Strugurasi de Septembrie-Octombrie 2011 *12*

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Nanna nu am Tassimo, eu sunt adepta cafelei clasice la ibric, insa am baut si mi s-a parut buna, e adevarat ca e diferita la gust

Referitor la munte te rog da-mi si mie un PM cu nr de tel al persoanei de la pensiune la care ai facut rezervarea, vreau sa discut eventualitatea de a veni de sambata.

O zi buna tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Hola!

Suntem si noi prin zona, dar nu prea avem nimic de zis...

may cati dinti aveti?

lali acomodare usoara tie si copiiilor! am inteles eu bine? aveti `bon` ?(masculinul de la bona)

sei deci inainte aveai pe mama in casa, acum ai si mama si tata de ce v-ati mutat? stateai pe chirie? ai inceput munca la program complet?

jade?

va pup pe toati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Neatzaa

Dbunny, ii avem aproape pe toti. Am recuperat :D
De curand i-au iesit caninii, acum sunt coltisori. Si cei de sus si cei de jos. Unul doar dintre ei nu a iesit de tot, sta sa iasa si cred ca ala o supara.
Deci am mai avea 4 masele in spate de dat si gata.
Ei i-au iesit mereu in grupuri de cate 4 :D
Voi?

In schimb la par suntem tot codase….

Pai nici eu n-am nimic de spus :D
Dar mai dau si eu cu pixul pe aici.

A venit caldura pe la voi?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna gagici !

Da Bunny, avem "bon " sau "dadac " cum ii spunem noi . Un prieten bun ce are nevoie doar de ziua de duminica sa ii fie libera , care daca nu se oferea sa imi stea cu Teodora nu as fi avut cum sa lucrez pana la inceperea gradinitei .

Noi nu spunem nimci de dinti sa par ca ne bate May .. Noi facem codite...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

May Noi avem 4 sus si 4 jos...si 4 masalute. ii mult? putin ? jhabar n-am...stau sa iasa ceilaalti, dar nu stiu cum se numesc

avem si noi par de codite, dar nu ma lasa sa-i prind...ma multumesc ca ma lasa sa-i pun o clamita, de-i dau bretonul la o parte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Haha, stiu ca faceti codite si e o dulceata Teodora.
Si pe mine ma lasa sa-i fac codite la spate ca are ceva chica, dar de ceva timp nu ma mai lasa :(( nici cordelutele nu le mai tine pe cap cum le tinea :((

Dbunny, e numai bine. nu cred ca este o regula.
ia gandeste-te ca noi la 11 luni n-aveam niciun dinte :D

de vorbit, vorbiti?

a mea are doua cuvinte noi: Bibi si Peppa Pig :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Buna seara,

Raluca - nr l.am luat de pe site.ul lor.

Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

salut

Bunny.. nu mai vine mama la noi, si nu am avut de ales.. mie sa o dau la gradi mi-i se pare mica, la cresa nu vreau, bona nu vrea sotu :)) , mama nu mai vine la noi.. asa ca in saptamana facem naveta , weekend la noi acasa..

Noi avem codite si par lungg dar e numai bucle.. Dinti 4+4+4masele, acu ies caninii..
De vb .. se leaga de orice cuvant..dar spune in general primele 2 litere..
Are vreme insa, ne intelegem perfect, asculta orice, e f cuminte..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

A mea tot aceleasi cuvinbte de zile de-o vesnicie...Minie, Peppa pi, Doa (Dora) si tipicele mami, papi, caca, pipi...singurele cuvinte accentuate bine sunt agua si pan. cu apa si paine ajungem departe

In schimb incearca sa zica chupeta, si zice puta, ce ce inseamna c**va...si cateodata merge prin casa necajita cautand si zicand puta, puta...puta...si noi nu stim cum sa ne abtinem cat e de haioasa, dar totusi celalalt are 6 ani, si nu ne putem permite sa radem la asa ceva.

In rest doar jumatati de cuvinte, sau cuvinte stalcite...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

ha ha ce tare e cu Puta :))))

trebuie sa o invat si eu in engleza apa si papa. le stie doar in romana.
se va duce la gradi si n-o sa stie sa ceara apa...

Sei, cred ca e tare obositor.
bine ca-i cumintica.
am vazut ce plete are pe facebook. un ingeras cret cu ochii albastri.

toti sunt mai frumosi. dar frumosi de pica :D
doar sunt ai nostri, nu? :))

cand ma uit la poze mai vechi mereu zic ca ce uratica era si acum e frumoasa. dar atunci tot asa ziceam uitandu-ma la poze si mai vechi :))))

a mea s-a inaltat, are 88 cm si 11 kg, are alura de domnisoara. si gropitele in obraji se vad mai bine ca nu mai e asa falcoasa.
o iubesc de numa

cu olita cine s-a mai apucat?

aveti ceva articole de citit despre asta?
vreau sa incep sa ma documentez si cand da caldura sa ne apucam


Mergi la inceput