Stelute de iulie-august 2013 (69)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Eu am ineput sa ma sufoc noaptea, mor de cald. Nu stiu daca sunt bufeuri, dar mi e ingrozitor de cald si am 20 grade in dormitor.
Cu carceii cum stati? Nu mai retin, astia indica lipsa de Ca sau de Mg? Eu iau elevit, in acest caz se mai da si Mg suplimentar? Cred ca peste o sapt merg la dr. Si l intreb atunci.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 26+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Buna fetele,
Acum am terminat de citit din urma, ca azi am fost si la servi si in parc.
In primul rand, ma inscriu pentru "intalneala".
Bobitza, iti sta foarte bine cu noul look, parca ti s-a luminat fruntea.
Ama, te invidiez pentru hainutele Evei. Cred ca daca ma apuca termenul fara, vin pe la tine sa-mi imprumuti. Oricum Eva va fi mai mare cand il nasc pe Bubu. Dupa targ mi-am dat seama ca pusesem ochii pe carutul tau, iar Bubului mare ii placea maxim materialul din care e realizat. Poate vin si la targul de luna asta.
Joy, bafta azi la amnio.
Delia-R, nici acum nu am facut checul de conopida, dar inghit in sec cam in fiecare zi, ma uit la el si imi promit ca adoua zi merg sa cumpar conopida. De fapt am fost sambata la Carrefour si nu am gasit. Am toate ingredientele cu exceptia conopidei.
Oxana, multumesc de info cu privire la conceptie, dar la mine conceptia o face embriologul, asa ca merg pe mana lui. Cea mai mare teama a mea este sa mai am inca 2 copii care sa fie baieti.
Acum merg sa fac o pizza de casa, cu felii de paine, ca nu mai am nimic de mancare. Are cineva o reteta buna?

19+ "Bubu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Betty bafta cu parcarea! Pune si tu pe avarii :).
Eu mi am permis sa modific putin reteta, am taiat merele felii ca mi era lene sa le dau prin razatoare. Am facut poze o sa va arat cum mi a iesit.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 26+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Oxana tare bine te inteleg cu delegatiile sotului.
Ca o scurta poveste...cand Denisa avea un an jumate sotul mai mult statea in delegatii decat acasa. Era prin Ploiesti, Bucuresti, Timisoara, Constanta. Eu singura cu bebe, fara nici un ajutor, faceam crize de nervi numai cand imi spunea ca trenuie din nou sa plece. Ajunsesem in pragul divortului, dar ne-a ajutat DD sa trecem acel hop.
Acum e mult mai casnic, ce e drept ca nici lui nu ii plac delegatiile mele.


Asta e mesajul care tb postat la pagina 16, cap. trecut.
Am plecat dupa la plimbareala si am vazut ca nu s-a trimis.

Am fost la C&A si s-au mai legat de mainele mele 2 rochitele.
Am constata ca sunt haine mult mai dragute si haioase decat prin locuri unde zice lumea ca sunt "ieftine" si de calitate.

Am pus ochii si pe un sac de dormit. Nu am avut la Denisa si nu stiu cat de mare ar tb sa fie. Paula help, pana la ce vasrta ar dormi in ala???

Acum am pofta de mancare de cartofi si cred ca am apuc sa fac. De Paste eu mananc mancare de cartofi.

Elena & Denisa (26.10.2004)
26 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

betty parcare placuta...de vis , eram intr-o tabara de gravidute , eram toate fetele de pe forum prezente , stiam ca sunt toate , si ne-au cazat ca in tabara in paturi suprapuse cate doua in pat , si noi doua am nimerit sa impartim un pat ..imi vine sa rad ca noi cele mai mari am nimerit impreuna...

oxi si eu am carcei la ambele gambe , este data si de Mg si de Ca , Mg iau , Ca inca nu e voie decat dupa 28 sapt sa nu produca contractii premature..




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

26 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Citat:
citat din mesajul lui doxy

Eu am ineput sa ma sufoc noaptea, mor de cald. Nu stiu daca sunt bufeuri, dar mi e ingrozitor de cald si am 20 grade in dormitor.
Cu carceii cum stati? Nu mai retin, astia indica lipsa de Ca sau de Mg? Eu iau elevit, in acest caz se mai da si Mg suplimentar? Cred ca peste o sapt merg la dr. Si l intreb atunci.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 26+ Letitia





Lipsa de magneziu MagneB6 face minuni CA este recomandat sa se faca analize luat asa dupa urechie poate da malvormati fatului

amalia tsakoniati
25+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Elena, habar nu am, ti-am zis ca la Raul asta a fost greseala majora. I-am luat si lui vreo 2 saci de dormit, dar nu i-a acceptat deloc. Eu socoteam sa fie cu 10, 15, 20 cm mai lungi decat copilul. Adica cand avea 74 cm i-am luat unul de 1m.

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 25+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Stefana mie mi ar placea sa fiu mama de 3-4 baieti, pe cuvant! Daca as avea mai multi bani si un sot mai relaxat...
Eu mai faceam felii de paine la cuptor ca niste sandwichuri. Puneam ceapa direct pe paine, apoi sunca, rosii si cascaval ras deasupra. Nu imi place sa ung painea cu sos...
Si imi mai place bruscheta sau cum s o numi ca de scris sigur am scris gresit. Prajesc paine ung cu usturoi si pun peste rosii cubulete amestecate cu sare ulei de masline si busuioc. Mmmmmmmmmm...

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 26+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

ele pofta buna sa ai...si la cartofi ..ca ma master chef cartoful vedeta , alimentul nr 4 in lume dupa consum

amalia
cum te simti ? ai dormit ceva ...sau ai fost la bal cu fetele ?




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

26 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Stefana eu nu am facut niciodata pizza cu paine, deci nu te pot ajuta.

Ele cumnata mea, sora barbatului, isi culca copilu de 1,8 luni si acum in sac. De la ea am invatat ca se poate lua mai mare ca sa-l aibe cat mai mult timp, asa iesi mai ieftin. Fiecare alege. Ea in aceasta perioada a schimbat doar 2 saci.


viitoare mamica de hocheist 22+ Lóránd

Mergi la inceput