Primavara inutila (rondeluri vesele de pinguini)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Kari, nu iti iese tare rata? Mie mi se pare ca are o carne...tare si atoasa, ori n-am avut eu norocul sa mananc o rata gatita bine. Eu nu am facut singura rata pana acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

sefa, am inteles foarte bine momentul. eu nu sufar si nu plang ( decat de 2 ori pe an cand imi vine ) . eu nu scriu. eu nu las altora ceva ce am trait eu pentru ca generatia de azi nu mai citeste si nu intelege ce spunem noi. pentru ca generatia de azi este alta decat cea de ieri.

voi vreti sa faceti istorie, ma bucur pentru voi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

carmen si la noi totul a functionat ieri, tu in ce stat esti?
aseara mi-am dat seama ca nu am ceapa sa fac orez si am plecat la aprozar si mi-am adus aminte ca daca nu iau vopsea de oua acum poate nu gasesc peste o luna si am gasit si aprozaul deschis si vopsea de oua din romania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

azi a fost o zi superba! am adunat resturile de anul trecut, am greblat pamnatul, mugurii lalelor au aparut , zambilele si-au scos capul din pamant, paserelele triluiesc , va spun eu vine primavara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Starlet spune:

Da Da Da vine primavara! Mi s-au topit si mie nametii!
Vreau sa urez tuturor celor ce-si sarbatoresc pastele catolic un
Paste fericit!
Vad ca s-au intamplat foarte multe in lipsa mea, dar ghetarul a ramas tot vesel. Uneori si clipele de melancolie isi au rostul si te fac sa vezi viata mai frumoasa.Important este sa lasi ceva in urma ta.
Mada vad ca ai probleme cu masina si te duci sa-i refaci caroseria?
Aici nu stiu daca cineva isi face probleme de acest gen. Cred ca ar fi foarte scump sa faci asta si nu se merita. Mai bine iti iei alta masina. Daca intretii masina ( ii faci antiroui etc) caci cu iernile quebecoise nu-i de gluma.... poti sa ti de ea cat te tine motorul , nu iti mai faci probleme ca-i ruginita. Eu tocmai ce-am schimbat masina .Erea din 2001, batranica saracuta , ruginita vai de mama ei dar mergea bine. Acum am prins o oferta si m-am indragostit teribil de un nissan pathfainder 2013, si astfel am renuntat la vechea masina . Cred ca o s-o primesc in 2 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Scarlet felicitari pt noua masina!
KARI tu ai facut vreodata rata umpluta cu sarmale?
Noi aseara am iesit in piata centrala...au fost orchestre....lume,tineri in toate stradutele,baruri in pivnite,totul deschis...chiar si condolele de pe canaluri erau luminate
Cit despre feeria de liminatii care se revarsa peste castelele si imobilele istorice...ouff ce sa spun
Trasurile plimbau turistii...nu era bai ca era noapte....noi am mincat sorry monstruos...dau niste portii
Omu a luat iepure facut in bere..a avut o pulpa si un piept,vreo 6 crochete de cartofi salata....a lasat mult in farfurie...
Eu am cerut un un waterzooi...o supa cu legume carne de pui....si un sos cu smintina...era asa ca o ciulama cu carne cu cartofi morcovi mazare...si si si...nu mai stiu...parca bucatele de telina....oricum a fostf buna si imensa!
Si asa 2 beri imense de LEFFE bruna
Deci acum ne am sculat si o roim
Pup fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

carmaw, I love waterzooi
Mai ales cu ceapa verde.

Nici nu vreau sa ma gandesc cate calorii are

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmaw


Noi aseara am iesit in piata centrala...au fost orchestre....lume,tineri in toate stradutele,baruri in pivnite,totul deschis...chiar si condolele de pe canaluri erau luminate
Cit despre feeria de liminatii care se revarsa peste castelele si imobilele istorice...ouff ce sa spun
Trasurile plimbau turistii...nu era bai ca era noapte....noi am mincat sorry monstruos...dau niste portii
Omu a luat iepure facut in bere..a avut o pulpa si un piept,vreo 6 crochete de cartofi salata....a lasat mult in farfurie...
Eu am cerut un un waterzooi...o supa cu legume carne de pui....si un sos cu smintina...era asa ca o ciulama cu carne cu cartofi morcovi mazare...si si si...nu mai stiu...parca bucatele de telina....oricum a fostf buna si imensa!
Si asa 2 beri imense de LEFFE bruna
Deci acum ne am sculat si o roim
Pup fetele


Carmaw, tare mi-ar placea sa vad cum esti in realitate, ca in mesaje imi inspiri un chef de viata si-o efervescenta...ca traiesti asa intens momentele, numai cum vorbesti despre mancare si mi se face foame! :))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Mai sunt o oama obisnuita cu momente de veselie si deprima...pestoaica adevarata ce mai...
Da imi place sa gatesc dar si sa infulec ce gatesc altii:-):-):-)
Si da aseara au fost calorii de asta acum ne imbracam sa ne plimbam prin orasul castel...sau prin Zwin
DD cum ar fi sa am posibilitatea materiala sa traiesc mereu aici...si ca sa glumesc...strimb...iar nu am tras la loto si iar un francez a luat 137 MILIOANE EUROS
Da l asteapta Hollande la colt si ii ia 75%
Pup...fug

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Citat:
asa 2 beri imense de LEFFE bruna
ah ah ah Leffe si bruna pe deasupra,mmmmmm.


Starlet Nissan Pathfainder.

Allinta primavara ,trimite-o si incoa'.

Dimineata am simtit miros de cafea ,hmmmmm,m-am intors pe o parte,ursu langa mine,doua chestii ce se exclud,ma pisicesc in coasta lui si atipesc la loc.
La 10.30 batai in usa,Robert:
-Haideti la masa,am pregatit micul dejun

Mergi la inceput