Manualul Pinguinilor (titlu provizoriu)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sunny71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Mai am una si ma duc :

Aseara, cu capul ametit de foame, m-am culcat la 9:30 P.M. si m-am trezit la 1:00 A.M. ... nu stiu de ce, poate tot de foame. Barbatul capitulase jos la TV, asa ca am deschis si eu televizorul si am prins pe un program filmul ala Maryl Streep si Alec Baldwin "It's complicated" - stiti voi, cand ea devine amanta barbatului de care divortase cu 10 ani in urma ... sunt sigura ca il stiti, ca e vechi, din 2009 ... Cine nu l-a vazut, e UN MUST ... dupa atatea vizionari si tot imi place, radeam de una singura in miezul noptii.
Mai ales cand s-au dus la petrecerea de majorat al copilului lor dupa ce fumasera "pot" si se comportau mai rau ca adolescentii aia ... sau cand s-au intalnit in lift, ea incercand sa coboare clandestin de la doctorul de chirurgie plastica si el tot clandestin de la clinica de infertilitate - hahahaha

Pentru ca era cam a 4 a oara cand vedeam filmul asta, am fost atenta la detalii ... mai, ce bine a jucat Alec Baldwin, fantastic ... ce atitudine din aia de fante imbatranit avea, Casanova sigur pe el, dominant, cuceritor, alpha ... pana si cand se vede dezbracat in oglinda, cu burta si plin de par pe spate a gasit o replica macho prin care sa-si explice infatisarea deloc sexi

Nu mai vorbesc de Maryl Streep ... nesigura pe ea, macinata de vina si pe tavane de placere ... placerea de a avea din nou sex, placerea de a i-o trage celei pentru care fusese parasita ...

Daca e cineva care nu a vazut filmul asta (Rufus, kari, Viv ???? ) - nu o sa va para rau ...parol !!!


Baaai e super super filmul! L-am vazut de doua ori. Si partea cu intalnirea lor din camera de hotel e super.Si cum se uitau unul la celalalt dupa ce devenisera amanti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Da, da ... Si cum ea, dupa sex, ii cerea lui sa se uite in alta parte, ca ultima data cand o vazuse goala era cu 10 ani mai tanara hahaha

Sau da, la hotel, cand lui i s-a facut rau fix inainte de adulter ...si la intrebarea doctorului ce pastile ia, avea un medicament pentru imbunatatirea spermei ...si doctorul se uita la ea si ea cica : daaaa, pentru mine il ea, sperma e foarte importanta la varsta mea - hahaha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sunny71 spune:

Si cum o urmarea ce face pe geam fara ca ea sa stie.Si cum ii facea inghetata de lavanda si alte prajituri(salivez).Filmul e f bun, e de vazut neaparat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Nici azi nu a venit primavara.

La Paris a plouat dimineata.

Nu putem discuta pe skype. Nu si-a luat laptopul si Iphone-ul nu-i permite sa intre in tipul ala de WIFI - fiecarui copil i s-a dat un numar si o parola de acces.

De aseara am mai primit 3 telefoane.
Stau in centru in spatele Louvre-ului, cam la 1 km, in cartierul Les Halles langa o catedrala foarte frumoasa, intr-o aglomerare de cladiri vechi, pe o strada zgomotoasa strabatuta in toilul noptii de ambulante crizate.
Cartierul este plin de magazine si restaurante.
A cumparata deja suveniruri.
A frapat-o ca sunt multi negri simpatici.
Si-a dort o cafea de la Starbucks (acasa are ea una preferata decofeinizata cu frisca si caramel) dar a renuntat cand a vazut ca e 5 euro.
La cina toti si-au luat meniul fix de 10 euro, insa ea a dorit vita cu sos blue cheese si a nimerit o portie tare mica si de 14 euro. Un pahar de suc - 4 euro.
Azi la pranz au mancat la Pizza Hut.

Cursurile sunt numai de conversatie. Au un profesor sympa. Ieri a stat cu fiecare in parte sa-i invete a pronunta "r" frantuzesc si nu s-a lasat pana ce nu au reusit. Nu stiu daca ea a reusit - ca oricum e raraita.
De cate ori gresesc sau nu sunt atenti le spune "cucu" - pronuntie romaneasca. Acest cucu l-a auzit si pe strada cand cineva vrea sa le atraga atentia.

Diseara merg la Eiffel in nocturna.

Se trezesc in fiecare zi la 7.30. Ajung in fiecare seara la 23.30.


Glimmer, bine ai revenit.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Suna foarte bine Viv, pai cand si unde sta ea acasa in Bucuresti, pe drumuri atata timp, fara TV, fara computer, fara FB si vorbind o limba straina ?...cui ii pasa de mancare , cui ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Citat:
cui ii pasa de mancare , cui ?


TIE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Am vazut filmul este super.

Eu am revazut "Meet Joe Black" - un film din 1998 - L-am tot vazut de vreo 5 ori si nu ma satur.
ASta impreuna cu "Fisher King" si "Turandot" sunt lipite pe suflet.

Cadoul pe care nu am apucat sa mi-l fac: un DVD sau CD cu Turandot - cu Mehta, dirijor, Pavarotti si Caballe, sau cu Careras, Mirela Freni si Caballe.

Din pacate familionul meu nu e asa amator de opera. M-am surprins ascultand din ce in ce mai rar. Si mi-am tot amintit vorba mea: deseori, cand ai familie,si se unesc carcatere diferite si pasiuni diverse ajungi fara sa-ti dai seama sa renunti la bucatele din tine.

Si asta ma intristeaza astazi si nici primavara nu-mi e de ajutor.
Au venit randunelele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Viviana am simtit acelasi lucru,insa am si inceput sa ma lupt cu asta din momentul in care am realizat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Oh, da, Ralu si eu ma lupt, insa uneori ma surprind ca uit de mine.

Eu sunt pasionata de limba franceza. Azi am uitat mult. Sunt ani de cand nu am mai vorbit sau citit. Mi-am dorit ca fii-mii sa-i placa franceza. Nu-i place. Am zis ca daca merge acolo cine stie i se naste vreun apetit. S-apoi e bine sa stii franceza langa o engleza fluenta.

Am dus-o la balet si opera, doar, doar... Nu e amatoare.
Acu' 10 ani Celcesforaie se mandrea cu mine cand recunosteam orice simfonie sau opera, azi i se pare desuet. Asa a evoluat societaea din pacate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Am primit un telefon din La Defense.
- este un cartier, centru de afaceri futurist
- zici ca esti in anul 3000
- e o panorama superba asupra axului istoric al Parisului (sac!) Arcul de Triumf, Champs Elysees, Louvre si ceva mai departe, in dreapta, Turnul Eiffel.
- esplanade largi
- magazine mii
- a inceput sa ploua brusc. O ploaie fina, subtire (mist - i-a zis ea) de scurta durata. Apoi a iesit un curcubeu superb, deasupra monumentului Grande Arche de la Defense, rasfrangandu-se asupra Parisului intr-o explozie colorata (asa a zis). A facut vreo 20 poze si daca are net la restaurant ni le trimite si noua.
- aceiasi faliti ca si in Romania au scris cu Grafitti "Priveste cerul" care de fapt e "Regarde le ciel"

Asta fuse turuiala de amiaza.

Acu' imi scot scot sotul la Starbucks, cami-a facut fata pofta.

Mergi la inceput