Manualul Pinguinilor (titlu provizoriu)

Raspunsuri - Pagina 37

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

Eu le-am vazut pe amandoua si mi-au placut, sunt comedii "de relaxare"cum le zic eu.Parca mai mult mi-a placut totusi"Knocked up".Parca e mai inchegat, mai real ,sau poate ca mie imi place foarte mult Katherine Heigl.Astept sa le vedeti si apoi vad voi ce credeti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dark_sun spune:

Neata cu o cafea aburinda si miros de la ploaia nocturna:). Ulala..cat am de citit din urma! Rall, multumesc! Crengute inflorite pt pinguinici si randunici:).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dark_sun spune:

Ce se intampla cu contorul asta de mesaje? Eu am stationat la 87 de ceva timp.Nu ca mi-ar pasa prea mult- ca fapt divers.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Dark, aci la "ochiu vanat" nu se contorizeaza mesajele. adica nu se aduna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dark_sun spune:

Aaaa....multumesc:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns P&ANA spune:

Iau eu o cafea Darksun

Votez si eu cu Meryl Streep

Sunt bucuroasa ca voi primi un colier made "glimmer" , sunt bucuroasa ca vad soarele printre nori si e mai cald

Carmenbr, nu m-ai intrebat , dar am citit ! Ti-as spune simplu : traieste clipa . Suna cam standard , dar gandeste-l in profunzime.

Am multe filme pe lista si nu am timp sa le vad , mai ales ca se termina campionatele astea de fotbal si convietuiesc cu un microbist. Si eu ii tin companie

Ralu , ce dor mi-e de-o ciulama .

gata , trimit mesajul , ca scriu de-o ora la el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dark_sun

Rall, multumesc! Crengute inflorite pt pinguinici si randunici:).



Dar ce-am facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Citat:

Dar ce-am facut?


Conteaza?I-ai inseninat ziua :) .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Si eu la cafea, dar eu sunt toata ziua "la cafea" pt ca trag de o stacana de dimineata pana la ultima tigara dinainte de-a rupe usa.

Si eu o iubesc pe Meryl, dupa It's complicated am cautat si alte filme in care joaca ea, am vazut atunci si the Devil wears Prada, si Doubt si Julie si Julia. Mi-au placut toate, chiar am cautat cartea Juliei Child si am si citit cate ceva din ea, m-a fascinat treaba cu dezosatul zburatoarei (Sorry Viv)

Deci ramane "This is 40" pt weekend? Incerc sa mi-l dau jos si sa negociez o fereastra printre Doctorita Plusica si Pijanimale, fiindca nu le pot vedea pe calculator intrucat mi-e bulita placa de sunet, deci tre sa download > trec pe stick > vazut prin dvd player.

Aseara am prins la TV un episod din Dexter, pe care il iubesc, nu am vazut decat primele 4 sezoane cat era bambina mica, sper sa ma mobilizez sa le vad si pe celelalte ca mi s-a facut pofta rau aseara.

Si mai tre sa marturisesc ca am fost o lenesa cu patent in ultimele 3 zile, n-am facut mai nimic seara acasa, nici mancare, nici n-am repicat cele 4 tavi de rasaduri de rosii care mai au putin si-o sa prinda radacini pe covor, aseara abia m-am invrednicit sa le ud ca erau cam pleostite, copilului i-am facut un hot dog si i-am desigilat un iaurt iar la bis-ul pt hotdog am trimis-o la culcare .

Vazui ca unele pinguine aspira la randunicie, mananca cartofi fierti si alte cruditati si m-a apucat inconstient groaza, asa ca dimineata la prima ora m-am infipt in magazinul de peste drum si am bobinat un ecler din voleu, am schimbat vitezele cu degetul mic, singurul ramas neglazurat cu ciocolata.

Fug sa mai crosetez ce am pt munca, am la ora 2 un deadline (pe care le iubesc, aproape ca nu-s in stare sa ma mobilizez daca n-am deadline-uri)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Citat:
Ralu , ce dor mi-e de-o ciulama .


Dau eu sau dai tu adresa?!

Boticelina lenea e buna ,as vrea si eu nitica,nu stiu de ce oi fi asa agitata.

Faza cu ecleru' sadica tata,sadica.

Mergi la inceput