Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (20)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

Ramona, ma bucur pentru voi ca va reintragiti familia!!! Cat despre Stefanutz si problemele de la baie, pfoai deci asta ma asteapta ca mama de baiat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Haha Ramona! Conplicat cu baieteii. Ce bucurie pe tine ca vine sotul acasa! Sa se faca si Natalia bine repede!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Scrisesem un mes de pe mobil si iar nu s-a vazut.

Ziceam despre constipatie, al meu face uscat uscat de nu se murdareste nici scutecul, n-a mai facut moale de 2 luni! Asta e m-am obisnuit, orice combinatie nu a schimbat cu nimic consistenta. Insa face de 2-3 ori pe zi si fara chinuri. Apa nu prea bea, mai nou a inceputa sa mai inghita cate ceva din canita. Suc de fructe nu, supa nu. San f putin, sunt f necajita ca tot il refuza, am sanii tari ca la o luna... la fel ca dupa vaccinul trecut refuza sanul... ma bucur pt orice masa de noapte ca de nush ce, acuma fiecare cu durerile lui...

Andreea ai grija la prune uscate ca contin conservanti, la fel si caisele, doar curmalele nu au. Daca gasesti fara, zi-mi si mie firma.

Despre masa de noapte, David a renuntat la 1.8 ani, i-am pus apa in lapte pana am ajuns doar la apa, dar a durat ceva si a fost greu pana a acceptat. La 1.2 ani l-am intarcat din cauza trezirilor f dese, degeaba... acum nu mai fac asta, il alaptez cat mai mult, chiar si asa de drag, nu conteaza cat mai ia din lapte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Mirabela - http://www.driedfruits.ro/
Aici se gasesc prune fara conservanti; zic multe mamici care au comandat; eu acum astep comanda, am comandat prune, quinoua, mei, susan...pt pici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

hmm...m-ai pus pe ganduri Mirabela.Eu am luat prunele din piata.Sunt la kg....or fi bune???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaomaria spune:

Buna dimineata, fetelor

Andreea, eu cand am cumparat prune din piata nu am putut sa le mananc nici eu, ca erau afumate si nu mi-au placut. Am mai cuumparat de prin supermarketuri, dar pentru mine, ca si eu am probleme cu constipatia.

Apropo de constipatie, mie mi-a zis dr sa mananc in fiecare zi cate un castron mare de supa cu multe radacinoase si unul cu cereale. Si sa beau apa multa. Deci nu ar constipa radaacinoasele, dimpotriva.

Ramona, ce bucurie pe voi ca vine tati! Si ce comice "problemele" cu STefan. Cred ca a stiut Doamne Doamne de ce mi-a dat numai fete, ca n-as sti cum sa reactionez la astfel de incidente.

Va pup si va doresc o zi buna, ca s-a trezit asta mica.

P.s. saptamana asta e liber si la gradinita, nu? Ca de cand n-am maii dus-o pe cea mare, nu mai stiu nimic.

O zi minunata si calda!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaomaria spune:

Norma, te rog sa citesti etichetele fructelor deshidratate pe care le-ai cumparat si sa ne spui si noua daca sunt si sulfiti Eu am intrat pe site-ul indicat si la caise, la comentarii, cineva zicea ca sunt trecuti si sulfitii de eticheta, ceea ce nu e chiar fain, ca asa sunt si cele din supermarket.

Pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaomaria spune:

Norma, te rog sa citesti etichetele fructelor deshidratate pe care le-ai cumparat si sa ne spui si noua daca sunt si sulfiti Eu am intrat pe site-ul indicat si la caise, la comentarii, cineva zicea ca sunt trecuti si sulfitii de eticheta, ceea ce nu e chiar fain, ca asa sunt si cele din supermarket.

Pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca2B spune:

Neata!

Azi sunt mai matinala decat de obicei. A dormit Iustin pana la 7.15 . De pe la 22.45... Chiar o surpriza pt mine (sigur a fost un "accident" ). Bineinteles ca dupa ce a a avut chef de joaca, doar dormise atat...apoi s-a trezit si frati-su si gata cu somnu'. Oricum sunt destul de fresh, se cunoaste un somn neintrerupt .

Legat de kk, noi ne incadram la categoria OK. Face baiatul de 2-3 ori/zi, in general. La inceputul diversif a fost mai constipat, apoi s-a reglat incet incet. La noi a mers cu para (la borcanel) cand mi se parea mie ca face prea tare/greu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca2B spune:

Vroiam sa va intreb mai de mult: voi ati auzit sa le trosneasca oasele de la picioare picilor? Pe mine ma cam sperie cum ii trosnesc; asta la miscari blande nu neaparat cand e mai bruscat sa zic asa...O sa intreb pediatra neaparat.

Mergi la inceput