Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (20)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Salutare,

Corina draga, lml lui Daviducu cel dulce! Si sa umple cat mai des scutecul :)))
Cu greutatea probabil nici nu a prea mancat mititelul din cauza constipatiei. Si Maya cand era constipata refuza solidele. O sa se regleze si cu asta, o sa vezi!
Mi-ai dat o idee cu ceapa verde. Sa o testez si eu pe mandra sa vedem cum ii place.
Scaunul a venit de dimineata. Il astept pe sot sa vina si sa-l montam.

Stela, si Maya doarme foarte prost in ultimul timp. O culc cu mine ca in patut se trezeste si la 30 min. Aseara era rupta si nu vroia sa adoarma nici la san, nici leganata, nici leganata si cu sanul in gura. Pana la urma, ne-am intins in pat si asa s-a linistit. A mai supt putin si a adormit lipita de mine. Si noaptea, chiar daca nu suge, sta cu mainile pe mine. Nici la wc nu ma mai pot duce. M-am dus acum 2 seri pe la 4 dimineata si cand m-am intors era in 4 labe. A mai stat treaza juma de ora apoi a adormit la san. Trezirile sunt fara numar, dar macar ii bag sanul in gura si adorm la loc. ca idee, aseara a adormit la 11.40 si pana la 4 dimineata au fost 5 treziri. Apoi am pierdut sirul. Nu stiu ce o avea, ca wonder week-ul s-a dus, cica acum ar trebui sa fie o perioada linistita.
Partea buna e ca nu ma simt lovita de tren. Sunt chiar bine, nu ma plang. Am antrenament din sarcina cand ma duceam la 15-30-60 min la baie :))))

Ana, sanatate tie si fetelor!

Offf, Alina, prin cate ati trecut si voi! Sanatate piticutei!
Masa de seara nu am introdus-o, suntem tot la fructe dimi si legume la pranz. Cred ca saptamana asta o sa ii introduc iaurtul pe la 17.00.
Patutul i l-am lasat jos de vreo 2 luni aproape, de cand statea in 4 labe si incepuse sa se tina doar intr-o mana si cu cealalta apuca diverse jucarii (atunci i-a venit ideea sa se apuce cu ea si de marginea patului, asa ca n-am mai asteptat)

Ramona, voi sunteti ca in legile lui Murphy! :)) mai lipsea sa-ti vina si cm!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaomaria spune:

Fetelor, va pup pe toateScriu scurt ca pic de somn: Ramona, sunt la farmacie niste pungute pe care le pui pe putulica, sub pampers, si speri sa faca fata pipi in ele. Din punga muti in recipientul steril si duci urina la analiza.

Noapte buna tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaomaria spune:

Ah, masa de seara:desi am inceput in urma majoritatii de aici cu diversificarea, am cam introdus-o. Nu ii dau in fiecare zi, depinde de timp, mese anterioare etc., dar cand ii dau, de obicei este iaurt cu sau fara cereale.

Patutul nostru e din lemn si nu are mai multe pozitii si oricum nu-l folosim decat la exersat ridicarile. Mai nou dorm ambele fete cu mine, nu doar cea mica. Dar noua ne e bine asa.

Pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Neata,

Ce fac fetele?

Va las cafeluta si ceai!

Mandra mea e tare puturoasa azi. Inca nu s-a trezit. Se tot foieste pe langa mine, mai suge putin, iar se foieste, dar tot doarme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Buna dimi !!!

La noi e tare urat afara.Daca ieri am iesit la maneca scurta, fara caciuli,sosete si treburi de genul....azi ploua si ne trebuie si geaca :(

Olivia,boierie la voi... Andreiutu meu la 7 incepe sa chitcaie :))

Nu mai stiu ce sa zic.... asa ca ... pupici si o zi frumoasa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Am uitat sa spun ca intr-adevar ieri i-a spart gingia.Inca nu se simte la pipait,dar are o gaurica :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sept.oct2012 spune:

CAPITOL NOU

Mergi la inceput