamani la intilniri cu pastorul...
si acolo nu se vb doar de Dumnezeu, se vb de viatza de zi cu zi asa cum e, te ajuta sa te cunosti pe tine insuti si pe partener...sa stie fiecare in ce intra, la ce se baga...sa nu spuna peste 3 luni, "pai eu nu am stiut ca ..."chestii de astea care se aduna si se aduna si creeza fracturi in relatzie.

daca ar fi dupa mine eu as face consilierea asta obligatorie... indiferent cu cine se face: pastor, preot,psiholog...
multi se casatoresc si habar nu au cu cine si ce inseamna o casatorie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

am gasit rasp rapid
desigur, mare cat capu meu si cat toata pagina

sar-na



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

alinuk, treb sa fi "log in" ca sa vezi rubrica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Alinuk, nu te supara prea tare...nici eu nu stiam de raspunsul rapid, am vazut de curand...si din intamplare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

nu ma ajutati de loc sa-mi treaca migrena....
ma duc sa fac curat in laundry room si sa toc carnea pt hamburgeri.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

michelle, cum a ramas? pentru cine a fost bun deal-ul cu cititul?:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

De migrena nu stiu ce sa-ti recomand ... pe mine ma doare foarte rar capul si de regula imi trece cu ibuprofen.

Dar daca trecem iar la ce ne doare, eu am in continuare o ureche semi-infundata ...stiu ca mi-ati spus cu ce se desfunda acasa dar nu am notat ... vorbiti mai tare va rog, ca trebuie sa va aud printr-un strat de ceara.

Si mi-e foame ... azi am zi de vitamine. La naiba, de ce nu tin nene vitaminele astea de foame ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

gata, terminai cu curatzenia in laundry room...a fost mai usor decat imi imaginam.
cu cititul, nu stiu cum dar saptamana asta nu a avut chef de citit...hai buflea, bucura-te, iti dau voie, e momentul tau, ca poate nu credeai ca o "auzi" pardon, citesti si pe asta.
deci, nu a citit mai nimic in afara de o carte despre o rasa de caine.
spunea aseara, ca crede ca accepta aceea 1 ora care i-o dau de mila...dar de saptamana viitoare imi arata el.
azi dimineatza facea iar planul ca daca sapt viitoare citeste 4 ore pe zi...4x5 zile= 20 de ore de computer ....dar nu ma sperie nici chiar asa...ca are karate...mai se joaca cu catzelul...mai are ceva teme...plus, ca nu rezista sa nu se uita la vreun serial/film ceva cu noi, la o inghetzata,de la 8-9 seara.
plus ca cel putin o data pe saptamana doarme dupa amiaza...da stiu...dupa lugi tirguieli, miorlairi...promisiuni...tot tacamul,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Daca necititul lui William l-ar impinge pe Alex sa citeasca mai mult, sa stii ca m-as bucura ...dar asa, de ce sa-mi para bine ?

Eu nu as putea sa negociez orele la computer pentru ca nu pare ahtiat. Cand nu erau ai mei aici statea la after care si seara abia daca apucau sa se uite la TV putin ...acum cu ai mei aici vad ca stau prin curte ...fiu-meu joaca basket si fica-mea gradinareste cu tata. Bine asta cand nu are antrenament de soccer (lunea si vinerea) si de hockey (martea) ...
Zicea mama ca se mai joaca ...cand lego, cand pe IPad, dar computerele sunt sus si nu le place sa stea singuri sus ...pana acum nu sunt in panica nici cu TV-ul si nici cu computerele. Nintedo-ul si l-a pierdut si vad ca pe al Flaviei nu vrea sa se joace ca cica e pink, WII-ul s-a umplut de praf ... deocamdata nu am nici o limita la aceste "devices" ca nu pare ca e nevoie ...

Nu stiu daca v-am spus, dar am bagat-o pe fica-mea la tenis ... macar sa invete sa nimereasca mingea ... de sapt viitoare incepe. Numai pe ea, pentru ca e lunea, in acelasi timp cu antrenamentul lui de soccer. Ah ! Si din Mai incep inotul - amandoi ... e simplu, dupa hockey, mergem la inot - e vis-a-vis de patinuar.

Cu cititul suntem in aceasi situatie ... in vacanta a luat doua carti de la biblioteca si a citit numai una ...si aia pus de mine.
Sapt asta vad ca a venit cu alte doua carti dintre care una este de benzi desenate ...really ? Pai ce, ala e citit ? Nu ii place si gata ... nu a mers cu nici una din recomandarile voastre - nici macar cu literatura de WC nu a mers (Captain Underpants) ... vad ca si Wimpy Kid a inceput sa capete praf ... i le-am luat pe primele 3 si a citit doar una si gata ...mai astept ...daca nu, asta este, nu poate fi bun la toate, nu se poate sa ii placa tot ce cred eu ca e bine pentru el

Fica-mea in schimb, cu 1 an mai mica, ieri pe WC, il citea pe Wimpy Kid, furata din biblioteca, impotriva vointei lui Alex.

Mergi la inceput