MONTIGNAC (186)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Citat:
citat din mesajul lui andanii

Drept e ca in tigaia teflon nu am facut cartofi prajiti deloc ... eu nu am mai prajit niciodata cartofi de vreo 5-6 ani ... fac doar la cuptor, pe hartie

In faza a doua sunt permisi cartofii? Macar o data pe luna...?
Citat:
citat din mesajul lui andanii
caress parerea mea ca nu mai trebuie sa slabesti ... dupa mine erai buna si inainte la 1.70 ... hehehe, esti perfecta si la 60, pe bune



Da, nici eu nu vreau sa mai slabesc, asta e clar, sa vedem ce se mai intampla.Ti-am spus, daca tot ma duc in jos imi fac clatite si chec la cana in fiecare seara, si orez cu legume, si paste, si crakersi cu susan, si rulada calda cu cascaval, si biscuitii tai aia minunati cu faina de migdale...sa vezi ce stagnez, conforma fiind!Abia astept...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Caress te rog frumos sa nu mai dai reply la mesaj ..... este suficient sa ni te adresezi si noi stim ce am scris si la de faci referire ..... multumesc , te pup

Am facut crochete din spanac ...... fiert spanacul, tocat, amestecat cu ou si branza telemea rasa , rulate putin , date prin susan si puse pe hartie in cuptor ...... delicioase
Le-am papat cu salata iceberg cu patrunjel, ulei masline, otet balsamic
Pun poza sa vedeti cat de bine arata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariadna16 spune:

Ce-as putea manca eu la micul dejun de post?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariadna16 spune:

As vrea sa vad si eu poze, se poate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Ariadna iti trimit pm cu contul si parola imediat

Pentru mic dejun ? Hmmmmm ..... cereale, tarate, seminte cu lapte de soia, migdale
Salate diferite ..... vinete, legume , humus
Chifle din tarate ce facem noi cu un ceai ....... mvaiiii cate variante sunt

Am pus si poza cu salata insalatina, valeriana rucolla si branza perle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariadna16 spune:

Multumesc, andanii

Intrebare: alune, nuci, migdale... au IG 15.
Care este cantitatea pe care o poti minca?
Monti are restrictii la cantitate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Ariadna ..... 10 buc , hai maxim 15 ..... si nu zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Andanii, bine ca aseara eram sfatoasa cu Ariadna, si am facut exact acelasi lucru...scuze, nu mai fac...
Crochetele tale de spanac suna bine rau, nici nu ma duc sa ma uit la poze ca acum le fac si eu, mai ales ca am tot ce imi trebuie, tocmai am mai luat o punga mare de susan.
Ariadna, poti manca si branza tofu, cu ardei gras, castravete, rosie, fasole batuta, turtite de tarate cu gem conform(fara zahar)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Caress poti sa pui si ceapa, usturoi ..... cred ca ar fi si mai gustoase ..... eu am preferat simple sa le fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Oare merg si cu spanac congelat?Il fierb si il storc inainte?

M-am uitat acum la poza...mare greseala!!!Mor dupa genul asta de crochete, crakersi, chiftelute, etc..Fac maine negresit!

Mergi la inceput