Bravo Arianna,EMilia,Marsy,Pony,baby ,Violeta!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Cosmi, felicitari pentru grasunel de acum incolo scoatem si pt tine majorete.Bagajelul l-ai facut pana la urma????

Asa de incurajare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Iulia,eu cu astmul nu am avut nici o problema la nastere insa acum,dupa ce am nascut ma supara din nou cu tot cu tratament.Am sa vb azi cu pneumoloaga sa vd ce zice ca nu mai pot sa tusesc intr-una deoarece ma doare epiziotomia de numa.
Oricum,capul sus,eu sunt convinsa ca si la tine va merge totul foarte usor(asta ca si compensare pentru ce ai tras in sarcina)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Fetelor, multumesc din suflet pt incurajari. Am vb cu dr si pe la 1 ma internez si dupa 3 ma operez. Va tin la curent.

39+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Tardyferon, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neatza!!!!

RAmonika te inteleg cu arsurile,eu nu le am tot timpul dar si cand le am abia dorm noaptea
Mara da am gata bagajul,sta frumos langa patutMultumesc de motzate acum sa vedem cand se decide si lenesul meuSi eu de la Tomee Tipe anticolici avem
Hai Emilia,hai bebe Ana!!!
Arianna imi pare rau ca te chinuie tusea.Multumim de info despre epiziotomie

O zi frumoasa si pupici multi tuturor!!!



Cosmi 38+ David Andrei
AMR max. 9 zile!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Mara,imi pare rau pt tusea ta,chiar e aiurea rau.
Azi parca suport mai bine ca tusesc si nu ma mai doare chiar asa rau...sper sa treaca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Ce mare e linistea pe aici...
Cred ca Emilia si-a vazut deja printesa


Cosmi 38+ David Andrei
AMR max. 9zile!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Buna seara, fetelor! Am un mesaj de la Emilia:

Azi, 3 aprilie, la ora 17.50 s-a nascut bebe Anna Patricia, 3100 grame, 49 cm, apgar 9!
Anna Patricia, sa fii sanatoasa, voioasa si sa ai o viata frumoasa alaturi de cei care te iubesc!
Emilia,, refacere usoara, bebe cuminte si papacios!

Va doresc tuturor nastere usoara sau bebei cumintei, fiecareia ddupa caz. Toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliajurdi spune:

Arianna draga mea,frumoasa poveste ai,mi-as dori din suflet ca si nasterea mea sa decurga daca nu la acelasi nivel cu a ta,macar la jumatate pentru ca se pare ca si eu o sa nasc tot natural 100%. Am avut astazi iarasi consultatie cu anestezistul si se pare ca refuza sa-mi faca peri,hemostaza mea nu arata bine deloc,TC foarte mare,asta desi au trecut 20 de zile de cand am intrerupt anticoagulantul. Iar generala imi va face doar in caz de maxima urgenta,pana atunci ma rog la Dumnezeu ca fetita mea sa mai stea la caldurica si poate intre timp si sangele isi va reveni.
Pentru ruptura ta,nu stiu daca in Romania se face reeducatie perineala,ar trebui sa te interesezi si sa incepi sa faci imediat dupa perioada de lauzie,dupa o astfel de ruptura eu am probleme si astazi si trebuie sa am mare grija si cand stranut si cand tusesc :). Si oricum dupa o nastere naturala se recomanda efectuarea reeducatiei perineale.
Multi pupici,mult laptic,recuperare cat mai rapida si o buburuza frumoasa,sanatoasa si mancacioasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliajurdi spune:

Bravo Emilia! Sa-ti traiasca buburuza dragalasa Anna-Patricia!
Recuperare usoara,mult laptic si buburuza mancacioasa iti doresc!




Octavian 09/12/1995
Sarah 36+

mai avem putin,yuhhhuuuuu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonika26 spune:

multumesc arianna pt info! sper sa it treaca tusea, in general e f f neplacuta, dar mai in cazul asta :(

emilia felicitari! bebe sanatos si recuperare rapida!

eu cu insomnia mea ca de obicei, dar macar acum sunt happy, peste 12 ore imi vad grasunul la eco si sper sa aflu mai multe despre sansele de a naste natural.
Deci daca nu am arsuri insuportabile noaptea(le tin sub control cat de cat cu rennie) acum imi e foame si mie nu imi place sa mananc noaptea, dar ma roade stomacul de foame. nicicum nu e bine :))

mama mea si cu viitoarea nasa sunt mai stresate ca mine, din cauza simptomelor(bebe agitat in burtica, dureri de bazin, dureri din cand in cand ca la ciclu, burtica tare, etc) ca voi naste in curand le-am zis ca daca nu a iesit pana acum nici nu iese in urmatoarea saptamana! nu stiu de ce eu nu am stresul asta, eu nu am simtit nici sindromul acela de cuib, inca sunt in faza de lene... in care nu am chef sa fac nimic doar sa lenevesc...mai ales ca in Tm nu se mai opreste ploaia asta.

ma duc sa mananc ceva ca nu mai pot!

va pup si noapte buna/ buna dimineata!

36+ cu una bucata gogoshel activ si grasun <3
AMR maaaaaaxim 4 saptamani

Mergi la inceput