Clubul "babelor" FIV-oase 78

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

velvet,draga mea...ce sa-ti spun???
aspectul financiar chiar este o problema,din pacate...dar daca acum lucrurile poate ca nu arata prea roz tot nu ai voie sa te descurajezi sau sa gasesti nush' ce semne in treaba asta.
Oportunitatile pot sa apara de unde te astepti mai putin...asa ca te rog,pe cat posibil...sa nu cazi in butoi...ca te cam simt ca te plimbi pe marginea lui.

de ce spui ca nu te primese PK???
si spui tu la la turci e mai convenabil-ca si cheltuieli decat la PK???sau am inteles eu aiurea???...
la PK ar fi mult mai convenabil fata de Turcia.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Velvet, si eu vad cum zice Sami, te plimbi cu bicicleta pe marginea butoiului. Te rog eu mult, mult, nu mai zice "asa a fost sa fie" sau "asta e"...nu stiu, expresiile astea ne trag in jos.
Mai incercati si natural, vezi cu spermograma...important e sa nu stagnati, sa mai analizati si cine stie de unde sare iepurasul...de Paste . Poate v-ar ajuta un card de credit? In general, e mai util decat un credit, ca na, e un credit pe care il ai mereu la dispozitie, pe masura ce refaci limita de credit...cu conditia sa nu intri foarte des in el...Nu stiu daca mai aveti credite, dar iti zic ca uneori e singura solutie...stiu pe pielea mea ca e greu sa faci ceva fara credite.
Iti trimit un trifoi de noroc!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

da,sami,PK nu ne primeste,ca avem toate analizele si investigatiile bune.si sa facem 3-4 IA inainte.ceea ce nu vom face.ca tot ne costa destul,cu sanse mai mici.multumesc pt incurajare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

As zice sa incerci sa mai trimiti un mail la PK sa spui ca financiar nu puteti face IA, dar stii ce mai ziceau fetele, ar trebui sa verifici inainte cum raspunzi la stimulari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

alex multumesc.da,vom repeta sperm maine.si vedem daca voi ramane natural...avem banca.si descoperire de card.pe care am acoperit-o.dar pastram banii acolo.tot pt copil...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

sami,ziceam ca e mai convenabil la PK.

alex,i-am scris lui PK acum cand dupa histeroscopie mi s-a spus ca trompele mele sunr de o permeabilitate redusa.si a zis ca nu arata histeroscopia permeabilitatea trompelor.ci HSG sau laparoscopia.si daca imi iese rezultat bun sa fac IA.deci...eu am facut HSG,trompele au fost permeabile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

velvet,te sfatuiesc sa-i trimiti iar mail lui PK.
fara jena ii explici ca nu va permiteti dpdv financiar sa faceti cateva IA inainte de FIV si ca si asa banutii pe care ii aveti abia va ajung pentru un FIV si nici surse/posibilitati de a face rost de alti bani prea repede nu aveti...asadar vrei sa treci direct la FIV.
rationamentul tau-mai multe IA costa mult iar sansele de reusita sunt mai mici ca la FIV asa ca mai bine folosim banii direct la FIV,mi se pare corect si cred ca si PK o sa admita asta.
dupa cum il stiu eu...n-am nicio indoiala ca o sa te inteleaga si o sa te primeasca la FIV.
hai...curaj...scrie-i.
repet...sa nu te jenezi ca stie si el cat de costisitoare sunt analizele si procedura si ce eforturi uriase facem noi pentru a plati acesti banuti.

dragelor....eu va spun ...noapte buna,somn usor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

si sa nu te gandesti ca-l agasezi cu mailurile...altele l-au agasat incomparabil mai mult si are saracu' o limita extreeeeeem de larga de suportabilitate a multor tampenii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Da, da, retinusem ce spui, dar eu ziceam sa ii spui direct ca vrei fiv, ca nu iti permiti sa pierzi timp si bani cu IA. Cred ca e bine sa o iei pas cu pas, intai IA, apoi fiv, dar daca voi sunteti hotarati...poate il convingi.
Vezi cum iese si spermograma si cine stie?

Legat de descoperirea de card...nu e mai bine sa intrati in ea si rezolvati o parte a problemei? Zic si eu...

LE: Vezi? Ai deja 2 pareri pro sa mai trimiti un mail (si parca ai mai avut si in capitolele trecute...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

sami i-am scris mailuri lui PK si i-am spus si ca nu ne permitem I uri si mi-a zis de f data ca are un protocol de respectat.si sa fac 3-4 IA inainte.de-abia apoi ma primeste.

alex,sigur vom intra in descoperire cand vom avea toti banii de FIV.nu e descoperire substantiala.o vom folosi si pe ea.

ne-am hotarat sa nu mergem maine la buc.mi s-a raspuns pe celalat forum si se poate sa fie reglementaari noi,modificari la continutul dosarelor si atunci pt ce sa il depun?poate vor fi si alte clinici.il voi depune cand voi sti ceva sigur.oricum sta in clinica dosarul,nu se depune la minister.

vom incerca sa ne linistim,sa ne iubim si sa mergem mai departe!de renuntat nu voi renunta!niciodata,atata timp cat voi putea sa lupt...financiar in primul rand.

noapte buna

Mergi la inceput