intreruperea lactatiei

intreruperea lactatiei | Autor: angelique_19

Link direct la acest mesaj

Puiul meu are alergie la ceva din laptele meu.Dupa mult timp in care ne am tot pjimbat pe la medici si prin spital am descoperit ca lapticul meu nu e bun pentru el din pacate.Cu parere de rau i am dat lapte praf si am continuat sa ma mulg sa vad daca intr-adevar laptele meu e de vina pentru toat necazurile noastre si da el era.Azi am am renuntat si la pompa si am inceput sa iau dostinex.Am luat a doua pastiluta deja dar mi s au intarit sanii rau si ma dor de nu mai pot.Mam mai muls cate putin insa tot sunt foarte durerosi.Ce mai pót face?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Ceai de menta.

Pune comprese calde si apoi mulgi un pic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

E prima data cand aud de alergie la laptele matern: cum s-a manifestat?! Si ce varsta are copilul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

alergia la galactoza este extrem de rara,deci ma indoiesc.
e posibil ca tu sa ii dai, prin lapte, un alergen din ceea ce mananci.
mai bine reiei alaptare si excluzi prin incercare alimentul respectiv.

intri pe un teren minat, pt ca LP ar da reactii si mai rele, iar cel d esoia e si mai alergen.mai cere pareri.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Ce sa mai reia, daca doctorul "destept" a sfatuit-o sa ia dostinex...acum tot el ar trebui sa stie s-o scape de efectele intarcarii precoce brushte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Daca intrerupe Dostinex-ul o sa-i revina lactatia, n-a luat decat 2pastile.

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

daca insisti sa intarci incearca prin eliberarea treptata a tensiunii din sani mulgand f putin cat sa nu te doara si comprese reci. dostinex mi se pare f periculos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Din pacate am incercat toate variantele,ajunsesem sa mananc supa fara cartofi si ceapa si carne fiarta sau la cuptor.Bebe are 4 luni si jumatate si de 3 luni ne chinuim cu scaune cu firisoard de sange si mucus.Ajunsese sa faca scaune dese si din ce in ce mai proaste.Nu am intrerupt laptele imediat am continuat sa ma mulg sa vef.Cum am introdus laptele praf si a revenit niciodata nu a avut scaune bune ca acum.Am trecut prin multe desi eu imi doream sa il alaptez cat mult nu se poate.Legat de sani cum se umple un pic mai mult si se intaresc mulg un pic.Sper sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

scuze,dar nu ar etreaba cu alergiile.pur si simplu nu are simptome de alergie.
la un gastroenetrolog ati fost?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anouk3 spune:

Scuze ca ma bag ca musca-n lapte, stiu ca subiectul era altul, dar medicul a zis ca firisoarele de sange si mucusul sunt semne de alergie? Inclin sa-i dau dreptate Histaminei cu recomandarea unui gastroenterolog.
Si ce inseamna de fapt un scaun bun?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Am fost la peste 10 medici printre care si gastroenterologi,am fort internata la gastroenterologie toti mi au spus ca din cauza klebsielei luate din maternitate care dupa 3 coproculturi facute nu mai exista.Ba alergiile se manifesta si asa dovada este alergia la proteinele din laptele de vaca care se manifesta asa dar eu nu mai mananc lactate de mai bine de doua luni.Scaun prost pt mine inseamna plin de fire de sange si mucus roz si foarte moale.Dupa o saptamana de scaune proaste unul dupa altul acum nu mai e nici o urma de mucus scaunul este legat si fara fire.

Mergi la inceput