Cel putin 5 kg jos!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Neata,


Ieri am mancat asa

MD ou fiert cu muschi curcan, rosii cherry, o felie jumate paine
P iaurt cu fulgi si merisoare, o felie tort
C pizza
After cina un kiwi


Azi sunt la 67.6, deci am pus aproape un kg in 3 zile, nasol dar stiu ca se va topi imediat ce revin la un meniu mai decent. Care sper sa se intample de maine.

In rest am fost numai pe drumuri, daca mie nu mi.am gasit nimic fi.meu s.a ales cu incaltari si haine de primavara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Salut!
Cind am ajuns acasa, eram rupta de foame asa ca am mincat o rosie cu niste cas.A venit pe la 17.30 mincarea chinezeasca ,pe care am mincat-o fara orez ,in spiritul bunelor intentii matinale,dupa care am simtit o pofta irezistibila sa maninc niste covrigi,2.... daca tot am mincat covrigi ,am mincat 3 patratele cioco ,o banana ,o portocala ,o mandarina si inca 3 covrigi. Concluzia:sint bolnava psihic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

valeu!

dar ai dreptate, o abatere atrage alta abatere, daca am mancat tort la pranz ( a facut baiatul cinste) mi-am zis ca merge de minune o pizza la cina.

Ce am reusit sa disciplinez la mine sunt doar cantitatile - probabil s-a mai redus si stomacul.

de ex pizza ieri am mancat jumatate si era ora 6, oricum se putea si mai bine de atat dar sunt (multe) zile cand nu am chef sa fiu corecta.

ma gandesc uneori ca mi-a luat 2 ani sa cresc de la 65 kg la 67 kg, e foarte posibil sa am nevoie de un an sa ma duc in sens invers.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcetica

Salut!
Cind am ajuns acasa, eram rupta de foame asa ca am mincat o rosie cu niste cas.A venit pe la 17.30 mincarea chinezeasca ,pe care am mincat-o fara orez ,in spiritul bunelor intentii matinale,dupa care am simtit o pofta irezistibila sa maninc niste covrigi,2.... daca tot am mincat covrigi ,am mincat 3 patratele cioco ,o banana ,o portocala ,o mandarina si inca 3 covrigi. Concluzia:sint bolnava psihic!

dulcetica


Tu esti sarea si piperul topicurilor de diete, Dulcetica, mi-esti draga de nu mai pot!!!!

Eu te tot invit, si nu vrei, sa te apuci de Monti...Eu am fix o luna si am ajuns de la 63 la 57.5.Vrei sa iti trimit 2 poze pe mail sa vezi schimbarea?Vrei si niste poze cu ce am mancat in perioada asta?Si mananc numai bunataturi, si dulciuri, si clatite, paste, savarine, si noaptea la 2 mananc, eu cand citesc de cinele voastre de la 18-19, mi se face rau...De ce te chinui, cand vezi ca nu iti iese, nu te inteleg nici moarta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui caress

[quote]citat din mesajul lui

Eu te tot invit, si nu vrei, sa te apuci de Monti...Eu am fix o luna si am ajuns de la 63 la 57.5.Vrei sa iti trimit 2 poze pe mail sa vezi schimbarea?Vrei si niste poze cu ce am mancat in perioada asta?Si mananc numai bunataturi, si dulciuri, si clatite, paste, savarine, si noaptea la 2 mananc, eu cand citesc de cinele voastre de la 18-19, mi se face rau...De ce te chinui, cand vezi ca nu iti iese, nu te inteleg nici moarta!

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Bine,vin!Da toate detaliile!Iti pun adresa de mail pe privat pt poze,ca m-ai facut curioasa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

caress, nu-i asa ca ai sub 35 ani?
as pune pariu, doar sub varsta asta slabesti in ritm rapid, apoi e jale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Din pacate nu! Dar eu asa ma simt...crezi ca asta ajuta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

posibil ca da, insa stiu cat are Dulcetica si metabolismul incetineste in fiecare an cate putin, pe asta as da vina in primul rand. Tu esti exceptia care ne da sperante!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

hai caress, ca nu pot sa cred ca ai dat jos 5.5 kg intr-o luna, avand oricum destul de putine in plus, deci nu cred ca ai slabit de la 63 la 57.5 intr-o luna si mancand clatite si prajituri la 2 noaptea; spune mai bine cat "sport" ai mancat, desi eu cred ca si daca nu mannaci decat apa nu slabesti 5kg intr-o luna, numai sa fii bolnava si sper ca nu e asta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna_a

hai caress, ca nu pot sa cred ca ai dat jos 5.5 kg intr-o luna, avand oricum destul de putine in plus, deci nu cred ca ai slabit de la 63 la 57.5 intr-o luna si mancand clatite si prajituri la 2 noaptea; spune mai bine cat "sport" ai mancat, desi eu cred ca si daca nu mannaci decat apa nu slabesti 5kg intr-o luna, numai sa fii bolnava si sper ca nu e asta


Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011

M-am mai relaxat.Ma luase grija!
De unde credeti ca vin? M-am plimbat o ora.Nu rideti ,nici sa merg nu mai stiu.Daca se mai incalzeste alerg.Miine incerc sa ies iar,tot o ora.
Caress se duce la sala.

Mergi la inceput