Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  In unul sau in doi... mergem mai departe!

cum putem iesi din impas

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor  Subiect Subiectul urmator
Pag. din 23

ana_maria500

85 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Analizele de toxoplasma le am facute la zi ... si sunt negative.
Pisicile ies si afara ... sunt nevaccinate ... una dintre ele are ochii injectati mai tot timpul ... alta face infectie la urechi cand si cand ... Ce mai nu sunt pisici aristocrate. Unde pui ca avem si soareci prin casa .... ale dracu puturoase ... Si sa nu protestezi la asa ceva ...

Ana, mamica lui Mihai Constantin nascut pe 24.05.2007
27+
Mergi la inceput

histamina

4321 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite histamina un Mesaj Privat  Reply with Quote
ana,mergi mai departe cu mutatul.chiar sub ochii lui.
clar.
bravo!
asa va pricepe.ori vine cu tine, ori pa.
ai dreptul/aveti dreptul la deminitate.
si da, cand te-a intrebat ce sa faca, vroia o solutie.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea
Mergi la inceput

oana_s

1216 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite oana_s un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ana

Ai inceput bine, continua tot asa, cate putin, pana se vor rezolva toate.

Oana mami de Mara 11.08.2004 si Calin 11.10.2011

Noi
Mergi la inceput

ana_maria500

85 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
In ceea ce priveste situatia cu soacra eu i-am propus o solutie sotului ... Adica sa ne mutam in noua casa ... sa limitam oarecum contactul cu ea ... Pentru ca stand acolo zi di ze cu ea ... fara sa vrei te lovesti unul de altul ... si cel putin pentru mine ... ea este o cauza pierduta. M-am gandit ca stand oarecum mai departe de ez suntem si noi putin mai detasati de situatie ... Dar daca omul meu nu vrea sa o lase " singura" ... eu ce sa mai zic ... Si asta este ... De-a lungul timpului ... sau cel putin mai la inceput ( in primii ani) ma miram ce sa ii mai fac ... in sensul bun al cuvantului .... dar daca ea nu da doi bani pe ce fac ... din potriva sarea la mine ca de ce fac ... chiar nu intelegeam si nu inteleg ce vrea ... tu o ajuti asa cum poti ( curatenie , mancare , doctor ....) si ea zice ca nu faci nimic pentru ea sau nu faci bine .... Pai pana la urma pe post de ce suntem noi acolo ? ... Pai cu asa un specimen si cu un sot la betie braveaza cu ceva de genul " ... pai cine sunt eu ... diferenta dintre noi este ca eu pot da m..e ... " ... spuneti si voi hal de oameni ... cica, cu pretentii ...

27+
Mergi la inceput

oana_s

1216 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite oana_s un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui ana_maria500
Pai cu asa un specimen si cu un sot la betie braveaza cu ceva de genul " ... pai cine sunt eu ... diferenta dintre noi este ca eu pot da m..e ... " ... spuneti si voi hal de oameni ... cica, cu pretentii ...

27+

Chiar ca low low low level, parca ce a zis Selene nu mai pare asa de deplasat...

Oana mami de Mara 11.08.2004 si Calin 11.10.2011

Noi
Mergi la inceput

histamina

4321 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite histamina un Mesaj Privat  Reply with Quote
selene,incep sa vad mesajul tau plin de pace si optimism.

pai cine sunt eu ... diferenta dintre noi este ca eu pot da m..e ... " ... spuneti si voi hal de oameni ...

eu l-as fi ajutat sa nu mai dea niciodata............

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea
Mergi la inceput

ana_maria500

85 Mesaje
... stati voi linistite ... ca treaba aia ... da rateuri la greu din cauza bauturii si tigarilor ... sau sa fiu mai optimista ... tre' sa munceasca mai muuult .... Acu chiar sunt rautacioasa ....

27+
Mergi la inceput

histamina

4321 Mesaje
ma pisca rau limba...........
la replica lui pai cine sunt eu ... diferenta dintre noi este ca eu pot da m..e ... " ...eu l-as fi intrebat cu ce? ia imprumut de la vecini..........
si la fiecare umilire l-as fi sfatuit-de fata cu mama genitoare- sa isi orienteze barbatia catre alte locuri din corp, unde, de multa vreme abia de se mai ridica vreun semn.
apoi candid,as fi intrebat-o pe mama -soacra, de fata cu sotul: da' ati mancat ceva cat ati fost gravida cu el?ati ridicat greutati?de nu mai ridica el nimic atunci.ia sa imi ziceti.
ea:pai am mancat numai fripturi.
ei,de acolo e .maica-ta te-a eunucit!

hai, nu dati cu rosii.

Mergi la inceput
MariaG
MariaG

1257 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui MariaG  Trimite mesaj yahoo luiMariaG Adauga semn de carte la raspuns Trimite MariaG un Mesaj Privat  Reply with Quote
@histamina: rea si stricatoare mai esti

@ana: asa cum tie ti-e greu sa vezi viata altfel asa si lui este greu sa vada viata fara mama lui. Diferenta este ca in timp ce el isi bea creierii si pleaca pe mare (oare de ce?) tu ramai cu mama lui pe cap.

Ai incercat sa-i explici ca vrei te muti macar pentru perioada cat este el plecat pe mare?
Adica: tu il intelegi (si accepti) ca nu vrea sa se mute din casa mamei lui, dar tu esti destul de insarcinata si nu mai faci fata.

Maria
Alex (6 mai 2004), Mihai (13 august 2009 - 30 august 2009 Ne lipsesti, pui drag ) si Ana (10 februarie 2011)
http://cealalta-realitate.ro/
http://www.copaculdehartie.ro/

Editat de - MariaG on 17/04/2013 15:38:12
Mergi la inceput

histamina

4321 Mesaje
maria, cine, eu?

Mergi la inceput
Pag. din 23  Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com