Cel putin 5 kg jos!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Salut!

Ma mai tineti minte? M-am dat la fund o perioada, ca am avut o interventie chirurgicala acum 2 sapt., acum sunt in recuperare. Odata cu interventia am ajuns la 52,2 kg, acum insa nu tin regim, si nici sport nu mai pot sa fac o perioada mai lunga. Sper sa reusesc sa ma abtin de la mancare (desi nu stiu de ce nu ma pot opri din mancat), si sa ma mantin cat de cat pana am din nou voie sa fac sport si sa tin regim...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

sunt pe aici si eu, deci pe luna sa dau vina? nu stiu cum de 2 zile iar 58.6, si am mancat mai mult supa de linte decat altele; a naibii luna
in fine, banuiesc ca e un pic de surplus ca am mancat mai pe seara, pe la 20

ieri am dus fetele la poze, sa vedem cand mi le da
speram sa ajung sub 58 sapt asta, dar na uite ca nu se poate

imi place iarna asta de mor, sper sa se duca mai repede, aveam de gand sa mai ies la niste proceduri ceva, un masaj, dar n-am cum cu frigul si zapada asta, sper sa se incalzeasca cat mai repede
pe 12 aprilie ma duc cu fetele in Egipt, cred ca or sa se balaceasca toata ziua, abia astept; sper totusi sa fie cumintele si sa ne odihnim si noi un pic



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

dia, sigur ca te tinem minte, recuperare usoara! e bine ca ai slabit, dar cam drastica metoda...

anna, probabil nu prea mai ai de unde sa dai jos, deja esti slaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Salut!
Ma bucur ca sinteti bine.
Dia ,sanatate.
Anna ,distractie maxima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

dulcetica, in afara de suc de ridiche tu mai mananci ceva astea 4 zile?!


eu am mancat la pranz putin din salata cu fasole, s-au cam amarat frunzele de cand le-am cumparat...de foame am mancat insa.

mai am un iaurt mic cu ceva fulgi si un mar, azi stau pana pe seara la birou dar n-am avut dispozitie sa pregatesc ceva mai gustos.


anna, am si eu zile cand mananc putin si nu numai ca nu vad nimic pe cantar dar am si burta f umflata, fara sa fi baut multe lichide, nu pateam asa anul trecut, nu inteleg de la ce e reactia asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

buna fetele,


viroza mea a evoluat in rau, a aparut respiratia suieratoare (wheezing) asa ca azi am ajuns la doctor si am primit o frumoasa reteta cu antibiotic si expectorant, 5 zile.

nu am pofta de mancare, in schimb am dureri de stomac tip gastrita, probabil va trebui sa mananc ceva mai bine, sa se calmeze situatia. Azi dimineata mi-am fiert orez la punga, am mancat cu putin lapte dulce. La pranz o felie de pizza. bine ca vine weekendul si pot sa stau acasa, abia astept.

cu greutatea ma mentin la 67.5kg desi ma asteptam sa mai fi scazut, am mancat putin zilele astea. de vreo 2 zile nici nu simt gustul alimentelor, e ciudata senzatia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

as putea sa incep asa: supara, suparat sunt doamne iarasi, suparat, dar nu sunt fun manele
azi dim cantarul a spus ce stia, 59.2, am inceoput sa pun, pai cum altfel dupa 3 mese si am inceput iar sa bag branzeturi care sunt grase
ieri a fost asa
- pranz pe la 12, branza 2 feluri, rosii si painica, si 3 carnaciuri nemtesti, deci mult frate si bun
- pe la 15.30-16 - restaurant la libanez, niste humus cu uleri evident, lipii, pui cu sos lamaine
- si la 19.30-20.00 am bagat iar - saramura de crap cu mamaliguta, nu mult ca nu am avut mai mult de 100-150g, dar oricum crapul e gras farte

deci sunt suparata si ar treb sa ma bag iar la regim, dar cum ca sotul a luat tot ce ia poftit inimioara si mai avem in frigider: calcan, cotlete de miel, carne de vitel sa fac o ciorba, 4-5 feluri de branzeturi...ufff, pai daca plec cu 60 in egipt ma intorc cu 62 si ajung de unde-am plecat. not good, treb sa fac ceva


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

buna,


sa-ti fie de bine! hai ca mai e timp pana pe 12 aprilie sa dai kg asta jos!

eu ieri am mancat:
MD: o felie paine cu somon si un ou fiert
P: 2 ciocanele pui fierte cu o felie paine
C: taitei asiatici cu conserva peste in sos tomat
post cina: 3 felii prajitura cu cacao de la Megaimage, tot asa am facut aprovizionarea si m-am lipit de dulcele asta..

azi eram tot la 67.5 kg, ieri imi aratase mai putin dar incep sa-mi revin cu pofta de mancare.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Fetelor ,m-a parasit vointa ,dar mai ales am facut niste cumparaturi aiurea si pina nu termin de mincat bunatatile ,nu ma ia somnul noaptea.
E clar pt mine ca m-am defectat si parca sint molesita.
Am luat mincare chinezeasca ,creveti,2 felii de tort,o jumatate de cozonac si m-am apucat de treaba.
Anna ,ce Egipt ,vino la mine sa mincam impreuna.
Asa varza n-am mai fost demult!
LYADA,tu cu 3 felii prajitura cu cacao esti gluma !
Semneaza un exemplu negativ,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Hey, mi-a fost jena sa scriu si meniul de azi ca citesc si altii si poate se asteapta sa dea doar de 3 fire de salata.

azi dimineata micul dejun a constat in alte 3 felii de prajitura, eh, ma apropii?
G jumatate de mar
P: mancare de mazare cu taitei (le-am amestecat ca sa iasa de o portie), 2 bomboane. Am luat pranzul abia acum 10 minute, am lasat sa se digere MD...

eu special cumpar doar banalitati, ce mananc de regula caci altfel tot asa patesc, dau iama in frigider toata ziua

Mergi la inceput