Maine 26 martie nu se face gradi??

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danaionela spune:

La noi aceasta saptamana a costat 100 de roni. Luni au fost la un concurs de dans, ieri au fost in parc si dupa aceea au vizionat un film, astazi fac activitati practice ( o prajitura), maine au carnaval, iar vineri un spectacol de magie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui danaionela

La noi aceasta saptamana a costat 100 de roni. Luni au fost la un concurs de dans, ieri au fost in parc si dupa aceea au vizionat un film, astazi fac activitati practice ( o prajitura), maine au carnaval, iar vineri un spectacol de magie.



A costat 100 de lei de copil, parintii cu mai multi copii, ce fac ?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

ieri cand l-am luat pe fi-miu de la after-ul scolii, la ora 17:30 (ramasese ultimul, apropos, eu nu inteleg pe unde lucra parintii astia de ajung inainte de ora 17 sa-si ia copiii de la after )
aflu cu stupoare ca azi incep la ora 10 abia.
Noroc ca am sefi intelegatori si nu aveam superurgente la servici, asa ca am venit mai tarziu...

Ingrid si Cristi 10 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Dupa cum spuneam, viata parintilor este data peste cap; au inventat aceasta saptamana altfel, doar in beneficiul a catorva din sistem. Copiii si parintii sunt doar pionii.
Eu o sa protestez in scris chiar la Ministerul istetilor, care au inginerit saptamana asta. Macar sa faca niste reguli mai clare, nu sa lase totul la latitudinea invatatoarelor.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Aici aveti metodologia de organizare a saptamanii altfel. L-ati citit pana acum?

http://www.edu.ro/index.php/articles/16950

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Mda. Noua, la sedinta, ni s-a inmanat programul deja structurat si am fost anuntati ca orarul este de la 9.30 la 11.30
Nu vad cat de benefic ar fi asta pt copii si parinti. Pt cadre didactice, da.
Iar activitatile, sunt chiar sarace.
La anul, voi fi mai pe faza.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alizee

Citat:
citat din mesajul lui danaionela

La noi aceasta saptamana a costat 100 de roni. Luni au fost la un concurs de dans, ieri au fost in parc si dupa aceea au vizionat un film, astazi fac activitati practice ( o prajitura), maine au carnaval, iar vineri un spectacol de magie.



A costat 100 de lei de copil, parintii cu mai multi copii, ce fac ?



Alizee

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.


Ehe, ieftin. Pe mine la copilul de scoala m-a costat 180, in conditiile in care nu l-am inscris la toate ca sunt norocoasa posesoare a unei bunici, pe care insa,o lasa puterile de la zi la zi.
Si cum sunt norocoasa, copilul de gradi m-a costat 10 lei.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

La mine a iesit mai scump.
Copilul clasa 1: excursie 130 lei + bani suplimentar 20 (ceruti expres de invatatoare ca sa aiba sa se mai dea odata cu masinutele/poneiul) + 20 lei teatru+transport
Copilul clasa 4: 20 lei mers la muzeu+transport
Bunici alergati ca evident nu au mai venit amandoi la aceeasi ora acasa
Activitati extrascolare ratate (dar platite) deoarece s-a decalat programul.

Noroc ca n-am decat doi copii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Pe mine saptamana asta m-a costat 10 lei pentru 2 copii (clasa I si clasa a III-a). 10 lei a fost biletul la film pentru cel mare.

Restul activitatilor/deplasarilor au fost gratuite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Pe noi ne-a costat 50 lei pentru doi copii, cel mic e in carantina cu varicela, dar sigur la el chiar nu ar fi fost mult. Mi se pare rezonabil. Au activitati frumoase si merg cu drag la scoala.
1-2milioane/copil este cam mult pentru saptamana asta, care nu ar trebui sa fie optionala.

Cu programul e greu, e adevarat si imi imaginez ca unii chiar nu au solutii. Totusi, cu putin efort si intelegere si dintr-o parte si din alta (parinti si cadre didactice) reusim sa ii bucuram pe copii. Mi-a spus Stefan, ca asa da, ii place tare mult la scoala . Si nu as crede ca doar ai mei sunt incantati .



Mergi la inceput