Cel putin 5 kg jos!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui caress

Ai inteles tu, dar nu chiar bine.Dupa mesele lipidice trebuie sa astepti 5 ore ca sa consumi o masa glucidica, dar alea sunt rare(gen paste , orez, etc),si se refera doar la anumite glucide...Dulciurile conforme sunt cam toate lipidice(pentru ca au oua, smantana, migdale,cacao), as ca nu astepti nimic...Las ca iti explic eu, sunt niste reguli foarte simple si clare.

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Perfect!
Daca ai avut o lista cu ceva ce mincati concret ,ca sa ne insiram ar fi perfect.Cu faza 1

Am vazut la subiect ca pierderea in greutate ,la Andani de ex ,a fost de 12 kg intr-un an. Eu peste un an nu stiu ce fac ,eu vreau sa traiesc ccc clipa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

esti nebuna rau dulci, auzi dupa 1 an ce te faci ca nu mai ai ce da jos...hahahhah

caress, eu zic sa te apuci sa faci meniuri, nu cred ca pot slabi asa de mult intr-0 luna, eu zic ca maxiumul ar fi 2-3 kg, avand in vedere ca alea le mai am in plus pana la o greutate ideala (inaltime - 10 kg)
si de ce as trisez, ca scopul meu e sa slabesc, nu sa-ti demonstrez tie ca nu se poate, oricum fiecare organism e diferit si nu reactioneaza la fel...a si inca ceva, eu muncesc de acasa, tot timpul cu fundul pe scaun, fara miscare chiar nu cred ca mai pot da jos, si pproblema e ca n-am timp de miscare cu serviciul de la 8 dim la 10 seara, cu 2 fetire de 1 an si 5 luni....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Neata,

Am coborat la 66.6 kg dupa ziua de ieri, azi imi e bine asa ca voi reintra in meniul obisnuit, inca nu mi.e clar ce caci s.a cam golit frigiderul.
A trecut si ziua asa ca pot scrie meniul

Md jumate banana, 3 linguri musli, lapte
P salata varza&morcov cu un ou fiert, cascaval si 6 masline
C mancare fasole verde, apoi 2 linguri musli cu jumate lingurita miere, am simtit nevoia de dulce...
Ceai digestie usoara ca am mancat cam amestecat azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

hai ca ai macat ok, daca a fost numai asta
eu am iesit din scema de azi ca ma pregatesc de concediu deja si sotul a venit cu pofta de pizza asa ca s-a gandit el sa ia 2+1 gratis :))

v-am pupat, aveti grija de voi, eu plec maine "la mare, la soare"; maimultele sunt rele rau, inca le-as lasa acasa :))
i am watching you anyway, ca-mi iau laptopul cu mine ca am treaba multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Haha, oferta speciala la pizza e mereu tentanta:)

Vacanta frumoasa si fete cuminti!

Eu voi tine subiectul activ, contez si pe Dulcetica! Si cine mai doreste sa se alature:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Anna,distreaza-te si nu te gindi la ziua ce vine! Filozofic spus....
Lyada,eu tocmai imi fac gluste cu prune ,inghetate,de la liedl.Sint bune!
Tocmai mi-am luat niste sandale cu platform bleumarin ,tocul alb si rosii in rest si probabil ma culc cu ele. In contextual asta e inutil sa ma vorbesc de kg ,ce-am mai mincat ,ce urmeaza sa maninc etc. Efectul optic e super ,evident numai o iluzie.Astept sa vina vara! Daca imi gasesc o super poseta rosie ,pe moment ma declar multumita.
Ma duc sa vad daca s-au fiert galustele.
Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Macar galustele cu prune nu.mi plac, desi, lista mea de mancaruri care nu ma atrag este f scurta

Suna super combinatia la sandale, sa le porti cu placere! Azi am probat si eu o gramada la Musette din pacate am pierdut si jumate de numar la incaltari de cand cu slabitul si tare ma incurca chestia asta, am 39 1/2, stiu doar de Musette si Nine West ca au númere cu jumatati, daca mai cunoasteti altele let me know.

Cu asa sandale iti permiti sa mananci la 9, pofta buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

bune galusele alea, le mai ia si sotul

asa deci, pai am niste pantofi cu un "tocoi" (scuzati exprimarea), daca-i iau la mine ii dau pe spate pe egipteni (nu i-am incaltat niciodata, sunt prea inalti si un pic cam mari, asa ca stau frumos la pastrare sau pana gasesc pe cineva sa-i daruiesc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Hello,


Am trecut cu bine de o zi in care m.am rasfatat cu un KFC la pranz, dimineata doar o banana si seara ceva lejer, am verificat de dimineata si vad ca ma mentin la 66.6 kg.

Sunt la cafea si incerc sa hotarasc cu ce incep ziua la MD. Fi.meu vrea la Terapark azi, sa vedem cand ajungem.

Anna probabil la un frappe pe plaja la ora asta.

Dulcetica, ce mai zici, ce mai gatesti?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Azi am avut invitatie la petrecere,la restaurant, asa ca am mincat mult,inclusiv tort.Ma gindesc cu groaza la cit va arata miine cintarul.
Anna,huzuresti?

Mergi la inceput