Manualul Pinguinilor (titlu provizoriu)

Manualul Pinguinilor (titlu provizoriu) | Autor: Rufus

Link direct la acest mesaj

Ne-am mutat. Veniti si cu propunere de titlu...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Varicela,fotbal si primavara.....sau ceva de genul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ralu,sanatate multa.....sa ai grija poate evolua rau la varsta noastra....
Un amic care a facut de la fiica-sa a bolit o luna,rau de tot..nu putea nici inghiti.Sanatate cat caru` iti doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Rufus, erau in plan doua saptamani de vacanta pe cand trebuia sa inceapa anul scolar la 10 septembrie. Cu amanarea pe 17 septembrie, a ramas numai una.
Mai avem liber (cu recuperare sambata) zilele de 2, 3 mai. Luni, 6 mai, a doua zi de Paste, e zi libera, iar unele scoli au facut cerere pe la inspectorate si pentru marti, a treia zi de Paste (tot cu recuperare). Si uite asa se facu saptamana, de miercuri pana marti.
Unii recupereaza din mers, altii pe hartie, iar cei mai "harnici" chiar merg 3 sambete la scoala. Se pare ca eu sunt in ultima echipa.

Ralu, sanatate multa! Eu am facut varicela pe la 28 de ani, rau a fost. Sper ca Cezara sa faca copil, de asta nici nu am vaccinat-o.

O zi senina tuturor cu spor la calcat, la invatat .... care cum are nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Rufus, vreau si eu la strachini ...
La noi ploua mocaneste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Iar eu vreau la Suceava (acolo esti?)
Ca n-am fost si mi-ar place.
Maine ploua si aici, doar azi e fain..si a inceput deja vantul.
Intre timp, si caprele mari vor in parc. Cu rolele.
M-am prins cu vacanta.
Deci o saptamana acum. De 1 mai, ca orice bugetar.
Traiasca Ziua internationala a oamenilor muncii.

PS: fetele pe alte continente...la voi e 1 Mai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Pai io ziceam ca e ziua internationala a muncii......international inseamna oare international?Sau e naationala ziua asta?....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Da,Rufus e epidemie si cred ca sistemul meu imunitar fiind slabit am si luat-o,ca altfel nu-mi explic cum de n-am facut cand au facut cei mari .
Varicela se mai numeste varsat de vant.

Ai dreptate Mada la adulti e ceva de groaza motiv pt care mi-am sunat medicul si mi-a spus sa trec imediat pe Aciclovir.
Asa rau nu mi-a mai fost de cand ma stiu.
Va multumesc pt urari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Imi aduc aminte cand am vazut-o prima oara pe Ioana (nu stiu daca e cineva aici sa nu stie ca pe Ioana am infiat-o cand avea 3 luni), era infasata "regulamentar" (adica strans) si era plina de bube (varsat de vant) si era galbena de la nu stiu ce crema pe fata, dar avea niste ochi...aia m-au vrajit. Pe vremea aia nu era ca acum, cu plasamente, te duceai "la piata" si alegeai...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Am aprobat ca mi se pare mai mult decat induiosator ce ai scris,Ruf.


Ralu,sa iei si Liv52 pentru ficat.Antiviralele astea ii dau niste pumni durerosi ficatului,ii pot face rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Prezent ...pe alt continent.

Nu, desigur ...nu exista Ziua Muncii in America ...noi muncim in fiecare zi, da ?

Eu de ex acum stau un pat ...e dimineata, copiii sunt jos cu bunicii, dnul Buflea lana mine, ma sforaie, afara e soare si pare cald.

Trebuie sa ma duc la cumparaturi pentru dieta de luni ...aoleu, aoleu, deja sunt in panica ...

Ah, meciul de hockey care credeam ca azi, este de fapt maine ...noroc ca avea si barbatul programul si m-a corectat.

Ralu, nu stiu cum e cu varicela la varsta asta dar eu am facut pojar la 30 de ani si a fost cam nasol, cu spitalizare numai pana a erupt.
Dar nu pricep, de ce nu va vaccinati voi copiii de varicela ? Aici e obligatoriu, nu ii primeste la scoala fara vaccin ...eu nu amauzit de nimeni sa faca boala asta ...nu e mai simplu cu vaccin?

Mergi la inceput