Albinute Mai-Iunie2009 "A venit primavara"

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

Buna ziua!

Cred ca mai astept cu mersul la logoped daca pana in toamna nu vb cat mai clar atunci am sa il duc .

Medicamentul se numeste : colostrum iar pt noi a fost foarte bun pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Buna ziua si de la Suceava!
Cezara merge la gradinita cu program prelungit, nu a avut probleme nici de acomodare, nici raceli serioase. Ce-i drept s- a calit anul trecut, la cresa cand am avut mai mult de furca cu diversi "crocobauri".
Asteptam nerabdatoare primavara si vacanta.
Ne revedem curand! O zi senina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Hello, hello!!!

Ma bucur ca avem subiectul redeschis, parca pe FB nu e acelasi lucru ...
Ce sa va spun despre noi:
Andreea e o minune de copil, vesela, merge la gradinita de la 2 ani, cam de un an la program prelungit pentru ca asa a dorit ea. Anul acesta nu a fost aproape deloc racita, adevarul e ca am cam tras-o de la 6 luni la 3 ani cu ea, probabil s-a calit. Merge la dansuri si la inot, tot pentru ca si-a dorit ea, e un copil ambitios

Bogdan e baiat mare, clasa a II-a, din fericire s-a adaptat la scoala foarte bine, are o invatatoare extraordinara si este foarte atasat de ea. E desteptut, matematica ii place tare si e pasionat de pictura; si talentat, cel putin asa cred eu :)

Eu, daca va aduceti aminte, acum un an si ceva va spuneam ca m-am saturat de job-ul meu si ca vreau altceva. Ei, am avut parte de altceva, timp de 6 luni. A fost cea mai oribila perioada din viata mea profesionala, cu un job care nu imi aducea absolut nicio satisfactie, plictisitor de ma urcam pe pereti, cu oameni rai in jurul meu. Am avut ocazia sa ma pot reintoarce in firma "mama" si n-am stat deloc pe ganduri. Acum mi-e bine, job-ul de aici e super ok, am multe de invatat si nu ma plictisesc

Cm atatea despre noi, mai scriu eu pe aici si va astept si pe voi!

O seara frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flobaby spune:

Hello!

Bine ne-am reintalnit!!!!!!!!!!!!!

Si Mariuta mea merge la gradi, program prelungit, de la 2 ani. Eu zic ca e ok, cu racelile am cam avut de tras lunile astea insa nu ceva grav. A inceput sa invete, de la gradi, engleza si germana( mai face si dans) iar de acasa spaniola ( fiecare cu nebunelile lui - adik eu incerc s-o invat). Vorbeste intr-una ( o semana cu mamica ei), ne uimeste pe zi ce trece cu progresele ei, etc. Tot caut sa vad la ce si unde s-o dau sa fac sport. Eu as vrea ceva dans sportiv insa nu stiu inca la ce ar vrea ea. O s-o duc la Body Exprim sa vad ce-i place. Doar ca o primesc de la 4 ani....

Multumesc pentru felicitari! Oana, acum sunt in aproape 13 saptamani, maine merg la echo + bitest insa nu stiu daca reuseste dr sa vad ce are intre picioare.
Clody, daca Razvan este ok in rest nu cred ca ai de ce sa-ti faci griji in legatura cu vorbitul. Insa cred ca logopedul nu ar strica nici acum.
Andreea, chiar, cum e in Germania?:P
Strunfita, ma bucur ca ai reusit s ate echilibrezi din punct de vedere profesional ( si emotional in acelasi timp, nu?). Eu, de cand m-am intors la munca in iunie 2011, am slabit vreo 8 kg, m-am consumat fantastic, a fost o perioada super grea pentru mine. Noroc ca am ramas insarcinata, am luat si eu niste kg si am reusit sa ma stabilizez un pic psihic... Chiar daca fac un lucru de kko la munka.........
Coraly, un adevarat artist puiul mic!
Poate reusim sa ne adunam mai multe...

Pupici tuturor!



Florentina, mamica zurlie si de printesa - Maria Ioana ( Campioana )17.06.2009 si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flobaby spune:

Seri albastre
Clody, schimba semnatura. Nu mai ai un bebelus acum ci un barbat adevarat

Florentina, mamica zurlie si de printesa - Maria Ioana ( Campioana )17.06.2009 si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Flobaby, felicitari pentru sarcina! Si poate afli maine si ce e bebe mic, ne spui si noua
Ai mare dreptate, si psihic am fost daramata in acea perioada, of, mai bine nu-mi amintesc ...

Andreea, pe unde sunteti in Germania?

Clody, eu zic ca nu ar strica o evaluare la logoped. In general, cu cat ii duci mai repede, cu atat mai bine.

Va pup, gagici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

Flobaby sper sa afli ce ai in burtica. Maria ce ar vrea?

Mie imi place ideea Alinei cu un slideshow la 4 ani.

Varsta asta e comica tare. Fiecare etapa a avut farmecul ei dar acum Eduard e foarte simpatic. Ne termina cu intrebarile si uneori cu raspunsurile.

In seara de inviere,la biserica, avem urmatoarea conversatie:
Ed: Isus a murit?
Eu: da
Ed: Pai cine l-a impuscat?
Ed: Cum arata Dumnezeu?
Eu: nu stiu, nimeni nu stie ca nimeni nu l-a vazut
Ed: Eu cred ca arata ca Gabe (un prieten de-al lui Tudor)
Nu m-am putut abtine sa nu rad.


Aaa, Edaurd e obsedat de arme. Isi face pusti si pitoale din lego, din bete, din hartie. Sper sa fie o faza scurta ca la gradi si la scoala va avea probleme daca isi face arme.
Plus, trecem prin faze dramatice tare, adica incepe sa planga cu patima din te miri ce. Ieri la gradi a inceput din senin sa planga, fara aer cu sughituri si cu lacrimile in barba. Habar nu aveam ce are. I-au trebuit cateva minute sa imi poata spune ca el vroia tricou si nu bluza cu maneca lunga.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flobaby spune:

Buna!!!!!!!!!
Strunfita si Oana, n-am aflat ieri ce am in burtica. Sper ca peste 4 saptamani se vede ceva. Maria vrea surioara.
Strunfita, bine ca ai trecut peste perioada respectiva. Eu pot spune ca m-am mai linistit putin insa de trecut peste..... nu prea. Sper sa reusesc sa fac ceva dupa perioada de stat acasa cu bebe.......
Oana, intr-adevar e o etapa greuta dar comica..... Si a mea face la fel ca Eduard cand vrea ceva si eu nu ma prind. Doar ca nu plange cu sughituri ci maraie, lucru care ma scoate din minti
La asta cu impuscatul lui Iisus nu m-as fi gandit....:))

tuturor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Florentina, mamica zurlie si de printesa - Maria Ioana ( Campioana )17.06.2009 si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

Flobaby, sper sa i se indeplineasca dorinta Mariei.
Noi am fost la dentist azi. Eduard s-a comportat exemplar, ptiu, ptiu sa nu fie de deochi. Nu are carii dar are gingia inflamata in partea din spate ca nu ma lasa sa il spal bine in zona aia.

Azi i-am dat tricou la gradi si era incantat ca i se vad tatuajele (are tatuaje temporare pe maini).

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

Buna dragele mele,

PREZENT si din partea mea......

Claudia, multumim frumos de initiativa.....imi este dor de multe mamici de albinute si de albinute......

despre noi: Radu nu merge la gradinita, am avut o mica tentativa si la dat in spate cu jumate de an, 2 zile de gradinita si mi-a ajuns.....asa ca se joaca cuminte si frumos cu fratiorul lui mai mic....noi tot in China, acuma suntem in tara pana prin toamna, doar eu cu baietii. In rest suntem bine....

FELICITARI pentru sarcina Flobaby, sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos la termen!!!!

va pup pe toate si va doresc o duminica placuta.....

sunt multe mamici/albinute de care imi este dor si as mai vrea sa stiu cum sunt, ce fac, noutati.....


Mergi la inceput