fiv

fiv | Autor: carla7

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor, cine poate sa-mi recomande si mie o clinica unde as putea face un FIV, sunt disperata, am pierdut 1 an aproape pe la POLISANO dar la Bucuresti nu au profesionisti iar la Sibiu din pacate m-au purtat pe drum de pomana si ma amana de pe o luna pe alta... desi sunt aceeasi clinica NU STIU NU colaboreaza...experienta mea pare desprinsa dintr-un film HOROR... Dupa ce ma duc la SIBIU imi spune sa incerc cateva IA la Bucuresti, incerc ok fara rezultat, imi spun sa fac o extirpare de polipi edometriali, nu iese HISTEROSCOPIA caci doctorita vine bolnava la operatie si de aici mai pierd o luna...luna urmatoare imi spun de la Bucuresti sa incep sa iau Marvelon, incep sa iau iar cei de la Sibiu, NU SA NU IAU SA MA VADA IARSASI...IAR PIERD O LUNA...LUNA URMATOARE LA Sibiu cu ce credeti ca incep ...CU MARVELON...dar de...trebuia sa pierd o luna...incep si hiperstimularea cu GONAL (IAU 6 ZILE, DAU 30MIL IN VANT) ptr ca imi spune sa intrerup caci mi-au aparut polipi pe endometru...desi precizez ca l-a Bucuresti ma programasera ptr asta...iarsai o luna pierduta + inca una caci mai trebvuie sa mai astept o luna caci nu au sala de operatie sa-mi fac HISTEROSCOPIE LUNA ASTA...poate urmatoarea...nu m-ai rezist....VA ROG AJUTATI-MA! MULTUMESC MULT!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna Carla !

In primul rand vreau sa-ti urez succes ! sa ai multa rabdare ca totul se rezolva atunci cand iti doresti ceva foarte mult .

Eu am facut Fiv in 2011 la cilinca Gynera cu d-na doctor Laura Dracea , reusita din prima . Aveam 31 ani atunci . Problema mea au fost trompele , le aveam infundate , alte probleme de sanatate nu am avut.

Iti recomand cu drag clinica Gynera ( si nu d.p.d.v. ca am reusit eu la ei )probabil ca sunt si nereusite , ca peste tot de altfel , dar sunt super profesionisti, personal " cald " , am gasit la ei respect , care din pacate la unele clinici particulare mai lipseste .

Pretul il au destul de marisor fata de alte clinici , dar rata de reusita la ei este ft mare . Aici pe DC gasesti si forumul unde au scris fetele care am facut vitro acolo . Din pacate momentan , nu a mai aparut nici o fata noua . Dar ca idee daca ai timp poti sa intri si sa citesti cate fete au reusit .... cam toate . Rar au cate un rateu . Poti intra si pe site-ul lor www.Gynera.ro ca sa te informezi . Mie nu mi i-a recomandat nimeni , dar mi-a placut ce am citit despre ei . Iit trimit o imbratisare si inca o data mult succes . Sunt sigura ca iti vei tine minunea in brate cat de curand



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla7 spune:

Iti multumesc mult! O sa ma duc acolo...de fapt prima data am fost la un control la d-na dr. Dracea si intradevar a fost super ok, apoi o colega mi-a spus cum ca cei din Bucuresti nu ar avea rezultate si m-am dus la Sibiu...regret acum caci poate acum eram si insarcinata...o sa ma duc la GYNERA...imi pare rau ca nu am intrat mai de mult pe aici...Iti multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Daca te mai pot ajuta cu ceva , sa-mi spui .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Carla in Bucuresti mai sunt si alte clinici cu rezultate bune cum ar fi Promed (Dr Predoi, Bolinitineanu)si Medlife (dr. Albu), cred ca sunt si ei aglomerati dar merita si sigur nu isi bat joc in felul asta de tine.
Cu pret comparabil si reusite este Acibadem Turcia, Istanbul.

Citeste, informeaza-te bine, du-te si discuta cu cei din Bucuresti personal, scrie mail la turci si dupa aceea ia o decizie in functie de cum iti dicteaza sufletul.
2 luni nu e un capata de tara si de multe ori in FIV graba chiar strica.

Daca ai avut polipi sa stii ca ei nu dispar si sunt motiv de neimplantare. Eu am patit-o la primul meu FIV.
Ca sa reusesti cat mai repede fa-ti musai histeroscopie in ziua 21 a CM anterior procedurii.
De asemena sa iti faci analizele de trombofilie daca nu ti le-ai facut si cele de tiroida; Multe fete nu au ramas sau au pierdut sarcini din cauza trombofiliei descoperite prea tarziu.

Bafta multa iti doresc orice clinica ai alege

Mergi la inceput